Zobraziť kurzy

Lenka Strmeňová

Kaligrafická yoga/ Meditácie a relaxácie / Tanečné dielne / Ženské kruhy

Stručná biografia: od detstva sa venujem tancu a od roku 2014 práce so ženami a terapeutickým technikám. V roku 2018 ma očarila kaligrafická yoga, ktorá je pre mňa ako „droga“ a pre jej účinky ju cvičím denne.

Úplné precítenie môjho srdca – mojej hlbokej vnútornej podstaty – mi priniesol práve TANEC.  Pohybom som začala meditovať a tým uzdravovať svoje vlastné telo a dušu a liečiť trhlinu medzi mysľou a srdcom. Vedomý slobodný tanec je mojou každodennou pohybovou meditáciou aj spirituálnou cestou. Prežívam ním naplno prítomný okamih, radosť a lásku zo života.

Milujem tanec, meditácie, spájanie sa s prírodou, rozširovanie poznania a neustále vzdelávanie. Žijem svoj sen cez podpornú a liečivú prácu s telom a dušou u druhých. Vediem a podporujem ženské semináre na uzdravenie a oslobodenie žien a návrat k starobylým rituálom a tradíciám.

Kaligrafická yoga ma priviedla po mnohých rokoch k pocitu pokoja, spomalenia a uvedomenia si, že k uvoľneniu a oslobodeniu vnútorného nepokoja nepotrebujem iba vybíjať energiu, ale že so svojou nadbytočnou energiou viem pracovať aj bez toho, že by som ju musela strácať a uvoľňovať smerom von z tela. Toto poznanie ma cez cvičenie dostáva stále viacej do vnútra k sebe cez spomalenie, pokoj a trpezlivosť a to mi prináša obrovskú harmóniu a kľud. Tento pocit som mala doteraz len zriedka a bývala som netrpezlivá, hnala som sa stále za niečím a bola nepokojná. Teraz si každý deň pri a po cvičení vychutnávam ten pocit upokojenia, spojenia sa so sebou a najmä šťastia.

Moje telo mi postupne dáva ďalšie signály o tom, že idem správnou cestou – posledný mesiac som prvýkrát od mojich 17-tich rokov, kedy som užívala 2 roky hormonálnu antikoncepciu a moja menštruácia sa stala veľmi silnou a čiastočne aj bolestivou, mala len mierne krvácajúcu menštruáciu, o ktorej som takmer nevedela. Taký nádherný pocit to je priateľky 🙂 ! A aj keď je alergická sezóna a všetci alergici a astmatici navôkol sa kŕmia antihistaminikami, tak ja necítim žiadne prejavy alergie a to som od svojho ranného detstva trpela silnými prejavmi alergie a to najmä v peľovej sezóne. Takisto som sa cítila unavená a vycicaná z energie mnohokrát s potrebou kedykoľvek si ísť ľahnúť, no teraz viem, že si môžem poslať energiu tam, kam ju potrebujem dostať a únava prejde.

Podľa vlastnej skúsenosti ako aj celkového pocitu pri a po cvičení verím, že kaligrafická yoga dokáže každému pomôcť v tom, čo momentálne potrebuje, a preto ju aj ja sama cvičím denne 🙂

To, čo som objavila a zažila sama na sebe, teraz s veľkou láskou a radosťou odovzdávam ďalej, aby moja osobná životná cesta mohla inšpirovať ďalších ľudí k naplnenému a šťastnému životu.

„Nečakaj, až prejde búrka. Tancuj v daždi.“
Teším sa na Teba
Lenka Strmeňová

Kontakty:

email: lenka@lighthouseclub.sk

Inšpiráciou a podporou mi bolo množstvo kurzov, seminárov, workshopov a individuálnych sedení, ktoré rozšírili moje poznanie:

–    Kaligrafická yoga stupeň 1 – Master Zhen Hua Yang, Slovensko
–    Iniciovaná Kňažka slovanskej Bohyne Živeny
—    Kňažka Lásky vo výcviku po vedením Avalonskej kňažky Katinky Soetens
–    Donna Divina – transformačný ženský seminár spojenia s mnohotvárnosťou živej ženskej podstaty – Vnútornej Ženy = Bohyne / Ariane Schurmann
–    Female Leadership Camp Tuscany – preskúmanie hlbokej podstaty ženského prirodzeného líderstva /Ariane Schurmann
–    Mohendžodáro – tantrajóga pre ženy / Tereza Ruth
–    Viacnásobné ženské kruhy a rituály / Kristína Dubajová, Andrea Sobotová, Tina Kucháreková
–    Istým krokom do neistoty – tanec 5 rytmov a Open floor / Raduca Vojáčková
–    Kvantové tvorenie – KVET I.+KVET II. – transformačné rozširovanie vedomia cez prácu v kvantovom poli a kvantová terapia / Eva Ďurišová
–    Intenzívna cesta – emočná a fyzická terapia cesta / Brandon Bays
–    Manifestácia hojnosti / Kevin Billett
–    Stravovanie a výživa podľa 5 elementov a TČM / Peter Planieta
–    Reiki I.+II., Reflexológia chodidiel, Bankovanie / Yvetta Ledvényiová