fbpx

Yin-Yang starojaponský rastlinný olej

Yin Yang sada olejov
Yin Yang

Yin Yang starojaponský olej

Yin Yang olej je 100% rastlinný výťažok získaný čistou destiláciou zvláštnej odrody mäty arvensis, tzv. mäty japonskej, ktorá rastie výlučne len na úrodných sopečných pôdach v Japonsku.  Na získanie jedného litra je potreba približne 45 kg čerstvo zozbieranej rastliny, ktorá je destilovaná tou najšetrnejšou metódou.

Účinky Yin Yang starojaponského oleja

Pôsobí upokojujúco, ale pri únave, bolestiach hlavy a stuhnutej šiji zároveň osviežujúco.  Môžete s ním masírovať natiahnuté svalstvo, potierať bolestivé kĺby a unavené nohy. Odporúčajú a používajú ho nielen profesionálni odborníci (maséri, fyzioterapeuti, tréneri, …), ale aj ľudia, ktorí potrebujú úľavu hneď a nemajú čas alebo možnosť navštíviť odborníka.

Vlastnosti oleja

  • Antiseptický, antibakteriálny, osviežujúci
  • Upokojuje a uvoľňuje, pozitívne pôsobí pri svrbení
  • Príjemne chladí, podporuje ústup opuchov
  • Je bez alkoholu, prídavných  chemických látok, bez  chlorofylu, umelých vonných aróm, farbív, gáfru a konzervačných látok
Upozornenie pred použitím!
Po použití si nepretierajte rukami oči! V prípade zasiahnutia, očí vypláchnite dostatočným množstvom vody. Olej nie je mastný, neobsahuje tuk. Ide o destilát, teda pri masírovaní nezamastí Vašu pokožku, vlasy a ani oblečenie! Krátko po aplikácii na pokožku sa vstrebe.

VONKAJŠIE POUŽITIE

Pri bolestiach hlavy

zapríčinenými problémami vo svalstve v oblasti šije alebo v hornej chrbtici, si kvapnite 3 kvapky do dlaní, poriadne ich v nich rozotrite a potom si dôkladne pomasírujte šiju a krčnú chrbticu. Pri silnejších bolestiach či migréne si jednou kvapkou pomasírujte oba spánky. Môžete opakovať aj niekoľkokrát za deň, záleží ako veľmi je svalstvo stuhnuté.

Na relaxačnú a uvoľňujúcu masáž

zmiešajte pár kvapiek Yin-Yang starojaponského rastlinného oleja s akýmkoľvek neparfumovaným masážnym olejom či emulziou. Ak máte veľmi stuhnuté svaly,  ihneď po masáži priložte na postihnuté miesto teplý obklad. Ten svaly uvoľní, je veľmi príjemný, upokojujúci a pomôže oleje pôsobiť hlbšie a účinnejšie. Ako obklad môžete použiť látkovú plienku namočenú v teplej vode alebo akýkoľvek hrejivý vankúšik.

Pri bolestiach chodidiel

si na ne rozotrite 2-3 kvapky a starostlivo si pomasírujte reflexné body. Uľaví sa nielen nohám, ale aj celému telu! Rozotrením 1-2 kvapiek na priehlavok a medzi prstami odstránite nepríjemný zápach, osviežite nohy a obmedzíte ich potenie. Praktická rada : pre dlhšie trvajúce obmedzenie zápachu a baktérií, kvapnite niekoľko kvapiek na ponožky a vnútornú stranu topánok.

Uvoľňujúci kúpeľ nôh

kvapnite 3-4 kvapky do misky s horúcou vodou, zmiešajte so soľou alebo mliekom a vychutnávajte si účinnú kúpeľ povzbudzujúce prekrvenie chodidiel. Ideálne aj pri prechladnutí!

Kúpeľ celého tela

je príjemná pri svalových kŕčoch, unavených kĺboch, posilní nervy a slúži aj na osvieženie pleti. Zvýši sa pružnosť kože, uvoľní sa svalstvo a telo sa zregeneruje. Pre kúpeľ celého tela použite 3-6 kvapiek oleja. Ako prísada do kúpeľa Yin-Yang Starojaponský rastlinný olej môže napomôcť pri prechladnutí, natiahnutí kĺbov a svalov, na uvoľnenie, relaxáciu a pôsobí aj ako prevencia proti celulitíde.

