Program pre onkologických pacientov

Program pre onkologických pacientov

Milí priatelia,

dovoľujem si vám oznámiť, že v Lighthouse clube vytváram špeciálny program pre onkologických pacientov.

Najbližší 4-hodinový workshop bude počas AVATAR FESTU v Seredi dňa 7.4.2019. Záujemcov radi uvidíme. Dovtedy stále platí možnosť individuálnych hodín alebo pričlenenie ku skupinovým cvičenia v stredu od 16,30-17,30 hod a vo štvrtok od 16,30-17,30 hod. 

Prečo to všetko?

Keď píšem tieto riadky, cítim veľkú silu, ale aj rešpekt. Už ako dieťa som pocítila strach, keď sa na obrazovke televízie jedného dňa objavil oznam: Liek proti rakovine sa stále nenašiel. Bola som u  tety a hrala sa s bratrancami a sesternicami. Niečo vo vnútri ma však prinútilo zdvihnúť hlavu a vidieť tento oznam. Nepamätám si presný vek, ale odhadujem, že to mohlo byť v období medzi 6-9 rokom. Celú školu som snívala, že budem doktorka. Môj zdravotný stav však nevyhovoval vtedajším podmienkam a moja obvodná lekárka mi nepotvrdila prihlášku na lekársku fakultu.  Bola som sklamaná, ale nebojovala som. Prijala som to a išla na Ekonomickú univerzitu. Po škole som chcela skúsiť psychológiu. Cesta ma však opäť odviedla inam.

Po materskej som s manželom otvorila tri firmy v troch krajinách. Biznis a nie medicína bolo slovo, ktoré sa točilo okolo mňa. Ako čas plynul, začali do rodiny prichádzať choroby. Moja babička zomrela na rakovinu, môj strýko zomrel na rakovinu, moja mama mala rakovinu, ja som sa liečila po operácii na nádor. Slovo rakovina u mňa vyvolávalo taký strach, že som pri rozhovore o tejto chorobe utekala preč, zatvárala uši, prekrývala to nasilu inou a radostnejšou témou, aby sa pozornosť posunula. Nechápala som vtedy, že pred strachom vo svojom vnútri neutečiem. Že ho môžem prekryť, ale o to silnejšie sa on bude tlačiť von a všade sa oň budem „potkýňať.“

Bojíme sa toho, čomu nerozumieme. Ako však my, obyčajní ľudia, môžeme porozumieť niečomu, čomu nerozumejú študovaní lekári? Hľadáme pomoc u nich a tak im veríme, že všetko, čo povedia, plníme do bodky. Veď oni sú múdrejší ako my. Študovali to. Stále dokola robíme to isté a pre triesku nevidíme strom:)

Fakty hovoria, že iba 5% ľudí, trpiacich na rakovinu, ju dokáže vyliečiť a prežiť. Zväčša za tým je veľký príbeh niekoho, kto popisuje, čo robil, a vďaka tomu sa vyliečil akoby zázrakom. Čo urobí onkologický pacient? Chytí sa triesky a začne robiť presne to, čo urobil človek z príbehu. Po čase však veľa ľudí zistí, že mu to nefunguje, že to nevie dodržať, alebo príde iný príbeh a preskočí v panike na niečo nové. A tak ten pocit strachu a paniky rastie, až sa telo dostáva do úplnej paralýzy. Nevieme dýchať a napätie vo vnútri je tak silné, že pri hlbokom dýchaní do brucha nás pichá, bolí… Viete prečo? Lebo vo vnútri nám chýba to, čo vyliečilo tých 5% ľudí z príbehu.

