Systém kaligrafického zdravia

Súčasťou kaligrafického zdravia je praktikovanie kaligrafickej jógy, kaligrafického Qi kongu a vibračných cvičení. Ide o spojenie 4 holistických učení. Tai Chi, Qi Kong, Indická jóga, čínska kaligrafia. Tieto cvičenia pracujú s energiou.

Učíme sa ju preciťovať, kontrolovať v nás, vytvárať, prijímať, využívať na samoliečbu a neskôr na liečbu iných ľudí pri ich uzdravovaní. Iba zdraví ľudia môžu si svoje životy, lebo budú mobilní a tvoriví, čo ich urobí šťastnými, mierumilovnými, šíriacimi pozitívnu energiu.

Aktuálny rozvrh cvičení nájdete v hlavnom menu v sekcii „rozvrhy, cenníky a kalendár podujatí“.

VIDEOPOZVÁNKA NA CVIČENIA KALIGRAFICKEJ JOGY

Písať o kaligrafickej joge pre mňa znamená písať o obraze svojho tela a jeho pocitoch. Každý deň, keď ju cvičím, pocítim vo svojom tele niečo iné. Je to akoby ste pozerali na ten istý obraz a vždy tam našli niečo nové.

Kaligrafická joga je pre mňa cestou sebapoznania. Cestou môjho spojenia s okolím. Mohla by som písať preložené fakty o kaligrafickej joge z webovej stránky môjho učiteľa, majstra Yanga (www.calligraphyhealth.ua, www.masteryang.com), ale boli by to fakty, ktoré prijal môj mozog ako vedomosti.

To, čo chcem napísať o joge, sú fakty o sebe, ktoré som pri cvičeniach objavila a precítila vo svojom srdci. Fakty, o ktorých nepochybujem, lebo sú mojou skúsenosťou, mojou pravdou. Môj učiteľ má krásny výrok, ktorý používa pri školeniach. Vraj každé telo je inak vytvarované. Telo je ako koryto rieky, má rôzny „šejping“. Preto nie je dôležité, aby sme navonok kopírovali každý jeho pohyb, ak to nezodpovedá nášmu tvarovaniu tela. Okrem toho sme počas života nazbierali mnoho blokov, ktoré nás limitujú v pohybe a je úplne zbytočné tlačiť dokonalosť cez bolesť. Majstrovstvo spočíva v pravidelnosti a pomalom posúvaní a búraní bariér. Vychutnávaní si víťazstiev v tom, že vidíme to, čo že dnes môžeme cvičiť to, čo sme ešte včera nemohli. Nebyť dokonalý vonku, ale lepší vo vnútri.

To, čo Cvičením budujete, je vnútorná práca s tokom energie vo vnútri. Energiu môžeme pri komunikácii vnímať zjednodušene ako cirkuláciu krvi. Cirkuláciou krvi sa distribuuje v našom tele kyslík, živiny ku každej bunke a odvádzajú sa toxíny. 99,9% chorôb je v dôsledku zlej cirkulácie. Ak bunky nemajú kyslík, živiny, tak nemajú energiu na rast, rozmnožovanie. Ak sa neodvádzajú toxíny, vzniká prostredie, ktoré na bunkách spôsobuje degeneráciu, bloky (zastavenie cirkulácie, zhoršenie cirkulácie, spomalenie cirkulácie). Dostať telo do takéhoto stavu je dlhý proces. Následky sa prejavujú priebežne a končí to úplným zlyhaním imunitného systému (rakovina), alebo inou konečnou stanicou pre fyzické telo.

Zlepšiť cirkuláciu znamená, aby naše „koryto“ rieky nebolo suché a plné kameňov, ktoré blokujú prúdenie krvi, čiže prúdenie energie pre naše bunky. Ak sme však dlhodobo ramená  svojho koryta blokovali, zhoršili sme tak svoju cirkuláciu a vyživovanie buniek. Vrátiť to späť na úroveň zdravia bude preto dlhodobý proces.

Kaligrafická joga to však umožňuje. Ide o postupný proces a je dobré „nepreskakovať“ svoje pocity pri jej cvičení. Čo to znamená „nepreskakovať“? Znamená to, že treba pri cvikoch cez dýchanie cítiť, čo nám telo hovorí. Kde nás bolí, pichá a ťahá. V tomto mieste spomaliť, venovať mu viac pozornosti a teda láskavej a teplej energie, ktorá ho uvoľní a zohreje. Veľa sa píše o sebaláske. Kaligrafická joga je pre mňa tancom, kedy s láskou skenujem vnútorné pocity, cítim prúdenie energie, ale cítim aj bloky, ktoré ma pribrzdili a naučili venovať sa a cítiť každú časť svojho tela.

