fbpx

doTERRA  Lemon citrónový esenciálny olej

Tento esenciálny olej, vylisovaný za studena z citrónových šupiek,  je jeden z najpoužívanejších. Má mnoho benefitov, dá sa využiť mnohými spôsobmi.

Pridaním tohto tekutého slnka do vody získate zdravý, osviežujúci nápoj. Okrem osvieženia podporuje trávenie a prečistenie organizmu.

Je výborný na dezinfekciu a prečistenie ovzdušia, tiež na čistenie povrchov v byte, keď chcete čistiť bez chemických prípravkov.  Jeho unikátna antibakteriálna zložka zanecháva povzbudzujúcu arómu čistoty a čerstvosti. Difúzovanie tohto oleja nielen vyčistí vzduch od patogénov ale aj neutralizuje zápachy a pozdvihuje náladu.

Citrónový olej posilňuje imunitu tým, že stimuluje tvorbu bielych krviniek a zlepšuje schopnosť tela brániť sa proti infekcii. Môže pomôcť pri chronickom únavovom syndróme a spomalenom lymfatickom systéme. Podporuje odstraňovanie odpadu, zmierňuje zápchu, pomáha pri artritíde. Tonizuje srdce, obličky,pečeň a pankreas. Citrónový esenciálny olej tiež pomáha s krvným tlakom, pri infekciách močového ústrojenstva, bolestiach hrdla, žlčových kameňoch a zažívacích ťažkostiach. Zlepšuje koncentráciu a pamäť.

Vlastnosti v skratke: protirakovinový, antidepresívny, protiplesňový, protivírusový, antiseptický, silný antioxidant, občerstvujúci, sťahujúci, detoxikačný, posilňujúci

Spôsob použitia:

  • Lokálne – môže sa naniesť priamo na pokožku, pri citlivej pokožke sa odporúča zriediť s kvalitným jedlým olejom (olivový, kokosový, atď.). Pri použití citrusového oleja priamo na odhalenú pokožku sa odporúča vyhýbať sa slnku po dobu 12 hodín, nakoľko je prirodzene fotosyntetický. Pokiaľ však chcete vyblednutie cielene, napríklad na vlasoch (bledý odtieň prameňov), je to veľmi účinné.
  • Vnútorne – môže sa užívať vnútorne s jedlom či nápojom, alebo v gelových kapsuliach. Je vynikajúce pridať jednu kvapku citrónového oleja do čistej vody na osvieženie a prečistenie . Na detox je dobré dať si kvapku citrónového a kvapku mätového oleja v čistej vode, každé ráno pred jedlom pre celkové prečistenie organizmu a znovuzískanie sily. Táto kúra veľmi priaznivo pôsobí aj na pleť, odporúča sa robiť niekoľko týždňov, minimálne 3-4.
  • Aromaticky – môže sa difúzovať (rozptyľovať studenou parou do vzduchu, nie vo vonnej lampe) . Podporuje čistotu, čerstvosť, uzdravovanie,  pozdvihnutie nálady a energie. Môže inhalovať priamo z fľašky či po kvapnutí na ruku.

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.