View Classes

Anna Ďarmati

Position:Inštruktorka Tai Chi
Social Info

“Mojím tai chi mottom je Byť nohami pevne na zemi, hlavou v oblakoch a silná vo svojom strede. A v kurze to môžeme zažiť spoločne :)”

Do nášho tímu inštruktorov pribudla Anička Ďarmati, ktorá vyučuje v Bratislave a Tai Chi sa venuje už veľmi dlho.

Keby ste sa chteli o Aničke dozvedieť viac z jej webky, pozrite sa na TAI CHI CENTRUM.

“Volám sa Anna Ďarmati a na cestu Tai Chi som vykročila v roku 2002. To, čo ma očarilo, bola neuveriteľná ladnosť pohybu, za ktorou sa dalo tušiť veľa sily. 

Dnes tú silu v sebe cítim a rozumiem tomu, čo je základným princípom tai chi: mäkkosť a poddajnosť zvíťazí nad tvrdosťou a hrubou silou. Uvoľnenie, flexibilita, rovnováha, harmónia, uzemnenie a dobrý postoj (po fyzickej aj mentálnej stránke) sú ďalšie princípy, ktoré učím seba i tých, čo chcú vykročiť po rovnakej ceste. 

Tai chi sa pre mňa stalo životným štýlom, nekončiacim príbehom postupného zlepšovania sa a prináša mi radosť deliť sa o to, čo viem. Možno hľadáte fyzicky nenáročné zdravotné cvičenie, možno formu relaxácie či meditácie v pohybe, alebo chcete viac popracovať so svojou energiou a dychom. Rada vám tai chi predstavím v každej z týchto jeho podôb. 

Úplne pôvodne je však tento harmonický pohyb starým bojovým umením, sebaobranou. Či chceme či nechceme, stretávajú nás rôzne životné zápasy, čelíme rôznym tlakom a sme konfrontovaní s rôznymi silami. Tai chi nás spája s našou vnútornou silou, s naším stredom a múdrosťou nášho tela a vie poskytnúť cenné nástroje, ako sa s podobnými situáciami vyrovnať. 

Anna