fbpx

Ashtanga joga

Milí priatelia,

sme radi, že vám môžeme ponúknuť ďalší typ jogy – Ashtanga jogu. Hodiny bude viesť certifikovaná lektorka Ája Šarvajcová a začneme v marci 2018.

Moja cesta k ASHTANGA JOGE

Ak sa niekde cítime príjemne, radi sa tam vraciame. Každý deň hľadáme tento pocit, cítiť sa príjemne. Nemusíme chodiť ďaleko, ten pocit je v NÁS. Treba len pochopiť. Cesta poznania je nádherná.

Rada objavujem nové a moja cesta ma zaviala k poznávaniu jogy. Poznáte ten pocit, ani neviete prečo, zrazu sa veci dejú. Vyslala som hádam nejaký signál. Volanie o pomoc? O pomoc bez liekov?

Raz ráno som sa prebudila, otvorila oči a nevládala vstať z postele. Moje svaly akoby neexistovali, nebola žiadna sila, energia,  ktorá by ma postavila na nohy. Pochopila som, vedľajšie účinky silných antibiotík. Ak sú lieky potrebné, pomoc neodmietam, ale ten pocit nemohúcnosti bol desivý.

Začala som teda hľadať inú cestu, ako si pomôcť, ako pomôcť svojmu telu. Našla som power jogu. Skúsila som polročný kurz v centre Prahy. Joga ma prekvapila hneď po prvej hodine. Celé telo sa mi triaslo a mala som pocit, že sa rozpadnem 🙂 Z hodiny som odchádzala ako z inej dimenzie. Doma som začala listovať, stránku za stránkou, web za webom a hľadala viac informácií.  Chcela som pochopiť, chcela som skúšať. Ten pocit z cvičenia sa mi páčil, cítila som sa príjemne.

Začala som cvičiť aj doma, podľa videa. Našla som si “náhodou” lekciu ashtanga jogy. Každé ráno ma budil budík o 5.55 hod a ja som s radosťou vystrelila z postele. Oddávala som sa tme a rannému nádychu nového dňa.

Bolesť. Vystreľovala až do ľavej nohy. Začínam odznova, 9 mesiacov skúšania, pochopenia, hľadania súladu…

ŤUK ŤUK. Kam sa ponáhľaš? Joga nie je o ponáhľaní sa. Posunie ťa len vtedy, ak pochopíš. Aj pri joge si môžeme ublížiť, keď veci rieši iba hlava, treba pohľadať srdiečko.

Medion DIGITAL CAMERA Ashtanga joga je pre mňa ako otváranie matriošky. Pomaličky, postupne otváraš, odkrývaš, objavuješ svoje schopnosti, svoje slabé aj silné stránky. Ak pochopíš, pustí ťa ďalej, ak nie , zostávaš na mieste až pokiaľ nepochopíš, nenavnímaš. Dovolí ti odokryť ďalšie a ďalšie tajomstvá ukryté v tvojom vnútri.

Zabudni na lenivosť! Odhalí ti trpezlivosť, disciplínu, pokoru a vďačnosť. Funguje to tisícky rokov, posúvajú sa tí, ktorí pochopia. Postupne odkrývajú svoje matriošky až do tých najmenších a najjemnejších pocitov, až do úplného odhalenia svojho malého veľkého JA.

Dôležité je to nevzdať po prvom neúspechu, po prvom nádychu, po prvom vysilení. To najkrajšie vás potom určite neminie…. pocit, že sa cítite príjemne TAM kde ste – vo svojom vnútri 🙂

Hodiny sú naplánované na pondelky a štvrtky v čase 16.45 – 18.00 v Lighthouse clube. Začíname 5.3. 2018.

Cena 4,50 EUR pre člena klubu, 5 EUR pre nečlena.

Registrácia je nutná formou SMS na 0918  645 230 alebo  0903 593 777, alebo  emailom na terapie@lighthouseclub.sk, prípadne na zatkova@lighthouseclub.sk.

Teším sa na vás,

Ája