Zobraziť kurzy

Barbora Danišová

Pozícia:Inštruktor Hatha jogy, Vinyasa jogy
Skúsenosť:Rishikesh Vinyasa yoga school, Certifikát z La Escuela Internacional de Yoga
Stručná biografia:
Lektorovať som začala v mojom obľúbenom štúdiu na Mallorke, ihneď po ukončení 200 hodinového kurzu Hatha jógy. Do novej role inštruktorky som sa okamžite  zamilovala, keďže som pocítila, že ma táto činnosť napĺňa. Moje hodiny jogy sú terapiou nie len pre mojich klientov, ale i pre mňa samotnú. Neskôr som rozšírila svoje vedomosti o Ashtanga joge a Vinyasa joge na 300 hodinovom kurze v Indii. Moja kľukatá cesta ma privieda späť domov do Trnavy, kde by som chcela moje vedomosti, skúsenosti a radosť z jogy šíriť ďalej.
Social Info

Radi by sme vám predstavili lektorku Hatha a Vinyasa jogy, Barboru Danišovú.


Cesta k joge

“Moje obdobie dospievania bolo podmienené snahou o dosiahnutie „úspešného života“ podľa kritérií našej modernej a uponáhľanej spoločnosti. Do tohto konceptu krásne zapadalo moje štúdium práva, ktoré ma síce veľmi bavilo, no zároveň vo mne vzbudzovalo určité negatívne pocity: pocit, že nie som dosť dobrá, porovnávanie sa s druhými, nervozitu, stres… Neustále napätie som sa snažila uvoľniť prostredníctvom intenzívnych silových tréningov. Vzdelávala som sa o cvičení, anatómií a výžive najprv ako samouk a neskôr som absolvovala trénerský kurz v Banskej Bystrici.

V rámci strečingu a regenerácie som využívala jogové pozície, no joga, ako filozofia života, mi vtedy nič nehovorila. Po prvýkrát som ju začala vnímať inak na Bali. Bol to počiatok postupného otvárania mysle a konverzie môjho až príliš „racionálneho“ Ja. Pochopila som, že nie som úplne stotožnená so životnou cestou, na ktorú som sa vydala. A tak som zmenila smer – odišla som do Španielska. Začala som veci vnímať z inej perspektívy, hľadať krásu v maličkostiach a snažiť sa žiť jednoduchší, no plnohodnotnejší život. Zintenzívnila som jogovú prax, ktorá mi, okrem iného, pomohla prekonať osamelé chvíle v cudzej krajine. Lektorovať som začala v mojom obľúbenom štúdiu na Mallorke, ihneď po ukončení 200 hodinového kurzu Hatha jógy. Do novej role inštruktorky som sa okamžite  zamilovala, keďže som pocítila, že ma táto činnosť napĺňa. Moje hodiny jogy sú terapiou nie len pre mojich klientov, ale i pre mňa samotnú.

Neskôr som rozšírila svoje vedomosti o Ashtanga joge a Vinyasa joge na 300 hodinovom kurze v Indii. Moja kľukatá cesta ma privieda späť domov do Trnavy, kde by som chcela moje vedomosti, skúsenosti a radosť z jogy šíriť ďalej.


Kurzy

A tak Vás všetkých srdečne pozývam na  hodiny Hatha jogy a Vinyasa jogy v Lighthouse clube. Ak chcete nájsť harmóniu medzi telom, mysľou a duchom alebo len stráviť príjemný večer v milej spoločnosti a urobiť pri tom niečo pre svoje telo, pridajte sa k nám! Teším sa na Vás!”

Barborka bude cvičiť  Utorky a štvrtky 17:15 – 18:15 Hatha joga, 18.30 – 19:45 Vinyasa joga.

Namaste ☺