Joga pre zdravý chrbát

 Čo vás na kurze čaká?

Neexistuje človek, ktorého by aspoň raz za čas nepobolieval chrbát. Krásna spleť dokonale poskladaných kostí a svalov, v ktorej každý sval, kosť, kĺbik, fascia, šľacha má svoje miesto, svoju funkciu. Chrbtica, týmto našim najväčším energetickým kanálom prúdi náš život.

Fascinujúci a dokonalý komplex, o ktorý sa už menej dokonale staráme. Možno si ho veľmi nevšímame len preto, že ho nevidíme 🙂 a on sa nám z času na čas musí pripomenúť. A to už môže byť celkom neskoro.

Ako tomu predchádzať? Jednoducho. Doprajte svojmu telu viac pohybu, začnite si ho viac všímať, nezostávajte dlho v rovnakých polohách. Či už sedíte v aute, pri počítači, s mobilom v ruke alebo dlho stojíte.

Na hodinách jogy pre zdravý chrbát budeme venovať pozornosť celému nášmu telu. Je jedným “celkom”, s ktorým treba pracovať.  Začnete si všímať ako chodíte, ako sedíte, ako vstávate, či máte ramená stiahnuté v kŕči alebo zvesené dolu, či je vaše brucho zatiahnuté a hlava vztýčená ľahko nahor. Prekladáte si pri sedení nohy? Alebo su len zvesené dolu a poriadne sa neprekrvujú. Nepracuje lymfatický systém. A ako sa vám dýcha?

Toto všetko budeme spolu prechádzať na hodinách jogy pre zdravie chrbtice a celého tela. Chce to trpezlivosť a pravidelnosť.

Môj život je neustály pohyb a joga ma učí dostávať sa do kľudu.             Aktívny pohyb ma sprevádza celým životom. Atletika, aerobik, fitness, zumba, tým všetkým som prešla a každé toto obdobie bolo pre mňa naplňujúce a poriadne som si ho užívala. Úplne prirodzene sa objavila joga. Hľadala som niečo, čím môžem zlepšiť svoju imunitu a naštartovať prirodzenou cestou svoje

There are 2 comments on this post

 1. Kornelia
  9 hodín ago

  Dobrý deň o koľkej mávate cvičenia?

  Reply
  1. Martina Zaťková
   13 hodín ago

   Pondelok o 18 hod.

   Reply

Leave your thought