Pre mamičky a deti

Milé budúce mamičky,

v Lighthouse clube máme pre vás pripravené lekcie gravid jogy, dýchania pre tehotné a dokážeme vám sprostredkovať aj stretnutia s dulou.

Príďte a vyskúšajte 🙂 Informáciu o rozvrhu cvičení a cenách nájdete v hlavnom menu v sekcii ROZVRHY, CENNÍKY, KALENDÁR PODUJATÍ.

DANTHIANOVE DÝCHANIE pre tehotné

Milé mamičky,

Dovoľte mi, pozvať Vás na hodiny dýchania. Pripojte sa k nám. Budem Vás hodinu sprevádzať do vášho vnútra. Spájať vás s miestom, odkiaľ každý deň čerpáte svoju silu zvládať to, čo život prináša. Do miesta, kde vyživíte seba i dieťa. Pretože ak ste tehotná, tak bruško je prirodzeným prostredím pre vaše dieťatko. Je od vás závislé a prežíva všetko to, čo do seba zvonku púšťate.  Pomocou hodiny špeciálneho dýchania precítite napojenie a v tele začne vo vašej krvi prúdiť ako informácia energia pokoja, harmónie. Túto správu precíti aj vaše dieťatko. Ak ste po pôrode, prežívate obdobia radosti, ale aj strachu o dieťatko. Šťastia aj smútku. Otvorili ste srdiečko a uvoľňujete z neho všetky emócie, ktoré v sebe nosíte. Ste silno spojená s dieťatkom opäť a všetko čo preciťujete, bábätko od vás nasáva a rozširuje po svojom tele. V roku 1977 doktorka Candance Pert vedecky potvrdila fantastický objav. 95% neurotransmitterov v našom tele tvoria dovtedy neznáme peptidy ( tzv.  molekuly emócií). Význam dopamínu, serotonínu, histamínu a iných neurotransmitterov, ktoré tvoria iba 5% celkového počtu  tak klesol a vedecky sa potvrdila psychosomatika ochorení. Ochorenie nie je iba fyzické, ale u bábätiek je to často utrpenie ich duší. Plačlivosť, kolika…. uvoľnite sa a uvoľnite aj bábätko. Hodina dýchania je o napojení na prirodzený rytmus. Rytmus striedania nádychu a výdychu. Rytmus spojenia s prírodou.

Danthianove dýchanie, ako ho nazýva východná kultúra, je dýchanie, ktorým sa naučíte dobíjať energiu každý deň, harmonizovať emočné kolísanie, ktorí vaši blízki podvedome pociťujú. Vďaka uvoľneniu nervového systému zlepšíte cirkuláciu krvi a otvoríte mikrocirkuláciu, ktorá tvorí až 74% srdcovo-cievneho systému. Otvorením srdcovo-cievneho systému otvoríte srdiečko láske, ktorá je najlepšou výživou pre vašich blízkych a bábätko.  Šíriť a vyživovať láskou je hlavná úloha ženy.

Radi vás budeme sprevádzať na vašej ceste. Registrácie  je nutná na zatkova@lighthouseclub.sk alebo formou SMS na 0903 593 777.

S láskou, Martina

KALIGRAFICKÁ GRAVID YOGA pre TEHOTNÉ a usilujúce sa otehotnieť

 • Chcete mať zdravé bábätko, ktoré bude po pôrode kľudné, nebudú ho trápiť žiadne zdravotné problémy a bude sa na vás usmievať ☺?
 • Chcete otehotnieť, no nedarí sa Vám to a už ste skúsili podľa Vás všetko?
 • Ste po pôrode a potrebujete sa zotaviť, vyživiť a posilniť?
 • Máte silnú, bolestivú alebo nepravidelnú menštruáciu, cítite sa pritom unavená a rada by ste to zmenili?
 • Mávate bolesti chrbtice, či už z tehotenstva, chronické alebo poúrazové, ktoré Vám nedovoľujú slobodný pohyb, ako by ste si priali?
 • Ste nervózna, nepokojná, smutná a nebodaj máte pocit, že nevydržíte sama so sebou?

Ak Vás niektorá z tém oslovila, tak práve pre Vás je určená kaligrafická gravid yoga pre tehotné a usilujúce sa otehotnieť, pomocou ktorej si môžete uvedené problémy úplne odstrániť!

Milé mamičky,
pozývam Vás na príjemné a zdraviu prospešné cvičenie. Kaligrafická gravid yoga je špeciálne upravená pre tehotné ženy ako aj pre ženy s vyššie uvedenými zdravotnými ťažkosťami a zvládnete ju, aj keď ste s jogou doteraz nemali žiadne skúsenosti. Cviky sa vykonávajú prevažne v stoji, veľmi dbáme na uvoľnené dýchanie do bruška,  ktoré nás uvoľní a spojí so sebou a so svojím bábätkom a ktorým sa naučíte dobíjať si energiu a harmonizovať sa. Jemne si ponaťahujeme celé telo, spomalíme a pokojne si doprajeme čas pre seba a svoje potreby s úctou a s láskou k samým sebe.

