Zobraziť kurzy

Silvia Rosenbergerová

Niečo o mne:

V podstate som ako každý iný človek. Najradšej som, keď som veselá, šťastná, spokojná a mám okolo seba len pozitívnych ľudí.
V živote človeka príde čas, kedy začína hľadať, čo je pre neho najlepšie, najzdravšie, hľadá si svoje miesto v živote. Všetci chceme byť úspešní, spokojní a zdraví. Tak aj ja som vo svojom živote mala obdobie, kedy som sa venovala liečbe bylinkami, čajíčkami, fytoterapiou, neskôr to bola práca s energiami. Prihlásila som sa na kurz Medzinárodného centra pre hydroterapiu a termoreguláciu. Po kurze som absolvovala aj prax na klinike Tradičnej čínskej medicíny Dr. Subotiča. Boli to pre mňa zaujímavé skúsenosti. Chcela som pomáhať sebe aj iným.
V rámci udržania si zdravia a dobrej kondície som hľadala aj pohybové aktivity. Vyskúšala som viaceré, ale nakoniec som zostala pri joge. Najúžasnejšou a tou, čo ma najviac oslovila je kaligrafická joga, v ktorej som našla dokonalosť. Dokonalé spojenie pohybu s dychom. Zistila som, že keď cvičím nemám problémy s chrbticou, mám viac energie, ale som aj kľudnejšia, spokojnejšia.
Keď prišiel na Slovensko Majster Zhen Hua Yang, zakladateľ Kaligrafickej Yogy a Qigongu v rámci systému Kaligrafické Zdravie, to bola nová výzva. Nezabudnuteľné stretnutie a cvičenie s Majstrom Yangom  spôsobilo okamžité rozpoznanie  cesty za svojím zdravím. Telesným aj duševným. Možno práve v spojení s predošlými aktivitami mi toto cvičenie prinieslo možnosť pocítiť energiu svojho tela, vychutnávať si pohyb v spojení s dychom .
Ani neviem ako, začala som viesť hodiny Kaligrafickej jogy, mala som svoje skupiny. Začala som sa stretávať s novými ľuďmi, spoznávať ich. Pobyty s Lighthouse klubom a rôzne akcie sú jedny z najúžasnejších v mojom živote, plné smiechu, poznania, nových priateľstiev, dôvery. Človek si začína sám sebe viac veriť, prijme sa taký, aký je a cíti sa šťastný.
Dovoľte mi odovzdať Vám zo svojich skúseností to, čo som sa naučila, precítila a čo mi pomohlo dostať sa k lepšiemu zdraviu a pohodovému životu.
Kaligrafická joga mi okrem pohybu a zdravia priniesla možnosť spoznať veľa úžasných ľudí, čomu sa teším a vážim si to.
Teším sa na  stretnutie s vami, priatelia.