Program pre onkologických pacientov

Program na boj s rakovinou

Najvyššia kvalita životného štýlu môže byť celkom iste opísaná ako život bez chorôb, bez bolesti a prirodzeným odchodom zo sveta.  Vidíme to všetci podobne, nikto nechce trpieť alebo zomrieť predčasne.  Ale ako to dosiahnuť? Nedá sa to dosiahnuť bez starostlivosti o tri základné obehové systémy v tele:

a. krvný obehový systém
b. nervový obehový systém
c. tráviaci obehový systém

Keď tieto tri základné obehové systémy fungujú správne, telo má všetko čo potrebuje. Imunitný systém funguje perfektne, rovnako ako tráviaci systém a mozog.

A ako možno definovať správne fungovanie týchto systémov?

Krvný obehový systém
a. Separácia červených krviniek. Toto oddeľovanie je  pre imunitný a krvný systém veľmi dôležité. Tým, že oddelíme zhluky červených krviniek v krvnom riečisku, zlepšíme kvalitu krvi tým, že umožňuje transportovať viac kyslíka a živín po celom tele.

b. Pružnosť ciev. Je dokázané,  že ako starneme, pružnosť našich ciev sa znižuje. Moderná západná medicína doteraz neponúkla žiadnu možnosť, ako by sa dala pružnosť ciev zvýšiť  prostredníctvom akéhokoľvek druhu liekov. Ale prostredníctvom  systému kaligrafického zdravia sa  dá elasticita ciev výrazne zlepšiť.  Je to práve prostredníctvom transferu krvi s výrazne vyšším obsahom kyslíka a živín, ktorý prispieva k vyššej pružnosti  ciev.

c. Zníženie arteriosklerózy. Saturáciou krvi kyslíkom, systém kaligrafického zdravia pomáha vyčistiť cievy.  Veľké množstvo kyslíka pomáha eliminovať cholesterol a ďalších škodlivé voľné radikály, ktoré sa nachádzajú v tepnách a žilách.
Nervový obehový  systém
Funguje to tak, že všetky spomenuté metódy, pomáhajú mozgu byť schopný  „dávať príkazy“ bunkám tela (ako vojakom)  na výrobu správneho chemického prostredia. Tieto metódy pomáhajú nielen s riadením, ale aj s dlhodobým nastavením mysle na vytváranie správnych príkazov, ktoré vlastne udržujú telo na ceste k zdraviu a liečeniu. Iste, vyžaduje to určitý čas na nastavenie, ale potom to funguje po celý život.

 1. Meditácia
  a.) Tichá meditácia – ide o meditáciu v sede, kedy je v hre len vaša myseľ. Táto metóda je vhodná pre vyčistenie mysle, alebo na skenovanie tela a pohybu energie. Postupom času táto metóda nastaví myseľ do stavu byť byť bez starostí, bez ohľadu na to dobré alebo zlé situácie.
  b.) Meditácia v pohybe  – ide o zlepšenie  fyzického bytia otvorením kanálov  a meridiánov. Výsledkom je výrazné zlepšenie obehu v tele, porovnateľné ako u tichej meditácie. Ste pokojný,  s nohami na zemi a bez problémov.
 2. Pozitívne a vyvážené myslenie – pozitívne myslenie je nanajvýš dôležité pre každého, nielen pre toho , kto bojuje s rakovinou. Najdôležitejšie je, aby sme vytvorili prostredie, ktoré nepraje vzniku rakovinových buniek. To znamená odbúranie negativity na akejkoľvek emocionálnej úrovni  ako agresia, depresia, chamtivosť, strach, nenávisť, bezmocnosť, smútok, úzkosť a sebapohŕdanie. Ak dlhodobo pociťujeme tieto druhy emócií a spôsoby myslenia, sú to tie najlepšie šance pre rakovinu. Systém kaligrafického zdravia sa špecializuje na vytvorenie rovnováhy pozitívneho aj negatívneho aspektu mysle, ako návratu  k prirodzeným šťastnejším pocitom, ktoré prispievajú k „vyrovnanie“ temnejšej mysle.
 3. „Servis mozgu“ je dôležitou súčasťou nastavenia všeobecných aspektov tela. Bez správneho fungovania mozgu, telo  nebude vysielať mozgu tie správne signály a nič sa nemôže zlepšiť. Čo myslíme pod pojmom „servis“?

  1. v prvom rade kvalitu krvi a krvného obehu , vrátane zlepšenej elasticity ciev ( v mozgu, rovnako ako v celom tele)
  2. dostatočný prísun kyslíka a živín
  3. kvalitné meditácie
  4. vyvážené realistické cvičenia / vrátane kvalitného spánku
  5. pozitívne a vyvážené myslenie
  Ak všetko toto funguje, mozog dokáže dať správne príkazy bunkám v tele a to vedie k zdravšej, celostne zocelenej bytosti so silným imunitným systémom.

