Zobraziť kurzy

Ing. Martina Zaťková

Pozícia:inštruktorka yogy
Stručná biografia:
Od roku 2015 sa venuje yoge a je priamou certifikovanou žiačkou Majstra Zen Hua Yanga.

Milí priatelia,

je to krásne, aký je život farebný. Istú dobu sa veci daria, človek sa smeje, raduje, má hojnosť a je spokojný. Potom príde druhá vlna a zoberie všetko, aby vyprázdnila miesto pre niečo nové, čo sa začne plniť. A presne takto to bolo aj v mojom živote.

Mala som tridsaťosem rokov, keď v mojom živote nezostal kameň na kameni.

Rozhodla som sa prestať hrať rolu, kedy chcem všetkým pomáhať a zbaviť sa strachu, že ma ľudia môžu považovať za egoistku, ak im poviem „nie“. Začala som sa učiť stanoviť si hranice a nechať sa navigovať pri rozhodovaní vnútorným cítením. Prestala som mať strach, že nie som dosť dobrá a dokonalá na to, aby som v živote robila to, čo ma od detstva lákalo. Vždy som chcela byť lekárkou a mať klub. S nadšením a vášňou som sa pustila do spoznávania podmienok, pri ktorých sa teším fyzickému, mentálnemu a duševnému zdraviu. Absolvovala som niekoľkotýždňové kurzy u Majstra Zen Hua Yanga, prešla školením lekárskeho zariadenia ERI, formou hry objavovala fungovania olejov na mojom tele, nechala sa uniesť hudbou Devy Premal, Snatham Kaur, Sirgun Kaur. Objavila som čaro spievania mantier, intuitívneho tanca, spirituálnych rozhovorov s priateľmi „na ceste“.

Vložila som zarobené peniaze do vytvorenia bezpečného a otvoreného miesta pre všetkých, ktorí sa pýtajú, hľadajú alebo spájajú.

Prestala som mať domnienky a začala som skúšať všetko, na čo mi prišla chuť to prežiť. Zistila som, že každý zážitok – aj negatívny – zapadol ako dielik do skladačky poznania. Všetko ma niekam posúvalo a som životu veľmi vďačná. Začala som životu dôverovať podstatne viac, menej sa báť a už sa neštylizujem do dokonalej bytosti, ktorá všetkým vyhovuje. Som viac sama sebou. Pustila som zo života veľa kamarátov a priateľov,  lebo naše cesty sa jednoducho rozišli. Nastali zmeny aj v rodine, ktoré vnímavo pozorujem, ale neodsudzujem. Prestalo ma zaujímať to, čo sa deje vonku a vnímam a vychutnávam svoje vnútro, domov, teplo a dušu.

Teším sa, že som veľa vecí zvládla, poučila sa a som pripravená na  nové lekcie s novým vedomím. Teším sa, že aj rodina dostala nový impulz a vietor do plachiet. Teším sa, že som sa dokázala zbaviť veľa starého a nepotrebného a mám miesto pre toľko nového a neobjaveného.❤

Keď je človek chorý, chce len jedno – byť zdravý. Ak pochopil, dokáže sa zo života tešiť tak, ako nikdy predtým. To sa stalo aj mne. Ďakujem za poznanie, vďaka ktorému som nielen pokojná a spokojná, ale aj šťastná. Už ani neviem odkiaľ, ale rezonuje vo mne poznanie, že láska je stav, kde nie je strach. Strachov máme v sebe všetci veľmi veľa. Cesta lásky je cesta, kedy som sa strachov začala zbavovať. Cesta, kedy som začala ísť za tým, čo som vo vnútri cítila a potrebovala. Ako strachy pomaly odchádzajú, láska prichádza. A to je moje motto. Strachom ísť v ústrety a s otvoreným srdcom (teda láskou za to, po čom duša túži).

Ďakujem za túto šancu od života. Veľmi si ju vážim a teším sa zo všetkého nového, čo mi do života prichádza. Som vďačná, že už neopakujem v živote dookola rovnaké zážitky a prežitky ako do svojich 38 rokov, ale že som sa otvorila novému a dobrodružnejšiemu životu. Pocit získanej slobody je neskutočne odľahčujúci a povznášajúci.

Rada vás uvítam na hodinách jogy, meditácií, satsangu, klubových večeroch, prednáškach ERI, aromaterapie a na mnohých ďalších podujatiach, na ktorých budem zdieľať prežité poznanie.

S úctou,

Martina

 

Profil
Certifkovaná inštruktorka kaligrafickej yógy, Bemer terapeut , ERI terapeut, Aromaterapia olejmi Doterra
Kurzy , workshopy

Učiteľský kurz úroveň 1 (časť 1 a 2) Isny, Nemecko – 18 dní
Učiteľský kurz úroveň 2 ( časť 3 a 4)  Isny Nemecko – 18 dní

Kurz – Karmické vzťahy – Michelle Mathieligh, Chorvátsko
Kurz – Tantrické odzbrojovanie tela stupeň 1 a stupeň 2 – Andrew Barnes, Česká Republika
Kurz – univerzálna skúsenosť ( transformačný workshop o smrti) – Alan Lowen, Česká republika
Kurz – Kaligrafická yoga stupen 1 – Master Zen Hua Yang, Maďarsko
Kurz – Celotelový tantrický orgazmus – Andrew Barnes, česká republika
Kurz – technológie Fostac pri liečení – Doris seelhofer , švajčiarsko
Meditačná prax – dom ignacio , brazília
Kurz – doterra pri emočnom liečení – slovensko
Kurz – Bemer terapia – slovensko
Kurz – diagnostika Eri – slovensko
Kurz – ayurveda ( bakalarske studium – 1 ročník) – slovensko

Kurz – Kaligraficka jóga 1 a 2 – Master Zen Hua Yang – 18 dní Nemecko

Vzdelanie:
Gymnázium Jána Hollého v Trnave
Ekonomická univerzita, fakulta podnikového manažmentu — akademický titul „Ing.“
Ekonomická univerzita, fakulta podnikového manažmentu — akademický titul „Bc.“