fbpx

Tibi

Tibi

Detoxikačná kúra stará ako ľudstvo samo a pritom stále zázrak doby, na ktorý netreba žiadnu špeciálnu prípravu.

Zdravé kvasené nápoje a potraviny, ako napríklad kefíre, ľudia používajú od dávna. Tieto nápoje kvasením vyrábajú veľmi vzácne látky, ktoré sa v bežne prijímanej potrave vyskytujú len v minimálnom množstve.

Tibi kryštály sú vlastne drobné riasy, ktoré dokážu skvasiť akýkoľvek sladký základ a dodajú mu dôležité živiny a minerály. Vyzerajú ako drobné biele zrniečka. Pravdepodobne sa rozšírili z Kaukazu cez Čínu do celého sveta a získali si obľubu širokého osadenstva.

Japonské morské kryštály, živé zrnka či vodný kefír, to sú všetko názvy pre skutočne živé zrnká, ktoré rastú a rýchlo sa množia len za pomoci vody a cukru. Na podporu kvasenia sa pridávajú figy, alebo sušené slivy, či marhule, alebo hrozienka. Kyslosť sa zase zvyšuje citrónom.

Tibi pomáha pri pečeňových, obličkových či močových problémoch, ale aj pri únave. Nápoj sa používa pri pečeňových, žlčníkových zápaloch, kataroch, zápaloch čriev, pri žltačkovej diéte a osvedčil sa najmä pri čistení pri kožných chorobách a ochoreniach ženských orgánov. Podporujú tiež imunitu.

Látky obsiahnuté vo vodnom kefíre pomáhajú zmierňovať príznaky a podporujú liečbu astmy, vysokého krvného tlaku, pankreasu, priaznivo vplývajú na chudokrvnosť, cukrovku, ale aj na suché a lámavé vlasy.