View Classes

Julia Krakova

Position:Lektor Human design
Experience:Držiteľka certifikátu „Living Your Design Guide“, Yoga Alliance RYT 200“, Prana Yoga College v Tel Avive
Social Info

Životný príbeh

Môj život je cesta na ktorej experimentujem a skúšam. Som poháňaná fyzicko/materiálnym a ezotericko/spirituálnym pochopením.

Moji predkovia boli ľudia prírody aj vedy takže som zažila obe polarity a objavovala som ich nielen ako aktívna jogínka, ale aj ako vedecký analytik rozdielnosti osobností, vedomá bylinkárka, či milovníčka naturálnej medicíny.

Narodila som sa v bývalom Sovietskom Zväze, v meste Minsk. Železná opona sa začala rozpadať v čase, keď som sa dostávala do svojich vedomých rokov a mala som tak jedinečnú šancu zažiť naplno nielen sovietsku absurditu ale aj západnú realitu. Vychovaná v rodine významného vedca, bola som programovaná vydať sa na cestu kariéry a úspechu. Ukončila som najznámejšie gymnázium v Minsku a dostala som sa na technickú univerzitu kde som študovala kybernetiku. Táto skúsenosť bola pre mňa pomerne silná, ale už v polovici štúdií som vedela, že tu márnim svoj čas – som prirodzene humanitne zameraná … a to bol dôvod, prečo som sa presťahovala do Izraela s cieľom získať iné druhy vzdelaní – anglická literatúra, kinematografia a história umenia.

V Izraeli, počas štúdií na univerzite som absolvovala viaceré predmety a kurzy psychológie a sociológie. Zavialo ma to do práce s dospelými autistami a neskôr do zariadení pre obete pašovania ľudí. Niekoľko rokov za sebou som tam absolvovala viac krát týždenne 20 hodinové šichty.

Organicky ma toto miesto urobilo psychologičkou, liečiteľkou a sestrou pre mnohé dievčatá, ktoré boli ilegálne zavlečené do Izraela a fyzicky zneužívané proti svojej vôli. Po ukončení vzdelania som mala to šťastie a získala som prestížnu prácu v najväčších izraelských novinách Yedioth Ahronot – najskôr ako grafička, neskôr ako fotografka a vizuálna editorka. Pracovala som tam 7 rokov, až kým som podľahla rozhodnutiu, ktoré zmenilo môj život. Opustila som kariéru a vydala sa cestou divokého prírodného života. Ďalších 5 rokov som žila v naturálnej komunite na severe Izraela.

Moja vášeň je vytvárať krásno v súvislosti so starostlivosťou o telo, žiť v duchu princípov yógy a predovšetkým zdieľať poznatky Human Designu – systému, ktorý rozpoznáva a detailne vysvetľuje jedinečnosť človeka, jeho dary aj tiene a spôsob ako sa s týmito múdrosťami vyrovnávať v živote. Hlboko osobná a skúsenostná povaha mojej práce vytvára vedomé transformačné procesy mojich klientov a smeruje ich životy k jedinečnému napojeniu sa na vnútornú pravdu človeka.

Kvalifikácia

Svoj život som venovala neustálemu zdieľaniu, tvorbe, výučbe prostredníctvom viacerých kanálov. Som držiteľkou certifikátu „Living Your Design Guide“ a naďalej pokračujem vo výučbe s International Human Design School. Mojimi mentormi sú mnohí múdri ľudia z rôznych tradícií. Som tiež držiteľkou certifikátu „Yoga Alliance RYT 200“, ktorý som obdržala po výučbe na Prana Yoga College v Tel Avive (Izrael).

Od roku 2017 ponúkam súkromné aj skupinové yogové cvičenia s dôrazom na prítomnosť, počúvanie a rozpoznanie naturálnych rytmov a vedomej energie vďaka yogovým asánam.