fbpx

Masáž bambusovými paličkami

Masáž bambusovými paličkami

Masáž bambusovými paličkami

sa oddávna využíva v Indii, Thajsku, Číne, Indonézii a ďalších krajinách juhovýchodnej Ázie a stáva sa čoraz populárnejšou procedúrou na celom svete. Je vhodná pre každého, kto hľadá relaxačnú masáž, ale aj pre tých, ktorí potrebujú precvičiť a uvoľniť preťažené či poškodené svalstvo.

Masáž horúcimi bambusovými paličkami zlepšuje prekrvenie, a teda aj funkčnosť nervového systému. Stimuluje bunkovú aktivitu, čím obnovuje a intenzívne vyživuje pokožku, taktiež pomáha urýchliť proces odstraňovania kyseliny mliečnej zo svalov, zlepšuje fungovanie lymfatického systému a tým pomáha očistiť organizmus od toxínov. Masáž tiež ovplyvňuje aj biologicky aktívne body v tele a otvára tak najdôležitejšie kanály pohybu energie.

Táto masáž je známa predovšetkým pre svoje liečivé účinky, pôsobí na všetkých úrovniach, aby vás priviedla do rovnováhy, upokojila a povzbudila nielen fyzicky, ale aj duševne a duchovne. Bambus má veľmi široké využitie. Poznáme ho ako rastlinu, ktorá síce pôsobí mäkko a jemne, no je veľmi odolná v náročných a drsných podmienkach, preto sa na východe stal symbolom sily, plodnosti, mladosti, prosperity a mieru. V poslednom období tiež patrí medzi najžiadanejšie kozmetické prísady.

Pozitívne účinky bambusovej masáže

Zlepšuje lymfatického toku a odstránenie prebytočných tekutín z tela

Je účinná proti celulitíde a pri formovaní postavy

Odstraňuje bolesť svalov a spazmy

Zmierňuje stres, dodáva energiu a vitalitu

Obnovuje flexibilitu kĺbov

Dodáva energiu a harmonizuje vnútorný stav

Zlepšuje celkový zdravotný stav