fbpx

Ajurvédska lekárnička

Milí priatelia,

je všeobecne známe, že ajurvéda je medicínsky systém starý niekoľko tisícročí. Považuje sa za matku medicíny.

Pochádza z Indie a neskôr sa začala používať aj na blízkom ostrove na Cejlóne, dnešnej Srí Lanke. Vznikla skôr ako naša klasická medicína. Cieľom ajurvédy nie je len liečiť choroby, ale im aj predchádzať. Pozdrav na Srí lanke je Ayubowan, čo znamená prajem ti zdravý a dlhý život.

Radi by sme vám postupne predstavili špeciálne bylinné  produkty, ktorými  podporíte svoje zdravie a zastavte pôsobenie civilizačných neduhov na vaše telo.

Pomôžete svojmu  dýchaciemu systému, krvnému obehu, uvoľnite svoje nervy, svaly a celé svoje telo. Tieto produkty sú vynikajúcou podporou v boji s chronickými chorobami (kožné choroby, ochorenia dýchacieho ústrojenstva, poruchy trávenia, rekonvalescencie, bolesti hlavy, migrény, problémy spojené s krvným obehom, gynekologické problémy, ochorenia chrbtice atď…

Ako základ ajúrvédskej lekárničky odporúčame bylinné prášky:

  • Ashvagandha – (Withania Somnifera) –  Indický ženšen

Používa sa pri liečení artritídy, úzkosti a taktiež pri problémoch s nespavosťou (insomnia). Je to tzv. “adaptogén” (rastlinný extrakt), ktorý nášmu telu pomáha odolávať škodlivým účinkom každodenného stresu, podporuje a obnovuje jeho normálne fyziologické fungovanie, a je aj vhodným všeobecným tonikom. Taktiež sa používa pri problémoch s plodnosťou, tak ako u mužov aj u žien a zvyšuje sexuálne libido.

  • Avipathikara Churna

Prášok je kombináciou byliniek, ktoré majú chladivý efekt pre ľudský organizmus, čiže pomáhajú odvádzať prebytočné teplo z tela, detoxifikujú
ho a liečia zápalové stavy. Pomáha znižovať prekyslenie žalúdka, podporuje správnu činnosť čriev a ich vyprázdňovanie, teda vyrovnáva Pitta prvok. Upokojuje celý gastrointestinálny trakt. Podporuje činnosť pečene.

  • Shatavari – (Asparagus Racemosus) – Špargľa hroznovitá

Shatavari je známou “ženskou bylinkou”. Má omladzujúce účinky a zároveň pomáha udržiavať ženské telo, jeho orgány a cykly v rovnováhe a napomáha plodnosti. Je taktiež vhodná pre dojčiace matky, ako aj ženy prechádzajúce menopauzou. Podporuje trávenie a imunitu a účinkuje aj ako mierne afrodiziakum. Avšak nezabúda ani na mužov, keďže podporuje aj mužskú potenciu.

 

Prášky a pasty je možné si objednať priamo v klube, prípadne mailom na terapie@lighthouseclub.sk alebo  zatkova@lighthouseclub.sk, alebo SMS na 0918 645 230 alebo na  0903 593 777.

CENNÍK PÁST A PRÁŠKOV NA STIAHNUTIE