fbpx

Kaligrafické zdravie

Systém kaligrafického zdravia je postavený na niekoľkých základných princípoch a filozofiách, ktorých spoločným menovateľom je dlhovekosť, šťastie a vnútorný pokoj.

Preto je dôležité nastavenie troch hlavných obehových systémov ľudského tela:

1. Krvný obeh –  je hlavným obehovým systém, ktorý  kaligrafické zdravie posilňuje a optimalizuje.  Ide o pomoc kĺbom, šľachám, väzom, svalom a čiastočne o proces samoliečby.

2. Nervový  a duševný obehový systém  – ide o posilnenie mozgu a nervového systému prostredníctvom cirkulácie energie, západnou rečou sa jedná o meditáciu. Táto časť tréningu je zameraná na dosiahnutie šťastia a „usmievavých buniek“.

3. Tráviaci obeh – u ktorého je hlavným cieľom zachovanie integrity črevného traktu a hlavných orgánov, ktoré s ním súvisia ako pečeň, slezina, žalúdok, obličky a črevá.

Tieto tri obehové systémy sú teda pilierom kaligrafického zdravia. Možno ich posilňovať a optimalizovať prostredníctvom “trojdimenzionálneho modelu“, ktorý zahŕňa:

  • trojrozmerný prenos energie
  • trojrozmerný fyzický pohyb
  • trojrozmerné prepojenie týchto dvoch oblastí.

Tieto tri filozofie podporujú tri hlavné obehové systémy a vedú k dlhovekosti a dobrému zdraviu. Nejde o niečo, čo bolo vytvorené narýchlo, na poslednú chvíľu. Tieto filozofie a pohyby sú vyvrcholením  40 ročných skúseností  a znalostí MajstraYanga a 5000 ročnej histórie čínskeho taoismu a qigongu.

Cieľom systém kaligrafického zdravia je zmiernenie útrap a bolestí ľudských bytostí, nie len aktuálnych, ale aj tých v budúcnosti. Z fyzickej stránky to znamená  prinavrátiť telo späť do stavu dieťaťa a dosiahnuť stav, aby telo v starobe odchádzalo bez bolesti a utrpenia.