fbpx

Judášovo ucho

Judášovo ucho

Netreba sa báť kanibalizmu, judášovo ucho je bežne rastúca huba so skvelými liečivými účinkami.

Táto ázijská huba dostala názov podľa podobnosti s ľudským uchom. Údajne bola prvýkrát objavená na strome, na ktorom sa obesil biblický Judáš. Zväčša sa vyskytuje v sivej, hnedej alebo fialkovej farbe v trsoch alebo jednotlivo.

Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, b-glukán aj rozpustenú vlákninu. Judášovým uchom si doplníme vitamíny skupiny B, nápomocné pri podpore funkcie nadobličiek, tvorbe hormonálnej rovnováhy a zabezpečíme nimi aj dostatok energie a zlepšíme mozgovú činnosť.

Judášovo ucho zabezpečí tiež dostatok vitamínu D, ktorý podporuje imunitný system, udržiava zdravú telesnú hmotnosť a znižuje riziko vzniku reumatoidnej artritídy a u žien aj riziko roztrúsenej sklerózy.

Judášovo ucho obsahuje aj selén, vitamíny A a E, čo je skvelá kombinácia v pomoci s liečbou akné a kožných problémov.

Vo forme obkladov sa tradične využívalo pri problémoch s bolesťou v krku. Odporúča sa aj pri zápale očí či žltačke. Pomáha tiež pri boji s obezitou. Pravidelnou konzumáciou sa dá posilniť celková imunita. Okrem toho zabraňuje produkcii cholesterolu v pečeni, a teda prispieva k udržaniu zdravého krvného tlaku a zlepšeniu krvného obehu.