Aké sú účinky kaligrafickej gravid yogy?

 • Zvyšuje obsah kyslíka v tele. Kyslík je výživou pre bunky nášho tela a zlepšuje cirkuláciu krvi. Čím viac a správnejšie ho do tela dodávame, tým si zlepšujeme kvalitu nášho života a aj celkovo naše zdravie.
 • Zvyšuje vnútornú teplotu tela. Vedeli ste, že počas tehotenstva musia vaše vnútorné orgány pracovať o 40% viac ako bežne? Tam, kde je teplo, tam prúdi energia a tam sa aj bábätko v brušku cíti výborne. My sa naučíme túto teplotu dosiahnuť a distribuovať po tele.  Tehotné mamičky potrebujú pre svoje bábätko udržať v brušku teplo, pokoj a harmóniu. Mamičky, čo sa snažia otehotnieť, potrebujú vytvoriť tieto podmienky v brušku a zaplniť nimi súčasné miesto chladu, stresu a odpojenia sa od seba, aby mohli s kľudom otehotnieť.
 • Zbavuje strachu. Ako budúce mamičky máme z množstva vecí strach, aký budeme mať priebeh tehotenstva, aký bude pôrod, bude dieťaťko zdravé, budeme dobrými mamičkami? Dajme si lásku a strach zmizne.
 • Rozvíja energetickú silu a pružnosť tela. Znižuje kŕče a posilňuje dolné končatiny.
 • Pomáha pri  bolestiach chrbtice, kŕčových žilách a opuchoch nôh.
 • Pomáha pri  problémoch so zápchou a eliminuje ťažkosti s trávením. Reguluje optimálnu hmotnosť tela, pretože jej cvičením dochádza k aktivovaniu činnosti vnútorných orgánov v brušnej dutine a tým aj k efektívnemu tráveniu prijímanej stravy.
 • Upravuje silnú, bolestivú alebo nepravidelnú menštruáciu spôsobenú aj rozličnými druhmi hormonálnej antikoncepcie.
 • Pomáha dosiahnuť pokoj, trpezlivosť, celkové mentálne uvoľnenie.
 • Pomáha pri celkovej únave, mentálnom strese a depresiách, neschopnosti koncentrácie a permanentnom napätí.

Mne osobne kaligrafická yoga pomohla vo všetkých oblastiach jej účinkov, ktoré som popísala vyššie a preto by som jej poslanie rada odovzdávala ďalej. Podľa vlastnej skúsenosti ako aj celkového pocitu pri a po jej cvičení si dovoľujem tvrdiť, že dokáže každému pomôcť v tom, čo momentálne potrebuje a preto ju aj ja sama cvičím denne.
Teším sa na vás a nato, ako budeme spolu vytvárať oázu pokoja a zdravia ☺Dni a hodiny cvičení nájdete v aktuálnom rozvrhu v hlavnom menu.

S láskou, Lenka
lenka@lighthouseclub.sk

KALIGRAFICKÁ YOGA pre DETI

Trpí Vaše dieťa nepríjemnými alergickými prejavmi a radi by ste sa tejto alergie zbavili?
Prerástla u Vášho dieťaťa alergia až do alergickej astmy, ťažko sa mu dýcha a ťažko vykonáva bežné činnosti?
Chcete, aby Vaše dieťa šlo do prírody alebo športovalo ako iné deti bez alergie alebo astmy, no nič okrem liekov mu na jeho stav nezaberá a dokonca už ani samotné lieky, ktoré prejavy len do istej miery potláčajú (antihistaminiká)?
Je Vaše dieťa hyperaktívne a nepokojné a Vy by ste ho radi skľudnili, len neviete ako?
Chcete, aby Vaše dieťa bolo zdravé, malo silnú imunitu a nenosilo zo škôlky alebo školy choroby domov?
Ak Vás niektorá z tém oslovila, tak práve pre Vaše dieťa je určená kaligrafická yoga pre deti, pomocou ktorej si môže uvedené problémy úplne odstrániť!

Milí rodičia,
pozývam Vás na hravé a zdraviu prospešné cvičenie pre Vaše deti. Kaligrafická yoga pre deti je špeciálne upravená pre deti a môžu ju začať cvičiť, aj keď s jogou doteraz nemali žiadne skúsenosti. Cviky sa vykonávajú prevažne v stoji, veľmi dbáme na uvoľnené dýchanie do bruška,  ktoré Vaše dieťa uvoľní, spojí so sebou a zharmonizuje. Cvičíme hravou formou, kde za každým cvikom je pre deti spojení príbeh s určitým zvieratkom a tieto cviky sú po zvieratkách aj originálne pomenované J. Týmto spôsobom sa deti jednoduchšie cviky naučia a vypestujú si k nim záujem.

Aké sú účinky kaligrafickej yogy pre deti?

