fbpx

Jeseň v Lighthouse klube

Ja pravidelné cvičenie a predýchanie tela dopĺňam jedenkrát týždenne masážou. Chodím na abhyangu (olejovú masáž) a masáž hlavy. Nejde o obyčajnú masáž svalov. Účinky teplého oleja uvoľnia nervový systém celého tela, otvoria cievy a naviažu na seba toxíny. Olej na sebe potom ponechám aspoň 2 hodiny (pracujem normálne oblečená, iba som po olejovej masáži) a potom sa osprchujem. Tým vytiahnem toxíny z pokožky. Efekt omladenia a regenerácie je logický. Upokojením nervového systému som otvorila mikrocievy a uvoľnila všetko, čo bráni prúdeniu krvi a teda vyvoláva únavu. K dispozícii je aj bankovanie či reflexná masáž. Každý podľa chuti. Odporúčam masáž opakovať každý týždeň aspoň do konca februára. Výsledok sa dostaví.

Chi Nei Tsang (Čhhinejtsang) masáž je novinkou a je potreba ju absolvovať aspoň 5x. Pri tejto masáži sa pracuje hlbkovo s nervovým systémom v oblasti brucha. Prečisťujú a uvoľňujú sa medridiany pečene, žlčníka, obličiek…. účinok pocítite okamžite. Milujem ju rovnako ako abhyangu a masáž hlavy.

Doplnkom počas zimy sa mi stali oleje. Keďže vôňa kvetov a bylín s koncom leta mizne, dopĺňam do aromalámp oleje, ktoré mi aromaterapia ukáže ako potrebné pre moje telo.

Čo to znamená? Veľa z vás príde za mnou a povie mi: „daj mi nejaký olej…“, prípadne „daj mi ten, čo som mala minule..“ Ale tak to nefunguje. Náš limbický mozog je ako cibuľa. Emócie máme nabalené vo vrstvách. Každý deň a minútu života sme v inom móde, v inom nastavení. Podliehame spracovaniu a stráveniu rôznych životných situácií. Preto je vhodné absolvovaním aromaterapie nájsť z ponuky správny olej a nechať čuchom intuitívne určiť, ktorý olej je pre vás na túto zimu liekom. Inhalovaním stále toho istého oleja upadáme do steretypu a nedovoľujeme si spoznať sa hlbšie. My sa predsa neustále meníme. Je to jediná istota života. A netreba sa jej brániť, ani pred ňou utekať.

V zimnom období je vhodné aeróbny pohyb doplniť vnútornými cvičeniami vhodnými pre váš vek. 70% vášho tela tvorí tekutina a tú predsa nemôžete posilňovať. Môžete ju nabíjať pocitmi, môžete ju rozprúdiť vo vnútri, ale nie výkonom, pre ktorý zapojíte svaly.. Svaly sa aktivujú nervovým systémom, ktorý sťahuje cievy a teda brzdí prúdenie krvi, ktorá je vašou energiou! Veľakrát si zašportujete a cítite sa síce unavení, ale je vám ľahšie. Znamená to, že ste vybili zastavenú energiu. Je  škoda mrhať životnou energiou, ktorú máme limitovanú. Práve tajomstvo dlhovekosti, zdravia a šťastia nám odovzdávajú východné kultúry. Ja som ten poklad objavila pred 3 rokmi, ale som každý deň vďačná za túto skúsenosť.

Rada vás privítam na hodinách kaligrafickej jogy pre začiatočníkov, ktoré budú bývať pondelky a stredy v čase 18.00 – 19.00 hod. Začíname 13.11.2017. Viac informácií o kaligrafickej joge nájdete TU: Nejde o typickú jogu. Ide o spojenie dýchania s pohybom Tai Chi a pripojenie vedomej práce s energiou Qi. Výsledkom je kaligrafia. Je to nádhera a je to pre každého. Číňania ju cvičia v parkoch do vysokého veku. Ak vám skutočne záleží na vnútornom raste, cvičenie si obľúbite. Rada vás uvítam. Registrovať sa môžete na zatkova@lighthouseclube.sk alebo formou SMS na 0903 593 777.

Oživíme klubové večery, tanec a spev nám rozveselia zimu 😊

Teším sa na vás!

S úctou a láskou,

Martina