Yin-Yang starojaponský rastlinný olej

Ide o 100% rastlinný výťažok získaný čistou destiláciou zvláštnej odrody mäty arvensis, tzv. mäty japonskej, ktorá rastie výlučne len na úrodných sopečných pôdach v Japonsku.  Na získanie jedného litra je potreba približne 45 kg čerstvo zozbieranej rastliny, ktorá je destilovaná tou najšetrnejšou metódou.

Pôsobí upokojujúco, ale pri únave, bolestiach hlavy a stuhnutej šiji zároveň osviežujúco.  Môžete s ním masírovať natiahnuté svalstvo, potierať bolestivé kĺby a unavené nohy. Odporúčajú a používajú ho nielen profesionálni odborníci (maséri, fyzioterapeuti, tréneri, …), ale aj ľudia, ktorí potrebujú úľavu hneď a nemajú čas alebo možnosť navštíviť odborníka.

Upozornenie pred použitím:  Po použití si nepretierajte rukami oči! V prípade zasiahnutia, očí vypláchnite dostatočným množstvom vody. Olej nie je mastný, neobsahuje tuk. Ide o destilát, teda pri masírovaní nezamastí Vašu pokožku, vlasy a ani oblečenie! Krátko po aplikácii na pokožku sa vstrebe.

Vlastnosti oleja: antiseptický, antibakteriálny, osviežujúci. Upokojuje a uvoľňuje, pozitívne pôsobí pri svrbení. Príjemne chladí, podporuje ústup opuchov. Je bez alkoholu, prídavných  chemických látok, bez  chlorofylu, umelých vonných aróm, farbív, gáfru a konzervačných látok.

VONKAJŠIE POUŽITIE

Pri bolestiach hlavy – zapríčinenými problémami vo svalstve v oblasti šije alebo v hornej chrbtici, si kvapnite 3 kvapky do dlaní, poriadne ich v nich rozotrite a potom si dôkladne pomasírujte šiju a krčnú chrbticu. Pri silnejších bolestiach či migréne si jednou kvapkou pomasírujte oba spánky. Môžete opakovať aj niekoľkokrát za deň, záleží ako veľmi je svalstvo stuhnuté.

Na relaxačnú a uvoľňujúcu masáž – zmiešajte pár kvapiek Yin-Yang starojaponského rastlinného oleja s akýmkoľvek neparfumovaným masážnym olejom či emulziou. Ak máte veľmi stuhnuté svaly,  ihneď po masáži priložte na postihnuté miesto teplý obklad. Ten svaly uvoľní, je veľmi príjemný, upokojujúci a pomôže oleje pôsobiť hlbšie a účinnejšie. Ako obklad môžete použiť látkovú plienku namočenú v teplej vode alebo akýkoľvek hrejivý vankúšik.

Pri bolestiach chodidiel si na ne rozotrite 2-3 kvapky a starostlivo si pomasírujte reflexné body. Uľaví sa nielen nohám, ale aj celému telu! Rozotrením 1-2 kvapiek na priehlavok a medzi prstami odstránite nepríjemný zápach, osviežite nohy a obmedzíte ich potenie. Praktická rada : pre dlhšie trvajúce obmedzenie zápachu a baktérií, kvapnite niekoľko kvapiek na ponožky a vnútornú stranu topánok.

Uvoľňujúci kúpeľ nôh – kvapnite 3-4 kvapky do misky s horúcou vodou, zmiešajte so soľou alebo mliekom a vychutnávajte si účinnú kúpeľ povzbudzujúce prekrvenie chodidiel. Ideálne aj pri prechladnutí!

Kúpeľ celého tela – je príjemná pri svalových kŕčoch, unavených kĺboch, posilní nervy a slúži aj na osvieženie pleti. Zvýši sa pružnosť kože, uvoľní sa svalstvo a telo sa zregeneruje. Pre kúpeľ celého tela použite 3-6 kvapiek oleja. Ako prísada do kúpeľa Yin-Yang Starojaponský rastlinný olej môže napomôcť pri prechladnutí, natiahnutí kĺbov a svalov, na uvoľnenie, relaxáciu a pôsobí aj ako prevencia proti celulitíde.

