Muzikoterapia (koncerty & chanting)

ZVUK DUSE

POZVÁNKA na koncerty vedomej hudby na rok 2019 organizovanej „ZVUK DUŠE“.

9E8209C1-8AE9-42D1-9818-ABA04CE831DA

POZVÁNKA na koncert Jai-Jagdeesh – 17.9.2019 o 19 hod. – Malá sála Istropolisu

 

Čistá láska – bez potreby niečo získať, dostať, očakávať na oplátku za jej poskytnutie. Pojem láska časom mení svoj význam a málo kto z nás rozumie tomu, čo znamená milovať bez výhrad, bez očakávaní.

Hudba Jai-Jagdeesh pramení z lásky a radosti k životu, tancu a joge…keď počúvate jej slová, vidíte radosť v jej očiach, pochopíte, že láska, o ktorej spieva a s ktorou spieva, je čistá a bez očakávaní.

Jej cesta k hudbe bola dlhšia ako u ostatných…Jai vyskúšala veľa smerov a profesií, kým sa uchýlila iba k hudbe. V detstve vyskúšala všetko, čo jej prišlo do cesty a všetko robila s láskou…tancovala, hrala, fotografovala. Až po čase pochopila, že hudba je jej život, jej vášeň a spôsob, ako vyjadriť to, čo cíti.

Príďte na koncert zažiť krásu, jemnosť a čistotu lásky, akú vie Jai-Jagdeesh do svojej hudby vložiť.

Viac o speváčke: https://zvukduse.eu/sk/buduce-koncerty/74-jai-jagdeesh

62259837_879298515750914_8354046350924447744_o

POZVÁNKA na koncert Simrit – 12.9.2019 o 19 hod. – koncertná sála Slovenského rozhlasu

„Moja revolúcia je odvaha byť tým, kým skutočne som. Hovoriť našu pravdu uprostred strachu. Byť autentickí bez ohľadu na to, čo si ľudia budú hovoriť alebo myslieť. Je to odvaha kráčať sám a zároveň vedieť, že nie sme sami a kráčame spoločne do neznáma.“ Tento výrok spevačky už mnohí z nás počuli.

Viete, tento výrok nepovedal človek, ktorý chce byť za každú cenu duchovný, ale povedal ho človek, ktoré objavil niečo, čo mu ide priamo z jeho duše, rodí sa to v ňom a hudbou iba vyviera na povrch.

Dalo by sa povedať, že Simrit je predstaviteľkou „new age“ žánru, ale v skutočnosti je to iba žena, které je trocha punkerka, trocha rockerka, ale hlavne je srdcom rebel a miluje možnosť dať von svoje pocity pomocou hudby. Objavila hudbu, ktorá sa zvláštným spôsobom dotýká každého z nás a možno aj my v sebe objavíme túžbu prebudiť to krásne a hlboké, čo je v nás  ukryté prostredníctvom jej hudby.

Zvuk duše

Mirabei Ceiba

POZVÁNKA na koncert Mirabei Ceiba – 1.6.2019 o 19 hod. – koncertná sála Slovenského rozhlasu

Jemná, ale prenikavá atmosféra je typická pre hudbu Mirabai Ceiba. Krehké zvuky harfy, klavíru a gitary sa spájajú s láskyplne prepletenými hlasmi uprostred sviežich nebeských zvukov.

Mirabai Ceiba je duo: gitarista/spevák Markus Sieber a speváčka/harfistka/klaviristka Angelika Baumbach. Pochádzajú z rôznych častí sveta. Markus je z východného Nemecka. Angelika sa narodila v Tucsone v Arizone a vyrastala v malej dedinke pri Mexico City.Markus a Angelika sa prvýkrát stretli na pouličnom veľtrhu na Edinburgu v Škótsku a rýchlo sa zamilovali. Markus mal v tom čase naštartovanú úspešnú hereckú kariéru a Angelika cestovala po svete ako speváčka/skladateľka. Novo vzniknutý pár sa rozhodol zdieľať svoju lásku so svetom prostredníctvom pozdvíhajúcej hudby plne ponorenej do duchovna, vášne a krásy.
Spoločne vytvorili nový hudobný štýl spájajúci Gurmukhiho mantry z tradície Kundalini jogy s originálnymi piesňami v angličtine a španielčine, ktoré reflektujú vplyv domorodých obyvateľov Ameriky a taktiež čerpajú slová múdrosti z Rumi, Thich Nhat Hanh, Guru Nanak a Yogi Bhajan.
Prostredníctvom svojich nahrávok spájajú prvky z týchto rôznych vplyvov a zdrojov. A to je to, čo ich hudbe dáva silu a jedinečnosť, prečo znie ako dar z vesmíru.Na svojich koncertoch prenášajú poslucháčov priamo do stavu prebudenia svojej vnútornej liečivej, omladzujúcej sily a k zdroju svojej hlbokej emocionálnej moci.
Ich hudba pramení z čistej lásky a oddanosti. Je upokojujúca, pokojná a veľmi meditatívna.Hudobné duo považuje hudbu za univerzálny jazyk, ktorý má v sebe silu spájať všetky národy, kultúry a tradície sveta.