Máte dlhodobo problémy s chrbticou, krkom, krížami? Skúsili ste veľa injekcií, cvičení a nič nezaberá? Skúste kaligrafickú jogu! Je to tak jemný a citlivý tanec vo vašom vnútri, že sa začnete „roztápať“ tam, kde máte spazmy a pricviknuté nervy. Začnete silou vlastnej cirkulácie krvi pomaličky a po krôčikoch vyživovať problematické miesta a uvoľňovať to, čo prúdenie v daných miestach blokuje. Je to ozajstné liečenie. Ale nielen to. Určite každý z vás má plno podnetov zvonku, myšlienok, predsudkov, projekcií, ktoré mu vytvárajú napätie v hlave, migrény, slabé prekrvenie a následne dokonca choroby typu Parkinson. Kaligrafická joga je ozajstnou pohybovou meditáciou. Keď začnete, určite sa dostaví stav upokojenej a vybalansovanej mysle, dostaví sa stav vnútorného pokoja a mieru. Viem to, lebo je to pocit, ktorý som našla, keď po rokoch práce v biznise plnom stresu, rýchlosti, hnevu, tlaku, som pri týchto cvičeniach začala nachádzať pokoj, mier, nechuť bojovať, porovnávať sa, súťažiť. Našla som spôsob ako sa spomaliť navonok a vytvoriť tak priestor na spoznanie samej seba a pochopiť, čo vo vnútri si pýta svoju pozornosť. Je to krásne cvičenie. Zaľúbite sa.

Prvá skupina cvičení vás začne spájať s  nervovým systémom, ktorý zlepšovaním cirkulácie krvi zosilnie a budete sa spájať na hlbšej úrovni s vašimi pocitmi.  Nezmení sa to zo dňa na deň, ale každý deň pocítite zmenu k lepšiemu. Určite si nájdete cvik, ktorý si vaše telo obľúbi a otvorí tak bránu do sveta energie, harmónie, šťastia. Ja milujem cvik „jeden plávajúci úhor“, 3D energetickú guľu, Qi kong 1. Vodná vlna bola ale prvý cvik, kde som energiu pocítila zvonku svojich dlaní.

Druhá skupina cvičení otvára dvere do sveta našej chrbtice. Spojenia nášho vyššieho Ja a nižšieho Ja. Tieto cvičenia uvoľňujú bloky v chrbtici. Ak máme bloky, je to stuhnuté miesto. Toto miesto potrebuje prekrviť a cirkuláciou uvoľniť zvnútra miesto tak, aby sa problém neopakoval.   Uvoľnenie krčnej chrbtice pri stavcoch c3-c7, je týmito cvikmi priam automatické. Zacvičiť si „strečujúce emu“, alebo „základný opičí strečing“ je úplná lahoda. Stanete sa mačkou, ktorá naťahuje nie svaly, ale poháňa dychom krv v cievach do každej jednej bunky, ktorú budete  schopní precítiť a uvedomiť si vnútorným zrakom. Akoby ste vo vnútri koryta vytvárali malú tsunami plnú kyslíka a tá sa pomaličky posúva a mohutnie, až vaším telom pretečie von. Pri nádychu a nasávaní energie do tela späť je to pocit, akoby ste pozerali, kam všade si táto energia dokáže nájsť cestu vo vašom tele. Sú to cviky, kde podstatou nie je naťahovanie svalov, ale prúdenie energie vo svaloch, ich vyživovanie. Keď dáte bunke výživu, čo urobí? Poteší sa, je šťastná, mladá, lebo regeneruje. A tento pocit každá bunka vyžiari von. Začnete žiariť a mladnúť, byť pohyblivejší. Dostanete chuť sa hýbať. Kde je pohyb, tam je život.