Tráviaci obehový systém s zažívacie ústrojenstvo
Tráviaci systém je základným predpokladom pre kvalitný a  zdravý životný štýl. Ak zažívací systém nefunguje tak ako má, ľudské telo môže trpieť vysokou úrovňou toxicity a nedostatočným vstrebávaním živín. Toxicita má dlhodobý účinok na bunky okolitých tkanív a samotného krvného riečišťa. Dobrý tráviaci systém je vyvážený. Jedlo je trávené a spracovávané v  žalúdku, pečeni, pankrease, atď,. a črevami premiestnené až k fáze vylučovania. V ideálnom prípade neexistuje žiadne nadúvanie, žiadny reflux alebo iné nepohodlie. Udržanie dobrého trávenia sa opiera o niekoľko kľúčových oblastí:

 1. dobré a vysoko kvalitné potraviny
 2. plynulý tok kvalitných krviniek , čo znamená podporu žalúdka, pečene, pankreasu, obličiek a ďalších orgánov
 3. dostatočná funkcia čriev prispievajúca k odstráneniu toxínov a iných odpadov
 4. vnútorné, 3-rozmerné cvičenia pomáhajúce pri pohybe a masáži orgánov a vnútorností

Boj s rakovinou

Pokiaľ ide o rakovinu, odhliadnuc od všetkých chemikálií a žiarení, väčšina ľudí si dokáže nastaviť vnútorné prostredie tak, aby rakovina mohla prekvitať. Môže sa to diať veľmi pomaly, nenápadne a po mnoho rokov. Napríklad, nadmerná chamtivosť, stres, agresia, nenávisť, negativita vrátane vnútorného dialógu a zlá výživa… Všetky tieto veci, sa hromadia v tele, deň za dňom a začínajú viesť telo na bunkovej úrovni k vlastnej likvidácii. Rakovina miluje tieto typy prostredia. Väčšina z nás, ľudských bytostí, bohužiaľ stratila zmysel pre prirodzenú polohu tela a jeho rovnováhy.

Systém kaligrafického zdravia bol vyvinutý k tomu, aby pomohol ľudskému organizmu samému sa vrátiť do svojho prirodzeného stavu bytia. Nejde o lineárnu zmenu,  systém kaligrafickej jogy Supercharge program je nastavený ako  trojrozmerné špirály. Rakovinové bunky sú výsledkom dlhodobého procesu. Vznikali vo vnútri po mnoho rokov a potrebovali mnoho podmienok aby sa rozširovali. Rakovinové bunky (alebo inak povedané zlé bunky) sú vaše deti, rovnako ako sú vaše deti  normálne bunky (čiže dobré bunky). Všetky tieto deti ste v sebe živili svojím životným štýlom a  vašim postojom k realite. Je to ako batôžtek, ktorý nosíte so sebou 24 hodín denne a ktorý má priamy vplyv na chémiu vášho tela. Nie je to niečo, na čo by ste si mohli či mali sťažovať, pretože ste si to sami vyrobili. Je to produkt vášho vlastného vývoja. A to je dôvod, prečo hľadanie vonkajších zdrojov, ktoré by mohli situáciu zmeniť, je falošná cesta. Ak chcete skutočne zabojovať, je potrebné zmeniť okolnosti a dôvody, ktoré vás do tohto stavu priviedli.

Náš prístup spočíva v eliminovaní prostredia, ktoré rakovine napomáha. Až potom môžeme vrátiť telo do prirodzeného stavu, kedy sa dokáže liečiť samé. Napríklad ak výrazne zlepšíme krvný obeh, naštartujeme imunitný systém  a zvýšime obsah kyslíka, ktorý sa dostane do všetkých častí tela. Rakovina neznáša prostredie bohaté na kyslík.

Supercharge program má niekoľko zásadných pilierov a jedno silné presvedčenie:

a. Kyslík – to je vrah rakoviny. Akonáhle oblasť postihnutá rakovinou začína byť nasýtená kyslíkom, jej plocha sa začne zmenšovať. A viac kyslíka dokážeme dopraviť do postihnutých oblastí prostredníctvom meditácie, správneho dýchania a cvičenia. Výsledkom je že rakovinové bunky prestávajú rásť.

b. Meditácia – pomáha mysli prepojiť sa hlbšie s telom, takže dokáže vycítiť keď niečo nie je v poriadku.  Meditácie pomáhajú cibriť myseľ, ktorá ak potom cíti, že sa niekde niečo deje, automaticky dokáže vysielať správne podnety telu aby zahájilo správne chemické procesy na boj a vyriešenie danej situácie.

c. Strach – prostredníctvom štúdia a cvičení podľa systému kaligrafického zdravia začnete chápať inak prirodzený  vývoj života. Narodíme sa, rastieme, žijeme a potom sa pominieme.  Odchod z tohto sveta je vnímaný skôr ako obrad spojený s absolvovaním niečoho, nie ako definitívny koniec všetkého.

d. Potraviny, resp. výživa – veľmi dôležitý aspekt, nakoľko jedlo nesmie podporovať rozvoj a rast rakoviny.

e. Cukor – rakovina miluje cukor. Je teda najlepšie ho obmedziť na úplné minimum.

f. Alkohol – zahrieva organizmus a nabudzuje bunky. Takisto je dobré ho obmedziť na minimum.

g. Rovnováha buniek ľudského tela  –  prostredníctvom cvičenia chceme dosiahnuť rovnováhu dobrých aj zlých buniek. Postupne a pomaly v priebehu času sa zlé bunky zmenia na dobré.

A čo je najdôležitejšie, musíte veriť v seba a musíte veriť v program. Výsledky sa dostavia postupne, deň po dni. Program je navrhnutý tak, aby upokojil agresívne rakovinové bunky, ale musíte sústrediť svoju myseľ a mať zanietenie.