View Classes

Aja Šarvajcová

Position:Inštruktorka Jogy
Social Info

Môj život je neustály pohyb a joga ma učí dostávať sa do kľudu.

            Aktívny pohyb ma sprevádza celým životom. Atletika, aerobik, fitness, zumba, tým všetkým som prešla a každé toto obdobie bolo pre mňa naplňujúce a poriadne som si ho užívala.

Úplne prirodzene sa objavila joga. Hľadala som niečo, čím môžem zlepšiť svoju imunitu a naštartovať prirodzenou cestou svoje zdravie.

            Našla som jogové video a začala skúšať doma. Od každodenného ranného cvičenia, som sa postupne odvážila vstúpiť do pražského štúdia a ochutnávala tajomstvo power jogy. Veď “skočiť” z  dynamických športov na podložku, sedieť nehybne so zatvorenými očami a dýchať, sa mi zdalo trošku “trápne”. TO, bola totiž moja predstava o joge.

Prvá hodina bola veľkým prekvapením. Fyzicky náročné pozície so záverečným relaxom ma dostávali do zvlášnej hladiny pohody a harmónie. Telo dostalo poriadne zabrať, ale aj napriek tomu som sa v závere cítila akosi ľahšie. Hlavne psychicky.

            Moja zvedavosť a túžba pochopiť tento stav ma zaviedli na kurz inštruktora jogy, ktorý som absolvovala v Prahe s fyzioterapeutkou a učila sa používať svoje telo pri cvičení tak, aby som si jogou neubližovala. Otvoril sa mi nový rozmer, nazrela som do čarov anatómie tela a začala som predcvičovať jogu zameranú na zdravý chrbát.  Náhoda chcela aby som sa dozvedela o terapeutických účinkoch jogy a stala som sa lektorkou hormonálnej jogovej terapie pre ženy. Postupne som si rozširovala vzdelanie a urobila si ďalšie pre mňa prínosné lektorské kurzy ashtanga jogy a nadstavbu jogy pre zdravý chrbát.

Cvičím každý deň, rada pracujem s ľuďmi, neustále objavujem tajomstvo pohybu a fascinuje ma dokonalosť nášho tela.

Teším sa na spoločné hodiny so všetkými, ktorí majú radi rovnováhu, teda pohyb a relax, to nás čaká na mojich hodinách jogy, či už máte 20+ alebo 60+.

Vaša Aja