fbpx

Otvorené hodiny kaligrafickej jogy

Milí priatelia,

kaligrafická joga je špecifické cvičenie. Ide nielen do hĺbky svalov, ale “pracuje” aj s nervovým, srdcovo-cievnym a vylučovacím systémom. Dostáva sa teda na úroveň orgánov, kam sa nedá dostať vôľou či silou. Cvičením človek pevnie zvnútra. Viac dôveruje svojim pocitom a rozhodnutiam. Kráča životom s väčším pochopením a otvoreným srdiečkom.

Na začiatku tohto cvičenia je však nutné nadviazať spojenie so svojím vnútrom. A to býva kameň úrazu. Človek veľakrát pocíti chlad, nervozitu, triašku, únavu či dokonca bolesť a nedá sa tomu utiecť. Ale tejto dočasnej nekomfortnej zóne sa treba postaviť čelom.

Práve kvôli tejto špecifickosti cvičení sme sa s kolegyňami rozhodli zahájiť hodiny Kaligrafickej jogy Basic 1 pre začiatočníkov, ktoré budú fungovať ako otvorené hodiny (nebude to ucelený kurz so stanoveným začiatkom). Na otvorené hodiny môžete prísť kedykoľvek počas roku a môžete si zacvičiť.

Na začiatku hodiny zaradíme dýchanie, nadviažeme základnými cvikmi na precvičenie napojenia pohybu tela na dych a prúdenie energie a hodinu zakončíme relaxáciou.

Keď človek toto cvičenie zvládne a začne pociťovať skutočnú radosť a harmóniu, bude sa môcť presunúť do druhej skupiny, kde bude cvičenia prepájať na celé učenie Majstra Zhen Hua Yanga, zakladateľa kaligrafickej jogy.

Stále je kam rásť a vždy je možnosť dostať sa cvičením hlbšie do vlastného vnútra a pracovať s vlastnou energiou. Cvičenie vás naučí byť vedomými a to je základ evolúcie každého z nás. Iba vedomý človek dokáže robiť rozhodnutia, ktoré vychádzajú z jeho bytia a robia ho lepším a súcitnejším. Najskôr k sebe samému a potom (pretože sa sám cíti naplneným) aj k iným ľuďom.

Takže, priatelia, ak máte chuť, každý pondelok  v čase 18.00 – 19.00 hod. vás radi privítame Lighthouse clube.

Registrácia je nutná formou SMS na 0903 593 777, alebo  0918  645 230 alebo emailom na zatkova@lighthouseclub.sk, prípadne na terapie@lighthouseclub.sk.

Tešíme sa na Vás,

Martina a Silvia