fbpx

cyprus olejCyprusový olej sa získava z vetvičiek vysokého ihličnatého stromu Cupressus sempervirens (cyprus stálezelený).  Ide o celoročne zelený strom, ktorý má veľmi dlhú životnosť. Niektoré cyprusy sú staré viac ako tisíc rokov. Najstarší žijúci cyprus je Sarv-e-Abarkooh v iránskej provincii Yazd a jeho vek sa odhaduje na 4000 rokov. Cyprusy sú veľmi odolné stromy. V júli 2012 päť dní trvajúci požiar zničil 20 000 ha lesa v Andille, Španielsku.  Uprostred spáleného územia zostala stáť skupina 946 cyprusov, prakticky bez poškodenia. Bolo spálených len 12 cyprusov.

Cyprusový olej destilovaný z prútikov a listov cyprusovníka je obľúbený na použitie pri uľahčení dýchania a tiež ako kloktadlo. Posilňuje kapilárne steny, obehový systém, pomáha pri astme, hnačkách, opuchoch, problémoch so žlčníkom, zápale hrtanu, krvácaní z nosa a dávivom kašli.

Používa sa aj na uvoľnenie tvrdých, napnutých svalov a pri masážnom použití podporuje lokálny prietok krvi. Zmes cyprusu a grapefruitu sa používa v kúpeľných terapiách na skrášľovanie nôh a bokov.

Olej má čerstvú, čistú arómu, ktorá je energizujúca a osviežujúca. Cyprus  obsahuje monoterpény, ktoré priaznivo pôsobia na vzhľad mastnej pleti. Tento olej má uzemňujúci a zároveň stimulujúci efekt na emócie, čo z neho robí populárny olej na rozptyľovanie počas ťažkých životných období ako strata blízkeho či počas iných citovo náročných období.

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o  nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.