fbpx

Úvod

majakMilí priatelia,

vítam vás na stránke Lighthouse Clubu. Miesta, ktoré som vytvorila, lebo som to potrebovala. Potrebovala som miesto, kde nájdem pokoj, mier, ticho a bezpečie. Miesto, kde môžem vypnúť vonkajší svet a spočinúť v kráse a bohatstve svojho vnútorného sveta. Je mi cťou sa podeliť o toto miesto a v klube vás všetkých rada uvítam.

Môj duchovný guru, Osho, v jednej knihe písal:

„Nezáleží na tom, komu a čomu veríš. Ale na tom, že veríš a miluješ totálne. Ak si neveríte, neveríte ani nikomu inému. Iba čistý, nevinný človek dokáže zázraky. A to je ten, čo verí a miluje totálne. Príčinou ľudského nešťastia sú naše chyby a naopak za vaše blaho vďačíte vašej dôvere a vašej láske. Vaše putá sú vaším výtvorom a vaša sloboda je vaším rozhodnutím.

Pýtate sa ma, prečo trpíte? Trpíte preto, lebo ste neprijali osobnú zodpovednosť. Nájdite príčinu utrpenia a odstráňte ju. Zbavíte sa utrpenia. Ľudia ale často nechcú odstrániť príčinu, chcú odstrániť utrpenie. To ale nemá logiku. Chcete aby som vás zbavil utrpenia, chcete aby som vám pomohol. Nie je nutné, aby ste žobrali o pomoc. Nie ste ovce, ste cisári. Nepotrebujete spasiteľa. Prijmite zodpovednosť za svoje nešťastie a utrpenie a zistíte, že vo vašom vnútri sú skryté všetky príčiny blaženosti, radosti, slobody, lásky, osvietenia, nesmrteľnosti. Nepotrebujete spasiteľa. Nikdy žiaden neexistoval. Sú uctievaní, lebo ľudia chcú niekoho, kto ich zachráni. Je po nich dopyt, tak je aj ponuka. Ak ste však závislí od iných, stratíte svoju dušu.

Vaše vedomie je rovnako veľké ako vedomie Budhu a iných spasiteľov. Iba ste toto vedomie nikdy nehľadali. Hľadáte a žobrete o pomoc a záchranu bez toho, aby ste si všimli, že cele kráľovstvo je vaše. Toto je jeden z najzákladnejších princípov, ktorý musíte pochopiť – princíp sebaúcty, slobody, a zodpovednosti.“

Maják je miesto, kde nenájdete spasiteľa. Je to miesto, kde môžete prestať vnímať vonkajší svet a spočinúť vo vlastnom vnútri. Miesto, kde sami seba zachránite a vrátite si späť slobodu, zodpovednosť, sebaúctu, ak ste ju buď na ceste životom stratili, alebo ste ju ešte stále nenašli. Vtedy sa zmeníte a tú zmenu vám nikto nezoberie. Tá zmena s vami zostane navždy.

S láskou a pochopením,

Martina