 • Pomáha eliminovať alergickú rinitídu, ktorej prejavy sú predovšetkým: zápal a podráždenie očí, nosa a horných dýchacích ciest.
 • Pomáha eliminovať alergickú astmu, ktorá sa prejavuje pískavým dýchaním, tlakom v hrudi, dýchavičnosťou a pretrvávajúcim kašľom.
 • Pomáha dosiahnuť pokoj, trpezlivosť, celkové mentálne uvoľnenie u dieťaťa.
 • Zvyšuje obsah kyslíka v tele. Kyslík je výživou pre bunky nášho tela a zlepšuje cirkuláciu krvi. Čím viac a správnejšie ho do tela dodávame, tým si zlepšujeme kvalitu nášho života a aj celkovo naše zdravie.

Mne osobne kaligrafická yoga pomohla vo všetkých oblastiach jej účinkov, ktoré som popísala vyššie a preto by som jej poslanie rada odovzdávala ďalej. Podľa vlastnej skúsenosti ako aj celkového pocitu pri a po jej cvičení si dovoľujem tvrdiť, že dokáže každému pomôcť v tom, čo momentálne potrebuje a preto ju aj ja sama cvičím denne. Čím skôr každý z nás začne s jej cvičením, tým skôr si môže pomôcť a zlepšiť kvalitu svojho života ako aj celkovo predĺžiť svoj život.  

Teším sa na Vás a na Vaše deti.

S láskou, Lenka

KALIGRAFICKÁ YOGA pre MAMIČKY

 • Stali ste sa mamou a všetok svoj čas venujete dieťaťu pretože kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu potrebuje vašu starostlivosť?
 • Ste z výchovy vašich detí emocionálne vyčerpané a vystresované?
 • Máte pocit, že vás pohltil stereotyp každodenného života?
 • Nemáte na seba čas, jete v stoji, kávu pijete studenú a o teplom relaxačnom kúpeli len snívate?

Áno, našli ste sa? Tak  tento kurz kaligrafickej jogy je pre vás ako stvorený.

Som jedna z vás… mamina dvoch synov a viem, že každá matka sa snaží urobiť maximum preto, aby bolo jej dieťa šťastné a spokojné, pritom však často zabúdame na seba a svoje vlastné potreby. Najmä vtedy ak sa nám narodí dieťatko ,,inak obdarené,, s nejakým vážnym ochorením. Veľa krát sa stáva či už máme deti zdravé alebo choré, že po pár mesiacoch veľa mamičiek vyhorí a pohltí ich stereotyp každodenného života. Pritom unavená a vyčerpaná mamina predsa nemôže byť pozitívnym prínosom pre rodinu. Dieťa a matka sú spojené pomyselnou pupočnou šnúrou ešte dlho po narodení. A to je dôvod, prečo deti zrkadlia naše vlastné pocity. Ak vaše dieťatko často plače, je nespokojné a prežíva strach, dôvodom môžete byť aj vy samotná. Ak ste neustále podráždená, unavená a vyčerpaná ani vaše dieťatko nemôže byť kľudné a šťastné.

Dieťa nemôže byť spokojné, ak sa tak necítite vy sama. Preto vás chcem milé mamičky pozvať na cvičenie kaligrafickej jogy, ktorej cviky sú špeciálne upravené tak, aby ste sa vo svojom tele cítili ako doma, príjemne a v bezpečí. Pocítite viac energie, ktorú potom môžete rozosievať ďalej tam, kde vás vaše srdce povedie. 

Aké sú účinky kaligrafickej jogy?

 • Pomáha dosiahnuť pokoj, trpezlivosť, celkové mentálne uvoľnenie a tým upokojuje nervový systém.
 • Zmierňuje stres, smútok a nervozitu.
 • Zvyšuje príjem kyslíka, posilňuje funkciu vnútorných orgánov a prispieva tak k ich dobrému fungovaniu.
 • Pomáha pri bolestiach chrbtice, kŕčových žilách a rovnako sa vám poďakujú aj vaše kĺby.
 • Zvyšuje pohyblivosť, pružnosť a odstraňuje stuhnutosť celého tela.
 • Pomáha pri celkovej únave, vyčerpaní a depresiách, neschopnosti koncentrácie a napätí.
 • Upokojuje myšlienky a emócie.
 • Zlepšuje krvný obeh.
 • Spomaľuje proces starnutia.
 • Odstraňuje bolesť hlavy a migrénu.

Priebeh cvičenia:
Samotné cvičenie kladie veľký dôraz na správne dýchanie, ktoré je základným elementom. Spojenie fyzického pohybu s dychom je prvkom, ktorý je pre kaligrafickú jógu typický. Cviky sa zväčša vykonávajú pomaly, aby ste si ich  dostatočne uvedomili, zautomatizovali a precítili dostatočne hlboko. Na konci hodiny môžete čakať dychové cvičenie a meditačné techniky.
Ako môžte vidieť kaligrafická jóga nie je len obyčajné cvičenie, ale ponúka oveľa viac.