Bodnutie nepríjemným hmyzom

ihneď po bodnutí potrite miesto vpichu dvoma kvapkami. Pocit chladu, ktorý Yin-Yang vyvoláva, prekryje nepríjemné svrbenie či pálenie.

Opary

pri prvých príznakoch aplikujte na opar pravidelne 1 kvapku raz za hodinu.

Lupiny vo vlasoch

pridajte 1-2 kvapky do Vášho obľúbeného šampónu a potom dôkladne zmyte.

Pri menštruačných bolestiach

Jemne rozotrite 1-2 kvapky na brucho a priložte teplý obklad. Môžete opäť použiť látkovú plienku namočenú v teplej vode alebo akýkoľvek hrejivý vankúšik.

VNÚTORNÉ POUŽITIE

Na osvieženie dychu

kvapnite 1-2 kvapky do pohára teplej či studenej vody, čaju, džúsu alebo do Vášho obľúbeného nealkoholického nápoja a po dúškoch si ho užívajte. Yin-Yang Starojaponský rastlinný olej dodá Vášmu dychu ihneď čerstvosť a pri hlbokom nádychu príjemne osvieži Vaše dýchacie cesty.
Tak ho máte vždy po ruke na cestách, pred dôležitým rokovaním, po jedle alebo fajčení.

Na kloktanie 

stačí pridať jednu kvapku do pohára vody. Pri bolestiach v krku doporučujeme pravidelné kloktanie trikrát denne po jedle.  Yin-Yang Starojaponský rastlinný olej sa dostane aj tam, kam sa tak jednoducho nedostane zubná kefka a úspešne bojuje so zápachom z úst až hlboko v hrtane. Ako účinné kloktadlo môže pomôcť pri bolestiach zubov a zápalu ďasien.

Po požití ťažkých mastných pokrmov 

opäť Vám stačí užiť jedinú kvapku. Môžete ju pridať do pohára s vodou. Vyskúšajte Yin-Yang aj pri žalúdočných, žlčníkových a črevných problémoch, pri ktorých Vám môže pomôcť.

Ak máte akékoľvek ochorenie tráviaceho traktu, konzultujte použitie Yin-Yang Starojaponského rastlinného oleja s lekárom, či a ako často ho môžete používať!

AROMATICKÉ POUŽITIE

Ste nachladnutí, máte plný nos, nádchu a nemôžete dýchať? Uvoľnenie dýchacích ciest môžete dosiahnuť hneď niekoľkými cestami:

Kvapnite si 3-4 kvapky do dlaní, dôkladne trite jednu o druhú, až sa Vám dlane zahrejú. Potom ich obe priložte k nosu a zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite. Opakujte 1-3 krát.

Priveďte vodu do varu, kvapnite do nej 2-3 kvapky a vdychujte vychádzajúce paru. Pri použití inhalačného prístroja stačí len jedna kvapka.

Pridajte pár kvapiek do šálky s vodou a nechajte uvoľňovať vôňu Yin-Yang Starojaponského rastlinného oleja.

Pre sviežu vôňu vo vykurovaných miestnostiach nakvapkajte niekoľko kvapiek na vlhkú látkovú vreckovku a rozprestrite ho cez vykurovacie teleso. Miestnosť sa krásne prevonia a hneď sa Vám môže lepšie dýchať!

Ak ste na cestách, máte rokovania, ste na nákupoch, jednoducho nemáte možnosť využiť ani jedno z našich odporúčaní, a napriek tomu chcete, aby sa Vám lepšie dýchalo, kvapnite 2-3 kvapky na obyčajnú čistú vreckovku a vôňu Yin-Yang zhlboka vdychujte a vydychuj.

Ceny rôznych balení olejov sú nasledovné

50 ml  – 40,80 EUR
10 ml – 22,80 EUR
2,5 ml – 2,45 EUR

Oleje je možné objednať u nás v klube na dole uvedených kontaktoch.

+421 917 178 999

recepcia@lighthouseclub.sk