Joga Core

Pre koho je cvičenie určené?

Joga CORE je cvičenie určené na posilnenie  CORE – bránica, panvové dno, priečny sval brucha a krátke svaly chrbtice (multifides) dokonalý systém svalov, ktorý ak nefunguje a nespolupracuje môže spôsobovať bolesti chrbta, dýchacie problémy a problémy spojené so svalmi panvového dna.

Pri ochabnutom panvovom dne sa objavujú problémy s inkontinenciou, zťažené dýchanie spôsobené stresom, nedostatočné prekrvenie vnútorných orgánov v brušnej dutine (zhoršené trávenie, zápcha…).

Naopak, pri správnom fungovaní umožňuje táto skupina svalov  vykonávať každodenné pohyby bez problémov a bolestí. Udržiava naše telo uvoľnené, pružné a pevné zároveň. Dovoľuje nám ohýbať sa, tancovať, otáčať sa a zdvíhať bremená, preciťovať a vnímať náš stred.

Čo vás na hodinách čaká?

Na našich hodinách CORE jogy budeme vedome zapajáť tieto svaly do pohybu, budeme ich spevňovať aby plnili svoju funkciu čo najlepšie, aby sme predchádzali bolestiam chrbta, aby sme vedeli správne dýchať a zapájali ich správne aj v bežnom živote.

Súčasťou každej hodiny bude pranajáma – dýchacie techniky, posilňovanie a práca s vnútorným stabilizačným systémom a záverečné uvoľnenie riadenou relaxáciou.

 

Môj život je neustály pohyb a joga ma učí dostávať sa do kľudu.             Aktívny pohyb ma sprevádza celým životom. Atletika, aerobik, fitness, zumba, tým všetkým som prešla a každé toto obdobie bolo pre mňa naplňujúce a poriadne som si ho užívala. Úplne prirodzene sa objavila joga. Hľadala som niečo, čím môžem zlepšiť svoju imunitu a naštartovať prirodzenou cestou svoje

There are 2 comments on this post

 1. Soňa Šefčovičová
  11 hodín ago

  Mám záujem o jogu pre seniorov.
  Prosím, ktorý deň a o ktorej hodine je?

  Reply
  1. Eva Kyselakova Author
   11 hodín ago

   Joga pre seniorov je každý utorok od 16:00-17:00, registrácia na cvičenie na recepcia@lighthouseclub.sk. Napíšte svoje meno a cvičenie, na ktoré by ste sa chceli prihlásiť.

   Reply

Leave your thought