Zobraziť kurzy

Master Zhen Hua Yang

Pozícia:inštruktor kaligrafickej yogy
Stručná biografia:
Je zakladateľom Kaligrafickej Yogy. Pochádza z rodiny Yang (Mian Yang), v ktorej sa vyše 400 rokov dedili a praktikovali metódy integrovaných energetických techník Yang Mian systému. Yang Mian je formou GongFu/KungFu = systému bojových umení, ktorý využíva energiu na liečenie tela. V Kaligrafickej Yoge sa Yang Mian využíva na vnútorné liečenie.

Majster Yang  (Master Zhen Hua Yang)

Je zakladateľom Kaligrafickej Yogy.

Pohyb bol súčasťou života Majstra Yanga už od jeho útleho detstva. Jeho učiteľmi boli šaolinskí a wudangskí majstri bojových umení a práce s energiou, ktorí sa vyznačovali zručnosťami tej najvyššej úrovne. Patril medzi nich aj opát šaolinského kláštora buddhistický mních Hai Deng, známy svojou stojkou na jednom prste. Učiteľom z WuDangu bol starý taoistický mních, ktorý sa s Majstrom Yangom podelil o znalosti o produkcii energie, rovnováhe jin /jang, zdraví, dlhovekosti ale aj o vzťahoch a láske. Postupom času Majster Yang získaval od svojho otca a starého otca znalosti metód rodinného systému bojových umení, ktoré sa v rodine odovzdávali z generácie na generáciu počas 400 rokov ako prísne strážené rodinné bohatstvo.

Na začiatku 90. rokov majster sa Yang presťahoval do Austrálie a tento unikátny systém bojových umení začal súkromne vyučovať. Bolo to v dobe, kedy videl svoju realizáciu a využitie práce s energiou a reflexných metód u športovcov.  Začal trénovať hráčov rugby, plavcov, tenistov a hráčov kriketu a to s veľkým úspechom. Na prelome storočia sa Majster Yang stále viac venoval  aj iným oblastiam pohybu a práce s energiou, mimo bojových umení. O jeho prácu a vedomosti sa začali zaujímať jogíni, ale aj elitní atléti, ktorí si priali efektívnejšie využívať silu a energiu.

V období roku 2008 Majster Yang začal dávať dohromady základy kaligrafického zdravia, prostredníctvom jeho systému kaligrafickej jogy. Ide o trojdimenzionálny model, zahŕňajúci tri základné obehové systémy ľudského tela: krvný, nervový a tráviaci. Majster Yang ich považuje za piliere dlhovekosti a dobrého zdravia. Kaligrafická joga je kombináciou Tai Chi, Qi Kongu, indickej jogy a čínskej kaligrafie. Majster Yang verí, že joga by mala pracovať s energiou Qi, ktorá poháňa  každý pohyb. Energiu môže využívať a kontrolovať každý z nás, či už pre udržanie vlastného blaha, alebo na liečenie ostatných.

Video – Majstra Zenhua Yang k významu kaligrafického zdravia

Cieľom Majstra Yanga je, aby čo najviac ľudí dosiahlo trvalé zdravie. Aby si užívali život vo svojom tele, ktoré je zdravé a fungujúce tak ako má byť. Aby boli šťastní, aby stáli nohami pevne na zemi, aby boli pokojní  a vyžarujúci pozitívnu energiu. Jeho vlastné slová hovoria za všetko: “Najvyššia úroveň žitia je bez chorôb, bez bolesti a odobranie sa na večnosť prirodzene.“

www.calligraphyhealth.com