fbpx

Biela jedľa

biela jedla doterra white firBiela jedľa (White Fir)

Ide o priezračný olej získavaný parnou destiláciou z ihličia. Má sviežu vôňu, pôsobí ako balzam.
Olej má antibakteriálne, antimikrobiálne, protiplesňové a protiartritické účinky.  Pôsobí proti zápalom a rastu nádorov. Uľahčuje vykašliavanie.

Biela jedľa má mnohé účinné zložky, z ktorých niektoré sú terpény. Známe ako hydrokarbóny, terpény redukujú bakteriálne infekcie, zápaly a plyny v črevách. Laboratórne štúdie v Grécku skúmali vplyv bielej jedle na predlžovanie života a protirakovinové účinky na potkanoch, ktoré mali nádory. Záver štúdie bol, že život týchto zvierat sa predĺžil a bola zaznamenaná aj významná redukcia nádorov. Biela jedľa môže efektívne pomôcť aj pri ničení rakovinových buniek krčka maternice – viac v materiáloch od Nicole Stevens Cancer Research.

Biela Jedľa upokojuje bolesť svalov (aj bolesť z chrípky a nádchy) a reumatickú bolesť, zvyšuje prekrvenie, keď sa používa pri masáži, natieraní alebo v kúpeli. Pomáha tiež predchádzať infekciám obličiek a močového mechúra.  Utišuje kašeľ zo zahlienenia pľúc, zápalu priedušiek alebo astmy (keď sa používa v aromaterapeutickom difuzéri, alebo na natrie na hrudník). Prináša značnú úľavu pri bolesti dutín.

Keď sa aplikuje pravidelne, dobudováva šľachy a väzivá. Vynikajúca pri osteoartritíde a reumatickej artritíde, pretože zmierňuje opuch a zápal synoviálnej membrány (výstelky kĺbu).

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o  nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.