fbpx

Citrónová tráva

Citrónová tráva – Lemongrass

Esenciálny olej je získavaný parnou destiláciou z citrónovej trávy pochádzajúcej z Indie. Citrónová tráva má silnejšiu vôňu ako citrónový olej, je antibakteriálna, antibiotická, dezinfekčná, antivírusová, močopudná, analgetická, antiseptická, prírodný repelent na hmyz, sťahujúca.

Podporuje zdravé trávenie, pomôže pri zápale žlčníka, nadmernej plynatosti, gastritíde či intolerancii na mlieko. Prečisťuje lymfatický systém. Pôsobí ako  celkové tonikum na systémy tela. Pomôže pri svalovej dystrofii, paralýze, natiahnutom svalstve či regenerácii tkaniva. Dobre pôsobí na kŕčové žily, zápal močového mechúra a rany.

Takisto má olej čistiace a tonizujúce účinky na pokožku, a preto je často používaný vo výrobkoch na starostlivosť o pleť.

Olej sa odporúča pri mentálnej únave, vyrovnáva emócie najmä pri emocionálnych výkyvoch ako je trauma. Napomáha sústredeniu a zaostreniu mysle.

Spôsob použitia:

Na telo: Aplikujte priamo postihnuté miesto jemným potieraním (chrbát, chodidlá alebo na bolestivý sval). Pri nadmernom potení pridajte do sprejového aplikátoru s vodou v pomere 1:10 a naneste na postihnuté miesta.
Vnútorne: Vnútorne sa užíva pri žalúdočných a tráviacich problémoch a pri vysokom cholesterole. (1-2 kvapky citrónovej trávy do pohára s trochou vody).
Aromaticky: Difúzujte alebo inhalujte priamo z dlane po nanesení kvapky, či používajte masážne na telo pre stabilizovanie emocionálnej traumy.

Tipy na použitie:

  • Riedený môžeme používať na masáž lymfatických uzlín.
  • Na bolestivé kĺby zasiahnuté  artritídou odporúčame v kombinácii s Deep Blue.
  • Slúži ako repelent.
  • Niekoľko kvapiek v pohári vlažnej vody pomôže pri infekcii obličiek a močového mechúra.
  • Vnútorné užívanie pomáha znižovať vysokú hladinu cholesterolu.
  • Pri bolesti v krku kvapneme jednu kvapku na lyžičku medu.
  • Dobre sa mieša s bazalkou, kardamonom a spearmintom.

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.