fbpx

Koncert speváčky KAZ HAWKINS 26.4.2023 v Lighthouseclub-e

Kaz Hawkins

Jedinečná Kaz Hawkins prichádza prvýkrát na Slovensko!

Vynikajúca jazzová a bluesová speváčka a skladateľka Kaz Hawkins prichádza už túto jar do Trnavy! Spoločne s klaviristom Franckom Le Masle vám vyrazia dych svojou famóznou klavírno – vokálnou show.

O umelcovi

Kaz Hawkins nás spevom prenesie je svojho rozmanitého a farebného sveta, kde prosté slová vyjadrujú hlboké a silné emócie. Kaz ako jedna z mála sa nikdy netajila svojou bolestnou minulosťou, ktorá sa napokon stala jej vnútornou silou pri oduševnenom písaní textov a úprimnom a intenzívnom spievaní. Prvých 20 rokov svojej kariéry venovala hudbe a piesňam iných umelcov, aj keď v sebe už objavila talent skladateľky. Svoje básne písala potajme až do chvíle, kým melódie, ktoré mala na mysli nezačala prirodzene spájať s textami. Jedny z najznámejších jej balád ako „Because you love me“ a „Lipstick and cocaine“ (neskôr premenovaná na „One more fight“) vznikli práve takto a takmer okamžite si našli svojich skalných fanúšikov. Rozmanité publikum Kaz Hawkins tvoria muži a ženy rôzneho veku zo všetkých kútov sveta –charizmatický hlas a hlboké piesne si podmania každého. Kaz okrem jazzovej hudby tvorí aj skvelé bluesové či soulové odkazy a tiež gitarové riffy. Vďaka jej osobnosti a talentu sú jej vystúpenia ikonické a plné emócií!

Kaz si najskôr vystupovala len doma v Írsku, kde si postupne podmanila celú domácu scénu. Po presťahovaní sa do jej milovaného Francúzska si ju po sérií koncertov a festivalov zamilovalo aj Francúzsko a po víťazstve European Blues Challenge v roku 2017 celá Európa.

Na koncerte odznejú skladby z albumu Until We Meet Again (2023).

V januári 2023 mala Kaz Hawkins 50 rokov, čo je vek, ktorý si ani nemyslela, že dosiahne, a preto chcela tento rok urobiť veľkú oslavu, výnimočnú udalosť vo výnimočnom živote. Čo môže byť výnimočnejšie ako vydanie nového albumu s novými skladbami. Takto vznikol Until We Meet Again album podľa obrazu jeho tvorcu, plný pestrých farieb a pozitívnych vibrácií, vytvorený pre každého, kto sa snaží pomôcť mu nájsť silu bojovať a prežiť. Nezaraditeľné dielo s dojímavými baladami, gospelovými piesňami, rockovými gitarovými sólami a štipkou írskych tónov.

Koncertné turné Until We Meet Again, je vyhlásením Kaz Hawkins, že môžete byť čímkoľvek, čím chcete.