fbpx

Vianočná akcia pre Lighthouseclub – Koncert Giiti Rani 17.11.2018

Milí priatelia klubu,

Zvuk duše vám prináša ďalší jedinečný zážitok, tentokrát počas krásneho víkendového festivalu jógy, zdravia a hudby pre dušu – AvatarFest.
Giita pochádza z Nórska a od malička bola vychovávaná v duchu hudby, jogy a meditácie. Počas celého jej života ju okúzľoval duch hudby a spev, ktorý sa jej vedel dotknúť až k slzám, no ona sama spievať nevedela.
Dieťa charizmatického a milého hudobníka s menom Giita, čo znamená Božskú pieseň. Jedna z malých životných irónií.

Milovala hudbu a veľmi intenzívne hľadala svoj vnútorný zmysel, až kým sa jedného dňa, vo veku 17 rokov, predral jej hlas na povrch ako zvuk flauty, ktorá je pripravená hrať.
A od toho dňa kúsok po kúsku rozširovala svoje hranice a skončila až tam, kde začínala pieseň. Zistila, že sa môže a vie vyjadrovať hudbou a bola prekvapená, že ľudia ju chcú počúvať. A spolu s tým rástol jej zmysel pre porozumenie a vnútorné volanie.

Vďaka hudbe precestovala celý svet a hrala na veľkých aj komorných pódiách.
V súčasnosti jej bežný život vo veľkej miere zamestnáva úloha matky a tiež pracuje ako zastupujúca učiteľka a asistentka pre ľudí so zdravotným postihnutím…jej vnútorný hlas.

Svoju hudobnú tvorbu a svoj prvý hudobný sólo album nazvala Inner Kingdom. Vrstva po vrstve, skladba po skladbe hľadajú cestu, ako vytvoriť posvätné miesto a víziu pre zosúladenie sa so svojim pravým JA, so svojim vnútorným slnkom.
Každá chvíľa, či už krátka, alebo dlhá, kedy sa dotkneme vedomia svojej duše, nosiac svoju korunu nás uzdravuje, posilňuje naše svetlo a chápanie zmyslu v živote.

Vo svojej tvorbe často spája svoje skladby spolu s prastarými antickými piesňami a ľudovou hudbou z rôznych častí sveta alebo anjelskou piesňou, ktorá k nej prichádza.
Tieto melódie a slová prebúdzajú rodovú pamäť a sú liečivé. Pripomínajú nám naše kráľovské dedičstvo.

A to je podstatou jej práce. Pripomína nám pôvod našej duše na Zemi. Keď hviezda, nekonečný zdroj svetla, tepla, dobroty a múdrosti bola zrodená na posvätnom mieste v strede vesmíru: vo vašom srdci.

Pre platných členov Lighthouseclubu je vstupenka bezplatná.

Pre ostatných záujemcov ja možné vstupenky zakúpiť na recepcii klubu od 1.11.2018, alebo priamo na:

https://www.ticketportal.sk/Event/Giita_Rani
https://vstupenky.maxiticket.sk/giita-rani-sered-2018