A to je skutočná viera, tj. vnútorné presvedčenie v to, čomu verili a cesta, na ktorú sa vydali.. Niečo tak silné, že keď príde iný príbeh a iný recept, zotrvám a pokračujem vo svojom  presvedčení a vo vnútri budem cítiť pokoj a nie potrebu skúšať niečo iné. Pre mňa je viera pocit, kedy mi moje telo hovorí, som spokojné a je mi dobre, keď tento recept „aplikuješ“:)

Môj učiteľ, Majster Zen Hua Yang má na rakovinu jednoduchý recept.
Rakovina prichádza, aby s nami komunikovala, že chce niečo zmeniť v našej mysli.

Krásne slová a je úplne ľahké ich pochopiť. Mne moja choroba komunikovala – z materializmu a biznisu hľadaj hlbšie prepojenie na zmysel svojho bytia. Inému môže komunikovať – hľadaj cestu, ako duchovné znalosti pretavíš do tvorby v hmote do matrixu a budeš zarábať peniaze, ktoré ti dajú energiu slobody. Môže to byť komunikácia o uvoľnení mužskej, alebo ženskej energie v nás, ktorú sme dlho potláčali, nerozvíjali a aj ona chce v tomto živote vyrásť a mať našu pozornosť. Môže to byť o odpustení niekomu, čo držíme vnútri a nevieme pustiť. Veľa iných dôvodov, ktoré stoja za tak jednoduchou vetou. Určite teraz vyvstáva otázka: A čo je teda dôvodom v mojom prípade? Čo mám ja zmeniť vo svojom myslení, aby som sa vyliečil? Ak necháme zodpovednosť za svoje zdravie v rukách iných a budeme počúvať, čo nám o nás hovoria druhí, nevyliečime sa. Ak sami v sebe nájdeme odpoveď na túto otázku, môžeme sa posunúť a vyliečiť, lebo nájdeme skutočnú príčinu. Nikto nepozná naše vnútro lepšie, ako my sami.

Určite si dávate otázku: „Ako sám zistím, čo má byť tou mojou zmenou?“

A slová môjho múdreho Majstra sú veľmi jednoduché:

 • Zvýš obsahu kyslíku vo svojom tele. Kyslík je výživou pre bunky tvojho tela. Kyslík zlepšuje cirkuláciu krvi a krvné bunky oddeľuje od seba, aby boli schopné dodať kyslík (energiu) a výživu čo najväčšiemu počtu tvojich buniek
 • Zvýš vnútornú teplotu tela. Nie zvonku saunou, ale zvnútra lepšou cirkuláciou krvi. Tam, kde je teplo, tam prúdi energia a bunky vibrujú vyššie
 • Zbav sa strachu. Myseľ pri tomto ochorení upadá do programov strachu, ktorými nervový systém kŕmi každú našu bunku. Strach nás paralyzuje na mentálnej úrovni. Tam, kde je strach, nie je láska. Dajte si lásku a strach zmizne.

Také jednoduché, až som neverila. Hľadáme komplikované, lebo neveríme sami sebe, že tak jednoduchým spôsobom, bez vzdelania, by to išlo. Ak naplníme tieto tri body, tak náš srdcovo-cievny systém sa začne spájať s každou bunkou a prinesie jej kyslík, teplo, pocit lásky. To je to, čo rakovinové bunky nemajú rady a uspí ich to. A postupom času, ako bunky nášho tela odumierajú a rodia sa nové, ak zotrváme vo viere, tak tie nové už nebudú mať programy spúšťajúce rakovinu.

A čo je najdôležitejšie?

Je jedno, akou technikou, receptom, cestou si zvýšite kyslík, vnútornú energiu a dodaním lásky sa zbavíte strachu. Dôležité je veriť vo vnútri a každý deň dodať svojmu telu a duši v pevnej a neoblomnej viere a v tichosti voči okoliu kyslík (energiu), teplo (cirkuláciu), lásku (vibráciu). Viera je to, čo vás choroba má naučiť. Ale nie viera tak, že odriekam afirmácie, že prosím iba sily vonku o pomoc…. Nie. Viera, že svojimi skutkami navonok demonštrujem vieru v niečo, lebo chcem zodpovednosť za svoje zdravie mať vo vlastných rukách. Viera, že som schopný vnútornej zmeny, ktorá bude trvalá.

