fbpx

Artičoky

Artičok 2

Patria na popredné priečky v diskusiách o superpotravinách a právom patria do prvej desiatky.

Artičoky sú jedným z najbohatších zdrojov výživných látok, sú plné  fytochemikálií ako luteín a izotiokyanáty, vitamínov A, E, K a ďalších, aminokyselín a enzýmov. Posilňujú účinky vitamínu B12, čo výborne vplýva na rovnováhu tráviaceho systému. Z minerálov obsahujú napríklad oxid kremičitý, horčík a mnohé ďalšie.

Táto kombinácia pôsobí na organizmus upokojujúco. Artičoky prospievajú aj pečeni, slezine, pankreasu, mozgu, nadobličkám či štítnej žľaze tým, že ich vyživujú a tým podporujú dlhovekosť. Okrem toho sú výbornou potravinou pre ľudí s cukrovkou, hypoglykémiou a inými poruchami hladiny cukru v organizme. Dokážu tiež rozpúšťať obličkové a žlčové kamene, odstraňujú kôrnatenie ciev a zjazvené tkanivo vo vnútri organizmu. Chránia telo pred radiáciou súvisiacou s liečbou rakoviny a zubárskymi zákrokmi.

Artičoky výborne vplývajú na organizmus, ktorý sa snaží vysporiadať s ochoreniami ako pásový opar, osteomyelitída, nespavosť, syndróm karpálneho tunela, zlomeniny kostí, cirhóza pečene, stukovatenie pečene, hepatitída typu A, B aj C, HIV, rakovina pečene, lymská borelióza, poruchy očného nervu, rakovina pankreasu, žalúdočné vredy, nízka efektivita reprodukčného systému, neobjasnená neplodnosť, zranenia Achillovej šľachy, rôzne druhy rakoviny krviniek a mnoho ďalších.

Táto potravina je dôležitá pre každého, kto má dočinenia s emóciami súvisiacimi so srdcom – pre skľúčených ľudí, pre ľudí so zlomeným, kamenným či studeným srdcom. Pri pravidelnej konzumácii dokážu otvoriť srdcovú čakru a podnietiť hojenie cez tento posvätný kanál.