fbpx

Šalvia muškátová

Šalvia muškátová (Clary Sage)

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou vňate a kvetov. Hlavnou zložkou šalvie je linalyl acetát zo skupiny esterov, vďaka ktorému má olej silné uvoľňujúce, upokojujúce a vyrovnávajúce účinky.

Má pozitívny vplyv na zrak, často sa používa aj na úľavu pri problémoch menštruačného cyklu. Vyrovnáva hladinu hormónov. Pomáha pri bolestiach hrdla, upokojuje drobné poranenia pokožky. Olej má antifungálne, antiseptické, protikŕčové, sedatívne, zmierňujúce, zohrievajúce vlastnosti.

Vdychovanie šalvie môže upokojiť nervové napätie, zlepšiť náladu a vytvoriť pocit eufórie.

Pri lokálnom použití sa môže aplikovať bez riedenia. Aplikujte na reflexné body alebo priamo na postihnutú oblasť. Takisto sa dá difúzovať a inhalovať.

Hlavný spôsob použitia:
aneurizmus, brušné kŕče, cholesterol, emocionálny stres, endometrióza, hormonálna nerovnováha, frigidita, impotencia, infekcia, kolísanie nálad, lámavé vlasy, návaly tepla pri nástupe klimaktéria, neplodnosť, nespavosť, Parkinsonova choroba, PMS, svalová únava, zvýšenie laktácie.

UPOZORNENIE: V tehotenstve ho treba používať veľmi opatrne, pretože môže vyvolať kontrakcie. Pri pôrode je to však jeden z najlepších pomocníkov. Nevhodný pre dojčatá. Nesmie sa používať pred a po konzumácií alkoholu.

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.