Bodnutie nepríjemným hmyzom – ihneď po bodnutí potrite miesto vpichu dvoma kvapkami. Pocit chladu, ktorý Yin-Yang vyvoláva, prekryje nepríjemné svrbenie či pálenie.

Opary – pri prvých príznakoch aplikujte na opar pravidelne 1 kvapku raz za hodinu.

Lupiny vo vlasoch – pridajte 1-2 kvapky do Vášho obľúbeného šampónu a potom dôkladne zmyte.

Pri menštruačných bolestiach – Jemne rozotrite 1-2 kvapky na brucho a priložte teplý obklad. Môžete opäť použiť látkovú plienku namočenú v teplej vode alebo akýkoľvek hrejivý vankúšik.

VNÚTORNÉ POUŽITIE:

Na osvieženie dychu – kvapnite 1-2 kvapky do pohára teplej či studenej vody, čaju, džúsu alebo do Vášho obľúbeného nealkoholického nápoja a po dúškoch si ho užívajte. Yin-Yang Starojaponský rastlinný olej dodá Vášmu dychu ihneď čerstvosť a pri hlbokom nádychu príjemne osvieži Vaše dýchacie cesty.
Tak ho máte vždy po ruke na cestách, pred dôležitým rokovaním, po jedle alebo fajčení.
Na kloktanie –  stačí pridať jednu kvapku do pohára vody. Pri bolestiach v krku doporučujeme pravidelné kloktanie trikrát denne po jedle.  Yin-Yang Starojaponský rastlinný olej sa dostane aj tam, kam sa tak jednoducho nedostane zubná kefka a úspešne bojuje so zápachom z úst až hlboko v hrtane. Ako účinné kloktadlo môže pomôcť pri bolestiach zubov a zápalu ďasien.

Po požití ťažkých mastných pokrmov alebo proti prejedeniu  – opäť Vám stačí užiť jedinú kvapku. Môžete ju pridať do pohára s vodou. Vyskúšajte Yin-Yang aj pri žalúdočných, žlčníkových a črevných problémoch, pri ktorých Vám môže pomôcť.

Ak máte akékoľvek ochorenie tráviaceho traktu, konzultujte použitie Yin-Yang Starojaponského rastlinného oleja s lekárom, či a ako často ho môžete používať!

AROMATICKÉ POUŽITIE:

Ste nachladnutí, máte plný nos, nádchu a nemôžete dýchať? Uvoľnenie dýchacích ciest môžete dosiahnuť hneď niekoľkými cestami:

Kvapnite si 3-4 kvapky do dlaní, dôkladne trite jednu o druhú, až sa Vám dlane zahrejú. Potom ich obe priložte k nosu a zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite. Opakujte 1-3 krát.
Priveďte vodu do varu, kvapnite do nej 2-3 kvapky a vdychujte vychádzajúce paru. Pri použití inhalačného prístroja stačí len jedna kvapka.
Pridajte pár kvapiek do šálky s vodou a nechajte uvoľňovať vôňu Yin-Yang Starojaponského rastlinného oleja.

Pre sviežu vôňu vo vykurovaných miestnostiach nakvapkajte niekoľko kvapiek na vlhkú látkovú vreckovku a rozprestrite ho cez vykurovacie teleso. Miestnosť sa krásne prevonia a hneď sa Vám môže lepšie dýchať!

Ak ste na cestách, máte rokovania, ste na nákupoch, jednoducho nemáte možnosť využiť ani jedno z našich odporúčaní, a napriek tomu chcete, aby sa Vám lepšie dýchalo, kvapnite 2-3 kvapky na obyčajnú čistú vreckovku a vôňu Yin-Yang zhlboka vdychujte a vydychuj.

Ceny rôznych balení olejov sú nasledovné:
50 ml  – 40,80 EUR
10 ml – 22,80 EUR
2,5 ml – 2,45 EUR

Oleje sa dajú zakúpiť v klube. V prípade záujmu či otázok  nás  kontaktujte mailom na zatkova@lighthouseclub.sk, prípadne na terapie@lighthouseclub.sk.