Tretia skupina cvikov sa stala po mojom druhom školení mojou najmilšou. Je to tanec. Je to vaša vnútorná sexualita. Je to energia, ktorá je vo vás schovaná a vy ju ukážete navonok. Tancujúci drak, vystrkujúca sa korytnačka, plávajúca stuha, stojaci strom. To nie sú iba názvy cvičení!!! Sú to príbehy. A vy tie príbehy môžete precítiť a prežiť na vlastnej koži. Prežiť ich podľa svojho tela a prúdenia energie vo vás. Pri nich je až radosť sledovať a preciťovať svoje telo a energiu zvnútra. Je priam ľahké venovať pozornosť každému detailu vo vnútornom pohybe. Ak máte problém prijať svoju energiu vo vnútri, sú to výborné cviky. Budete tancovať ako malé dieťa, ktoré sa teší z trojdimenzionálneho pohybu. Ak pridáte prúdenie energie, pohyb dostanete na štvrtú úroveň. Krása, Majster Yang.

Štvrtá skupina cvikov je skutočným transferom energie po celom tele. Začínate ho rozťahovať, strečovať a pritom vôbec necítite, že strečujete. Všade totiž prúdi energia a každé naťahovanie je vedene vnúornou energiou, ktorú ste v predchádzajúcich cvičeniach „zobudili a nakopili“.

Posledná skupina má počítačový názov „Reset“. Je skutočným resetom. Upokojíte energiu v „koryte“, zharmonizujete myseľ. Vo vnútri vás vznikne pocit pokoja a mieru.

Kaligrafická joga ma nielen že vyliečila z choroby, ale dodala mi vieru, chuť žiť, pokoj, väčšiu emocionálnu vyrovnanosť, väčší  pocit mieru a lásky. Som na ceste a cítim, že správnym smerom. Kto má chuť, pridajte sa. Pôjde sa nám veselšie a budeme bohatší o vzájomné zdieľanie, ktoré príde s vaším otvorením, keď začnete púšťať strachy, hnevy, smútky…, ktoré váš plný vnútorný potenciál limitujú:)

S láskou, Martina

„Najvyššia úroveň žitia je bez chorôb, bez bolesti, idúc po ceste života prirodzene.“ Master Zen Hua Yang.

Kaligrafická joa, je založená na 3-dimenziálnom modely, ktorý napomáha znovu nastaviť cirkuláciu 3 základných obehových systémov.:

  • Nervového
  • Krvného
  • Tráviaceho

 

Master Zen Hua Yang je zakladateľ Kaligrafickej Yogy a Kaligrafického zdravia. Pochádza z rodiny Yang (Mian Yang), v ktorej sa vyše 400 rokov dedia a praktikujú metódy integrovaných energetických techník Yang Mian systému. Yang Mian je formou GongFu/KungFu = systému bojových umení, ktorý využíva energiu na liečenie tela.

V Kaligrafickej Yoge sa Yang Mian využíva na vnútorné liečenie. Pomohla vyliečiť mnohých ľudí so širokým spektrom chorôb a problémov:

    • Rieši artritídu, astmu, diabetes, migrény,
    • Problémy so spánkom, stres a depresiu, syndrómom vyhorenia,
    • Vysoký krvný tlak, problémy s chrbticou, zranenia pohybového aparátu, poškodených nervov, šliach a väzov a pooperačných tráum.

„Keď chýba zdravie, múdrosť sa nemôže odhaliť, umenie sa nemôže prejaviť, sila nemôže premôcť, bohatstvo sa stáva zbytočným a inteligenciu nemožno uplatniť.“
Herophilus (335pnl – 280pnl)

Vedomá práca s energiou umožňuje každému človeku dosiahnuť celistvosť, vnútornú harmóniu a vyrovnanosť. Staňme sa my tými, ktorí pomôžu všetkým okolo nám a aj sebe, stať sa takými. Prosperovať z toho bude celá spoločnosť!

Neviete ako začať?

Ak s jogou nemáte žiadne skúsenosti, najlepšia voľba je hodina „Prvý kontakt s jogou“, prípadne individuálne hodiny. Odporúčaná doba cvičení na tejto úrovni sú 2 mesiace.

Ak už máte s jogou nejaké skúsenosti, môžete sa kľudne zapojiť do hodín „Kaligrafická joga ZAČIATOČNÍCI“. Po  3-4 mesiacoch môžete postupne prejsť do skupiny „POKROČILÍ“.

V prípade, ak hľadáte len meditácie, potrebujete sa naučiť len správne dýchať (techniku) na to, aby ste sa okysličili a zvnútra prehriali, potom odporúčam hodinu „Pohybové a dýchacie meditácie“.

Teším sa na Vás 🙂 Ing. Martina Zaťková

Ak chcete vedieť viac, alebo máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosim p. Martinu Zaťkovú, buď telefonicky na  0903 593 777 alebo emailom na:  zatkova@lighthouseclub.sk