fbpx

Masáž lávovými kameňmi

masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi alebo

stone masáž je dávna procedúra, ktorú po niekoľko storočí využívali v Indii, Číne a Japonsku. Energia kameňov sa pri nej využívala ako liečebná metóda. Blahodarné účinky kameňov boli dobré známe už aj v antickom Ríme. Tieto znalosti sa k nám dostali v podobe Hot Stone masáže, teda masáže lávovými kameňmi. Tento typ masáže má teda viac než 2000 rokov.

V modernom svete si ľudia uvedomujú, že spojiť krásu a život v každodennom zhone mestského života nie je úplnou samozrejmosťou, a preto sa vracajú k starodávnym spôsobom zmierňovania stresu. V súčasnosti sa masáž kameňmi praktizuje prakticky na celom svete.

Na masáž sa používajú vyhriaté čadičové, teda lávové, kamene. Na východe veria, že práve kamene sopečného pôvodu obsahujú energiu všetkých piatich elementov: ohňa, vody, vzduchu, kovu a zeme. Čadič vďaka svojej štruktúre chladne veľmi pomaly a postupne tak dokáže preniesť svoju energiu ľudskému telu.

Kamenej sa predhrievajú v špeciálnom ohrievači. Masér si následne kameňmi zohreje ruky a tak vykoná masáž, čím prenáša energiu kameňov do tela. Potom jemne masíruje telo i samotným kameňom.

Priaznivé účinky masáže lávovými kameňmi na organizmus človeka sú veľmi pôsobivé. Pomáha pri chorobách a ochoreniach, ako napríklad depresia, syndróm chronickej únavy, pri strese a jeho následkoch, či už ide o fyzický alebo emocionálny stres. Tiež odstraňuje lokálne napätie vo svaloch, bolesti hlavy a duševné napätie. Lieči chronické choroby chrbtice, kĺbov, nespavosť, tráviace problémy, osteochondrózu chrbtice, aj svalovú atrofiu.

A čo je najdôležitejšie – táto masáž je užitočná aj pre zdravých ľudí.

Pravidelné využívanie tejto masáže predlžuje život a chráni pre chorobami. Stone masáž priaznivo pôsobí na celý ľudský organizmus, uvoľňuje svalstvo, urýchľuje metabolizmus, prináša fyzický pocit pokoja a duševnej rovnováhy, reguluje nervový systém, odstraňuje bolesť svalov, zlepšuje prietok lymfy, posilňuje dýchaciu sústavu a imunitný systém. Vďaka tejto masáži ľahšie prekonáte chronickú únavu, stres, depresiu, nadobudnete viac energie a dospejete k celkovému uzdraveniu organizmu.

Stone masáž má priaznivé účinky aj na činnosť kardiovaskulárneho a dýchacieho systému, normalizuje krvný tlak, stimuluje centrálnu aj periférnu nervovú sústavu.

Sú pri masáži lávovými kameňmi aj nejaké kontraindikácie? Samozrejme, sú. Sú to bežné kontraindikácie pre všetky typy masáže, vrátane akýchkoľvek stavov, pri ktorých sa neodporúča fyzioterapia, a teda kožné ochorenia, ktoré sa môžu zhoršovať pod vplyvom vlhkosti a tepla.

Pri masáži lávovými kameňmi sa používajú oleje.

Energia kameňov spolu s teplom rúk pre vás vytvoria nezabudnuteľný zážitok, navyše prospešný pre vaše zdravie.