 

Ajeet Kaur

POZVÁNKA na koncert Ajeet Kaur – 22.3.2019 o 19 hod v Bratislave

Hudba Ajeet Kaur je stretnutím riek. Jej láska k joge, meditácii a posvetnej hudbe sa stretli so zakoreneným rešpektom k tradičnej írskej hudbe a podvedomou láskou k poézii, ktorá znie prostredníctvom tónov. Vyrastala v spirituálnej domácnosti, striedavo v Dubline (Írsko) a New Hampshire (USA), kde hudba bola vždy prítomná. Ajeet našla svoje napojenie na mágiu vedomej hudby už v mladosti, čo ju viedlo ku skutočnej láske k piesňam, povestiam a záhadám posvetných tradícií. Hudba ju zaviedla do mnohých krajín, kde zdieľala piesne a liečenie v komunitách po celom svete. Spolupráca zohráva v jej tvorbe významnú úlohu, čo dokazujú spoločné nahrávky so Snatam Kaur, Gurunam Singh, Trevor Hall a Peia. Vydala 5 albumov, ktoré boli ocenené na prvých priečkach v rámci Apple music a TOP 10 new age hudby. Členovia jej kapely a spolupracovníci napomáhajú rozširovať neopakovateľné vibrácie jej hudby nielen na koncertoch, ale aj na štúdiových nahrávkach. Jej najnovší album “Indigo Sea” je výsledkom láskavej podpory jej fanúšikov a bol prvým, ktorý Ajeet samostatne nahrávala.

Pripojte sa k Ajeet a jej skupine počas ich vystúpení a pomôžte šíriť staroveké rytmy a melódie, ako aj meditačné a srdce otvárajúce pesničky ktoré nás dovedú na príjemnú cestu pomocou hudby. Nechajte svoj hlas splynúť s inými hlasmi a pomôžte vytvoriť úžasnú liečiacu vibráciu, ktorá nás prinavracia k starodávnym tradíciam prostredníctvom spievania.

Čo povedali o Ajeet iní:

“Slová nedokážu úplne vyjadriť pocity, ktoré som zažila na jej workshope a koncerte v Amsterdame “ – Titia Csanky, účastníčka koncertu

“Hlas anjela” – OM TIMES časopis

“Cítim sa požehnaná, že mám možnosť sa poznať s Ajeet Kaur, spievať s ňou a zdieľať spoločne spirituálnu komunitu. Jej hudba a prítomnosť je natoľko povznášajúca, radostná a preplnená láskou. Verím, že využijete možnosť si zaspievať spolu s ňou.” – Snatam Kaur

“Darshan je ako anjelská melódia. Jej interpretácia týchto posvetných mantier ťa dostáva do pocitu nadčasovosti. Nádherné rytmy, neuveriteľné aranžmá ťa vtiahne do meditácie. Skutočná chuťovka…. Neviem sa nasýtiť… “ Aykanna

“Ajeet, tvoja hudba zohriala moje srdce a prepravila ma do krásneho vnútra mojej duše” – Carrie-Anne Moss.

“Jej zvláštny spôsob a láskavý dôraz, s akým vyslovuje slabiky mantier je to, čo ma dostalo… človek očakáva, že to nemôže stihnúť v rytme. Akoby zázrakom to však vždy stihne.” – Cate Baily, Spirit Voyage

“Okrem toho, že som si zamiloval sladkú a nevinnú silu jej hlasu, pociťujem aj neočakávanú hĺbku, pravdu a čestnosť.” Phil Cartwright, BBC

“Úplne som sa zamiloval do tohto cd – pre mňa najlepšieho z jej tvorby – ktoré ma inšpirovalo k hlbokému prepojeniu sa so zemeguľou. Viacej lásky a podpory, aby sme vytvorili pozitívnu zmenu na planéte. Každá pieseň je požehnaním – je to iste album môjho života” – hodnotenie z AMAZONu.

 

Estas Tonne-1280×720

POZVÁNKA na koncert Estas Tonne 4.3.2019 o 19 hod v Trnave

Estas Tonne je charizmatický človek, ktorý zaviazal svoj život umeleckému prejavu a autentickému rozvíjaniu hudby. Svojou hudbou skúma individualitu zvuku a možnosti, ako môže zvuk vytvárať priestor, ktorý vzniká kreatívne a zároveň umožňuje, aby si ho poslucháč okamžite prispôsobil.

