fbpx

Milk system

“Pravda o mliekarenskom priemysle”

Pijete mlieko? Považujete ho za zdravé? Zaujíma vás, ako mliekarenský systém funguje?

Príbeh ľudí a mlieka sa začal pred viac ako 8000 rokmi.

Keď prví farmári zistili, že aj oni môžu konzumovať mlieko, ktoré pijú teľatá. A od tých čias sa mlieko, biely elixír života, objavovalo v mýtoch a posvätných textoch. Keď som ako dieťa brával kravy na pašu do hôr, nikdy som sa nepýtal, prečo produkujú mlieko.

Bolo to jasné ako to, prečo jablko visí na konári alebo, že voda tečie dolu horskými potokmi. A všetky gestá, ktoré s pasením súvisia a rovnako ako zvuky na ich zvolávanie sú po stáročia nezmenené.

V posledných rokoch sa však vzťah ľudí, zvierat a mlieka radikálne zmenil.

Len v Európe je to 100 miliardový trh, ktorý ročne vyprodukuje 200 000 000 ton mlieka a sušeného mlieka predávaných nadnárodnými konglomerátmi. Keď vyše miliarde Číňanov zachutilo mlieko, trh explodoval.

Mlieko sa stalo veľmi požadovanou komoditou a obchod s mliekom sa stal veľmi dravým.

Chcem sa od podnikateľov, farmárov a vedcov dopočuť o tom, aký efekt mal tento vývoj na zvieratá, životné prostredie, politiku a v neposlednom rade aj na nás.

Viete, čo obnáša proces, ktorý stojí za umistnením fľaše či krabice mlieka do vašej chladničky?

Prinášame Vám nový dokumentárny film, ktorý odhaľuje škandalozne pozadie mliekarenského priemyslu vo svete so všetkými dôsledkami, ktoré sa prejavujú vo viacerých sférach života na Zemi.

Tento film prinášame exkluzivne so slovenskými titulkami.

REŽISÉR A SCENÁRISTA: ANDREAS PICHLER