fbpx

Účinky a význam fyzioterapie Bemer pre zdravie

Zdravie nášho organizmu, jeho schopnosť regenerovať a sila imunitného systému sú zo 74% závislé na kvalite mirkroobehu. Prečo?
Náš organizmus tvoria tepny ( 11,5%), žily 14,5% a vlásočnice (74%). Osemdesiat až  sto biliónov buniek sa zásobuje kyslíkom a živinami a odvádza produkty látkovej výmeny z buniek práve cez vlásočnice. Doteraz nebol v dispozícii žiadny druh uspokojivej terapie, ktorý by mohol zlepšiť mikrocirkuláciu. Vďaka mikrocirkulácii naše telo lepšie regeneruje, koriguje, zabezpečuje rastové funkcie, hojivé procesy. Mikroobeh je dôležitý pre prísun energie a duševnej výkonnosti. Naše bunky môžu robiť to, čo majú, ak dostanú to, čo potrebujú. Na hodinách yogy je práve toto cieľom cvičenia. Prísun energie a duševné zdravie. Ak sú však poškodenia mikroobehu veľké, je dobré regenerácii a obnove mikrocirkulácie pomôcť fyzioterapiou Bemer a cvičeniami yogy si zdravie udržovať.

Poškodzovanie mikroobehu nastáva vekom. Urýchľuje ho zlá životospráva, škodlivé návyky, toxické látky, hluk, stres, nedostatok spánku, konzumácia alkoholu, fajčenie…. V dôsledku toho slabne imunitný systém, znižuje sa naša výkonnosť, spomaľuje sa proces uzdravovania, hojenia rán, zvyšuje sa pravdepodobnosť ochorení ako rakovina, mŕtvica, či kardiovaskulárne ochorenia.

Fyzioterapia Bemer je vhodná preventívna liečba porúch, ktoré vznikli v dôsledku zhoršenej pružnosti ciev (vazomócia).

Vazomócia je názov pre „pulzujúci pohyb“ najmenších kapilár, v dôsledku ktorého sa v mikroobehu rozdeľuje krv  v súlade s lokálnymi potrebami. V klube bude k dispozícii taká časť prístroja, ktorá sa dá priložiť na postihnuté miesto a pôsobiť lokálne.

Inštitútu mikrocirkulácie v Berlíne potvrdil preukázateľné výsledky v nasledovných oblastiach:

o 27% rýchlejšia vazomócia
o 29% rýchlejšie rozdeľovanie krvi
o 31% rýchlejší odtok žilami
o 29% vyšší výťažok kyslíku

Aký má fyzioterapia účinok?

  • Znižuje chronickú únavu
  • Lieči polyneuropatiu, ktorej príčinou je diabetes mellitus
  • Lieči choroby v dôsledku arteriálnej nepriechodnosti
  • Lieči chronické ochorenia látkovej výmeny
  • Lieči chronické bolesti
  • Lieči chronické poruchy hojenia rán
  • Lieči chronické degeneratívne choroby kostného tkaniva

Ako prevencia postačí  2×8 minút terapie každý deň. Najlepšie výsledky dosiahneme každodennou terapiou, kombinovanou so spánkovým programom.