Vďaka cestovaniu po nespočetnom množstve krajín a miest sa Estas Tonne stotožňuje s viacerými kultúrami bez toho, aby sa identifikoval len s jedným národom alebo krajinou. Uznáva skôr princíp kultúrneho bohatstva sveta. Jeho hudba je preto odrazom mnohých prístupov. Fúzia klasických štruktúr, technika Flamenca, pôvodná cigánska hudba, prvky latinskej a elektronickej hudby – množstvo štýlov, ktoré sa navzájom prelínajú, že to sotva postrehnete. A prekvapia vás vo svojej harmonickej štruktúre zvuku. V každom vystúpení sa odlišujú, vždy k vám prichádzajú v jedinečnej podobe a melódii.

Estas Tonne svoju hudbu tvaruje pomocou emocionálnych výrazov a širokou škálou zvukových prvkov, ktoré pochádzajú z rôznych hudobných žánrov. Spájajú iskru radosti z hudby, napätie z výziev, rýchlosť vzrušenia, jemnosť srdca.

Vo svojej bezprostrednej prítomnosti je samotný život integrovaný do jeho hudby: technicky a emocionálne, akusticky a elektronicky, dynamicky a najčastejšie nebadane. Všetky tieto vplyvy vytvárajú nový zvuk a atmosféru na každom jeho predstavení.
Zvukový priestor rozvíja podľa príslušnej situácie a umožňuje aby sa kompozícia, variácia a hudobná téma objavovali v rôznych variáciách namiesto opakovania melodickej línie.

Estas Tonne vystupuje na koncertoch, konferenciách, uliciach, na festivaloch a tiež sa hudobne podieľa na realizácii rôznych filmových, básnických, meditačných či tanečných projektoch.

 

42303759_726192671061500_1337190878803918848_o

POZVÁNKA na koncert Riita Gani – november 2018

Milí priatelia, milí členovia klubu,

podarilo sa nám zorganizovať ďalší koncert liečivej  new age hudby. Tentokrát privítame Riitu Gani.
Koncert je plánovaný na 17. novembra 2018.

VIAC INFORMÁCIÍ

simrit Kaur 1

POZVÁNKA na koncert Simrit Kaur – september 2018

Milí priatelia, milí členovia klubu,

podarilo sa nám zorganizovať ďalší koncert liečivej  new age hudby. Tentokrát privítame Simrit Kaur.
Koncert je plánovaný na 18. septembra 2018.

VIAC INFORMÁCIÍ

nessi_gomes_5

POZVÁNKA na workshop Nessi Gomes – september 2018

Milí priatelia,

pozývame vás na dvojdňový workshop Vocal Oddysey  s Nessi Gomes, ktorý sa uskutoční v dňoch
22. – 23.9. 2018 v Lighthouse clube. Objavte vašu intimitu, divokosť  a slobodu. Vokálna odysea je hlboká, ale hravá cesta objavenia tajomstva a liečivej sily nášho najintímnejšieho hudobného nástroja – nášho hlasu.

VIAC INFORMÁCIÍ

plagat Koncert Snatam Kaur 2018

POZVÁNKA na koncert Snatam Kaur – apríl 2018

Milí priatelia, milí členovia klubu,

s veľkou radosťou si vás dovoľujeme pozvať na koncert Snatam Kaur. Tentokrát nie je treba cestovať až do Prahy, pretože Snatam Kaur bude koncertovať po prvýkrát v Bratislave, a to dňa 4.4. 2018 vo veľkej sále DK Istropolis.

VIAC INFORMÁCIÍ

deva-premal koncert

POZVÁNKA na koncert – duo Deva Premal & Miten – október 2017

Milí priatelia,
teší ma možnosť oznámiť vám, že klub má k dispozícii vstupenky na koncert dua Deva Premal & Miten.
Prvýkrát som túto hudbu počula na ajurvédskej masáži a jej liečivé meditatívne účinky na myseľ som pocítila okamžite. Koncert v Prahe 5.10.2017 v divadle Hybernia  je pre mňa možnosťou naživo sa srdcom spojiť s touto krásnou hudbou od krásnych ľudí. Ich hudba po roku 2016 obsadzuje prvé priečky, ale to sa dočítate v texte nižšie 😊 Pozývam vás pripojiť sa ku skupine a zúčastniť sa koncertu v Prahe.
VIAC INFORMÁCIÍ

snatam-kaur-2

Koncert Snataum Kaur v Prahe – september 2016

Milí priatelia,
dovoľujem si Vám dať pozornosti akciu organizovanú Lighthouse klubom.

Ide o koncert speváčky Snatam Kaur, ktorý sa bude konať v Prahe, v Kongresovom centre dňa 20.10. o 19,30 hod.

Mnohí z vás túto americkú speváčku poznajú z nášho klubu. Jej hlas je jednoduchosť, čistota, nevinnosť a láska. Pripájame aj základné informácie o nej a videoklip s pesničkou, ktorá znie v našom klube každý deň.. VIAC INFORMÁCIÍ