Veriaci ľudia sa chcú spojiť s vesmírom, Bohom, aby im pomohol. Ako sa dokáže ľudské telo a duša spojiť s Bohom? Náš nervový systém je spojením nás s okolím. Keď sa vám niečo páči a máte husiu kožu, čo vám hovorí duša? Je šťastná. Keď je vám chladno, čo vám hovorí? Nemá energiu, tlačíte príliš, nechce…Tak jednoduché, keď sa hovorí o viere a spojení. Ak sme paralyzovaní strachom, alebo unavení, spojenie nefunguje. Nevieme, čo máme zmeniť!!! A tu je ten problém. Nevieme, čo nám robí dobre a čo zle. Počúvame iných a míňame energiu ďalej a ďalej. Miesto toho, aby sme sa zastavili, dobili energiou, spojili nervový systém s telom a potom z pocitov prijímajúcich z okolia pochopili, čo nám rakovina komunikuje ako zmenu.

V Lighthouse Clube je možnosť dosiahnuť výrazné výsledky a zlepšenie zdravotného stavu prácou na trvalej zmene. Kaligrafická joga spája 4 východné holistické učenia a systém pri pravidelnom cvičení a viere dosahuje úžasné výsledky. Okrem toho je možné využiť aromaterapiu, Bemer terapiu, Eri terapiu k lepšiemu pochopeniu príčiny vzniku rakoviny a akej zmeny sa na duša dožaduje. Pomôcť pri začiatku dodať silu zvonku, aby sme našli odvahu vykročiť na svoju cestu a písať svoj príbeh. Ani jedna z terapií však nie je trvalou zmenou. Je kľúčom k pochopeniu, otvorí dvere a dá svetlo na konci tunela. Tú cestu si však musí prejsť každý sám. Tá cesta je tá zmena.

Ste srdečne vítaní, ak ste rozhodnutí vydať sa na cestu.
S láskou a vierou Martina

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte na zatkova@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 v čase od 11.00 – 14.00., formou SMS kedykoľvek.

Cenník

Skupinové cvičenia jednorázový vstup

 • začiatočníci a pokročilí

 • 60 min.

 • cena pre člena/hosťa

4,50/4,50€

Ročné členské Lighthouse klubu

 • Členstvo v Lighthouse klube bude možno zakúpiť od 1.1.2016.
  Do tohto termínu platia členské ceny pre každého.

30€

VÝHODY ČLENSTVA LIGHTHOUSE KLUBU:

 • 1. Právo na prednostnú registráciu na klubové aktivity. Toto právo platí do doby 48 hodín pred danou aktivitou (športovým
  cvičením, seminárom, workshopom, prednáškou a pod..). Ak sa do tejto doby kapacita aktivity naplní členmi klubu, registrácia
  nečlenov na danú aktivitu nebude platná a nebude sa im to oznamovať. V prípade, ak počet registrovaných členov v stanovenej
  lehote pred aktivitou prekročí kapacitu podujatia, ich registrácia bude potvrdzovaná podľa poradia, v ktorom sa registrovali.
  Ostatní členovia budú o nepotvrdenej registrácii oboznámení. V prípade, že kapacita podujatia nebude 48 hodín pred jeho začatím naplnená, bude možná registrácia členov aj nečlenov a bude sa potvrdzovať podľa poradia, bez ohľadu na status voči klubu.
 • 2. V prípade, že jednorázové podujatia organizované klubom budú mať možnosť zvýhodnenej ceny, bude táto poskytnutá výlučne
  iba členom klubu. Nečlenom klubu zvýhodnená cena na jednorazové podujatia organizované klubom poskytnutá nebude.

Ak chcete vedieť viac, alebo máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosim p. Martinu Zaťkovú, buď telefonicky na  0903 593 777 alebo emailom na:  zatkova@lighthouseclub.sk