Ajurveda

Ajurvéda

Ajurvéda je medicínsky systém starý niekoľko tisícročí. Považuje sa za matku medicíny. Pochádza z Indie a neskôr sa začala používať aj na blízkom ostrove na Cejlóne, dnešnej Srí Lanke. Vznikla skôr ako naša klasická medicína.  Cieľom ajurvédy nie je len liečiť choroby, ale im aj predchádzať. Pozdrav na Srí lanke je Ayubowan, čo znamená prajem ti zdravý a dlhý život.

Ajurvéda je založená na rovnováhe troch životných energií čiže dóš. Ak naše telo má v nerovnováhe energiu, dáva nám to najavo prostredníctvom choroby. Cieľom ajuruvédy je zistiť, kde je nerovnováha a čo treba liečiť. Proces liečenia je založený na  kombinácii stravy, cvičenia – jógy, meditácií a ajurvédskych masáží. Vďaka masážam sa dóše buď posilnia, alebo príliš výrazné oslabia. Tak nastáva proces uzdravenia.  Pre každého z nás je veľmi dôležité starať sa o seba v období keď sa cítime zdravo. Práve pravidelnými ajurvédskymi masážami  si zabezpečíme  že naše telo bude v rovnováhe – tj. zdravé.

Ajurvéda pomáha pri bolestiach celého tela, chrbtice, nôh, bolestiach hlavy, nespavosti, migrénach, vypadávaní vlasov, pri problémoch s pleťou, neuróze, strese, depresiách, pri častých zápaloch v tele, problémoch s pohybovým aparátom, pri nadváhe, celulitíde, pri napätí svalov, ramien, krku i tváre, pri cukrovke, ekzéme, alergie, astme, artritíde, pri problémoch s otehotnením, sexuálnej slabosti a i iných.

AJÚRVÉDSKE BYLINNÉ PRODUKTY

Naším cieľom je sprístupniť vám ajurvédsku medicínu a jej prírodné liečivá. Vyberte si z ajurvédskych bylinných produktov, podporte svoje zdravie a zastavte pôsobenie civilizačných neduhov na vaše telo. Pomôžte svojmu krvnému obehu, dýchaciemu systému, uvoľnite svoje nervy, svaly a  celé svoje telo. Tieto produkty sú vynikajúcou podporou v boji s chronickými chorobami (kožné choroby, ochorenia dýchacieho ústrojenstva, poruchy trávenia, rekonvalescencie, bolesti hlavy, migrény, problémy spojené s krvným obehom, gynekologické problémy, ochorenia chrbtice, kĺbov a svalov, nespavosť, únava, stres a iné).
POZRITE SI PONUKU PRODUKTOV

AJÚRVÉDSKE LIEČIVÉ MASÁŽE

Masérkou ayurvédskych masáží je  Katka Držíková .
VIAC INFORMÁCIÍ