Ako ich používať?

Esenciálne oleje sa používajú pri širokej škále aplikácií pre emočné a fyzické zdravie. Môžu sa používať samostatne alebo v komplexných zmesiach, čo závisí od používateľovej skúsenosti a požadovaných účinkov. Esenciálne oleje sa zvyčajne podávajú jedným z troch spôsobov:

  • aromatickým rozptyľovaním
  • lokálnou aplikáciou na pokožku
  • vnútorným užívaním ako potravinové doplnky.

Používanie esenciálnych olejov môže byť nesmierne jednoduché a zároveň môže zmeniť Váš život. Spolupráca s niekým, kto esenciálne oleje už používa, umožní začínajúcim používateľom, aby mali prospešnejšie a príjemnejšie skúsenosti. Esenciálne oleje sú prirodzene bezpečné a keď sa postupuje podľa pokynov, majú len málo nežiaducich účinkov (ak vôbec nejaké). Sú však silne koncentrované a mali by sa používať opatrne. Uistite sa, že používate len čisté, terapeutické esenciálne oleje a dodržiavate všetky upozornenia a pokyny na etikete.

Esenciálne oleje by sa nikdy nemali dávať do očí alebo zvukovodov. Po výskyte začervenania alebo podráždenia pri lokálnom použití na postihnutú oblasť jednoducho naneste rastlinný olej, ako napríklad frakcionovaný kokosový olej — voda esenciálne oleje nerozpúšťa. Ak ste tehotná alebo pod lekárskym dohľadom, poraďte sa pred použitím esenciálnych olejov so svojím lekárom.

Pozrite si tieto symboly pri informáciách o esenciálnych olejoch v sprievodcovi produktov. Pomôžu s výberom toho správneho oleja. (Použite pokyny a primerané upozornenia k jednotlivým esenciálnym olejom, ktoré sú uvedené na štítkoch.)