Ajurveda

Ajurvéda

Ajurvéda je medicínsky systém starý niekoľko tisícročí. Považuje sa za matku medicíny. Pochádza z Indie a neskôr sa začala používať aj na blízkom ostrove na Cejlóne, dnešnej Srí Lanke. Vznikla skôr ako naša klasická medicína.  Cieľom ajurvédy nie je len liečiť choroby, ale im aj predchádzať. Pozdrav na Srí lanke je Ayubowan, čo znamená prajem ti zdravý a dlhý život.

Ajurvéda je založená na rovnováhe troch životných energií čiže dóš. Ak naše telo má v nerovnováhe energiu, dáva nám to najavo prostredníctvom choroby. Cieľom ajuruvédy je zistiť, kde je nerovnováha a čo treba liečiť. Proces liečenia je založený na  kombinácii stravy, cvičenia – jógy, meditácií a ajurvédskych masáží. Vďaka masážam sa dóše buď posilnia, alebo príliš výrazné oslabia. Tak nastáva proces uzdravenia.  Pre každého z nás je veľmi dôležité starať sa o seba v období keď sa cítime zdravo. Práve pravidelnými ajurvédskymi masážami  si zabezpečíme  že naše telo bude v rovnováhe – tj. zdravé.

Ajurvéda pomáha pri bolestiach celého tela, chrbtice, nôh, bolestiach hlavy, nespavosti, migrénach, vypadávaní vlasov, pri problémoch s pleťou, neuróze, strese, depresiách, pri častých zápaloch v tele, problémoch s pohybovým aparátom, pri nadváhe, celulitíde, pri napätí svalov, ramien, krku i tváre, pri cukrovke, ekzéme, alergie, astme, artritíde, pri problémoch s otehotnením, sexuálnej slabosti a i iných.

AKTUÁLNE PRIPRAVUJEME TÝŽDEŇ AYURVÉDY v LIGHTHOUSECLUBE s lekárkou zo SRÍ LANKY.

Viac o tomto podujatí tu:

AJÚRVÉDSKE BYLINNÉ PRODUKTY

Naším cieľom je sprístupniť vám ajurvédsku medicínu a jej prírodné liečivá. Vyberte si z ajurvédskych bylinných produktov, podporte svoje zdravie a zastavte pôsobenie civilizačných neduhov na vaše telo. Pomôžte svojmu krvnému obehu, dýchaciemu systému, uvoľnite svoje nervy, svaly a  celé svoje telo. Tieto produkty sú vynikajúcou podporou v boji s chronickými chorobami (kožné choroby, ochorenia dýchacieho ústrojenstva, poruchy trávenia, rekonvalescencie, bolesti hlavy, migrény, problémy spojené s krvným obehom, gynekologické problémy, ochorenia chrbtice, kĺbov a svalov, nespavosť, únava, stres a iné).
POZRITE SI PONUKU PRODUKTOV

ONLINE konzultácie s ayurvédskou lekárkou Hiroshini Amarasingha zo Srí Lanky.

od 24.1.2019 začínajú online konzultácie s doktorkou HIROSHINI AMARASINGHA ZO SRÍ LANKY. Jej životopis nájdete TU

Ja osobne som ju počas detoxikačného pobytu na Srí Lanke vyskúšala. Nie je mojim cieľom vyhradiť sa konkrétnemu konceptu a iba podľa toho fungovať. Otvorila som sa úplne, a ponechávam na tom, čo cítim, aby som si tvorila vlastnú cestu harmonizácie a zdravia. Zodpovednosť za vlastné zdravie som zobrala do vlastných rúk a verím pri rozhodvaní navigačnému systému, ktorý sa volá „ako sa cítim“.

Ak pociťujete volanie týmto smerom, ak by ste radi nacítili, čo to naozaj Ayurvéda je a priamo od ayurvédskej lekárky, ktorá ňou žije sa napojili na túto studnicu múdrosti, môžete to skúsiť cez online konzultáciu, alebo osobne v klube v čase od 12-16.4.2019 na niektorej z prednášok, či praktických workshopov. Niekedy potrebná zmena ku zdraviu, harmónii a vnútornému pokoju, spočíva v „zložení viacfarebného puzzle“ .S úctou Martina

AJÚRVÉDSKE LIEČIVÉ MASÁŽE

Masérka Katka Držíková je krásna duša, preciťuje energie, vďaka čomu dokáže nájsť energetický blok v tele skôr, ako ho človek pocíti. Prácu miluje a jej srdiečko ju pri nej vedie. Verím, že si masáže obľúbite a zaradíte k životnému štýlu.
VIAC INFORMÁCIÍ