fbpx

Grapefruit

Ide o esenciálny olej vyrábaný lisovaním oplodia zastudena.

Grapefruitový olej má viac, než iba sviežu vôňu, jeho čistiace a povzbudzujúce vlastnosti z  neho urobili favorita medzi milovníkmi esenciálnych olejov.

Grapefruitový olej podporuje imunitu a prečisťuje lymfatický systém. Pomáha pri kožných problémoch a môže sa použiť pri stuhnutých svaloch, či zadržiavaní vody.  Je osviežujúci a povzbudzujúci Prináša rovnováhu a povzbudenie mysle a pomáha uvoľniť napätie.

Má antibakteriálne, antidepresívne, protiplesňové, antiseptické, antivírusové, dezinfekčné a močopudné účinky. Ako mnoho za studena lisovaných citrusových olejov, má jedinečné vlastnosti rozpúšťať tuk a bojovať tak proti obezite.

Pomôže pri :

  • poruchy pečene, žlčové kamene
  • poruchy príjmu potravy, depresie,
  • rakovina, únava,  obezita, bolesti hlavy
  • očista obličiek, stres, PMS,
  • zanesený lymfatický a cievny systém

Upozornenie: Citrusové oleje by nemali byť aplikované na kožu, ktorá bude vystavená priamemu slnečnému žiareniu alebo ultrafialovému svetlu do 72 hodín.

Na masážne, aromatické, alebo vnútorné použitie.

Na čo všetko ho môžete použiť?

Grapefruitový olej je veľmi osviežujúci a jeho vôňa je veľmi silným antidepresívom. Ideálny pre osoby utápajúce sa vo vlastnej negativite. Jeho silné antibakteriálne účinky fungujú ako účinný osviežovač dychu, alebo pri zapálených ďasnách.

Grapefruitový olej sa dobre využíva aj pri chudnutí. Inhalovanie oleja pred jedlom pomáha stlmiť apetít. Jeho močopudné vlastnosti zabraňujú zadržiavaniu nadbytočnej vody v tele. Rozpúšťa tuky. Po schudnutí je výborný na spevnenie uvoľnenej pokožky, či proti vráskam. Pridajte si pár kvapiek oleja do Vášho obľúbeného krému alebo mlieka, zamiešajte a aplikujte.

Grapefruitový olej je tiež veľmi dobrý na riešenia nádchy alebo chrípky. Môže sa pridať do kúpeľa – vhodné pri celulitíde, nadváhe, chrípke a prechladnutí, nedostatku energie, jet lagu, únave svalstva, bolestiach hlavy, náladovosti a psychickej či fyzickej únave.

Ako ho použiť?

Lokálne: Na telo – môže sa naniesť priamo na pokožku a vmasírovať. U citlivej pokožky sa môže zriediť s kvalitným olejom (olivový, kokosový, atď.). Nanáša sa priamo na miesto postihnutia, alebo na chodidlá – na oblasť pod prstami. Pri použití citrusového oleja priamo na odhalenú pokožku sa odporúča vyhýbať sa slnku po dobu min. 12 hodín, nakoľko je prirodzene fotosyntetický. Pokiaľ však chcete vyblednutie cielene, napríklad na vlasoch (iný odtieň prameňov), je to účinné.

Vnútorne – môže sa užívať vnútorne s jedlom či nápojom, alebo v gelových kapsuliach.

Aromaticky – môže sa difúzovať (rozptyľovať do vzduchu, nie vo vonnej lampe) .

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o  nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.