Zobraziť kurzy

Iveta Sivková

Kto som a aká som?

Niekedy sa človeku stanú situácie, kedy ich má problém prijať. Takéto situácie dokážu zmeniť jeho dovtedajšie správanie a vnímanie svojho života. A hoci som človek, ktorý miluje život, rád sa smeje, miluje nadovšetko svoju nádhernú rodinu, má rád prírodu, ľudí, dokáže ich počúvať a keď je to možné buď poradiť alebo aspoň zmeniť tému na niečo iné, veselšie, aj mňa postretla taká situácia, s ktorou som sa i napriek láske, ktorou ma zahŕňali moji milovaní, nevedela vyrovnať.

A s týmto momentom začali časy, kedy som cítila smútok a kedy sa mi začali prejavovať menšie zdravotné problémy. A tak som začala  hľadať cestu, ako si sama pomôcť. Ako prvé som začala riešiť stravovanie. Preštudovala som veľa kníh a rôznych materiálov okolo zdravého stravovania. Začala som tieto poznatky vo svojom živote aj aplikovať. Ale zistila som, že to nestačí.

Bylinky boli vždy mojou srdcovou záležitosťou, a tak som sa im  začala venovať ešte viac a viac ich vo svojom živote používať. Ale ani to nestačilo.

Preštudovala som veľa kníh okolo pozitívneho myslenia. Ale aj to bolo stále málo.

Absolvovala som kurz Reiki, čo je tradičná japonská liečebná metóda resp. spôsob relaxácie. Spočíva v uvoľnení zablokovanej „životnej energie“ priložením rúk na oslabené miesto. Stále som však mala potrebu spoznávať možnosti, ako si môže človek pomôcť sám sebe a pomôcť možno aj iným.

Absolvovala som 3 – ročný kurz Taiči. Je to označenie pre čínske bojové umenie, ktoré  v súčasnosti pestuje veľa ľudí, ako cvičenie pre zdravie a zlepšenie kvality života.

Už vyše dvadsať rokov cvičím každé ráno tibetské cvičenie.

Samozrejme, že som nezabudla ani na iné, hlavne pohybové aktivity. Okrem toho, že rada čítam knihy, plávam, bicyklujem, pestujem turistiku a v zime behám na bežkách, som našla zaľúbenie v nádhernom cvičení – kaligrafickej joge.

Ale moja túžba po nájdení možnosti skvalitnenia života neutíchala.

Až som sa náhodou, i keď nič nie je náhoda, dostala k Chi Nej Tsang masáži – starobylej taoistickej masáži vnútorných orgánov tela – prevažne v oblasti pupka a brucha, kde sa podľa taoistickej tradície ukladajú negatívne emócie, stres, toxíny a napätie, ktoré na Slovensko priniesol majster Mantak Chia – zakladateľ Taojogy. Pochopila som, že keď má človek oblasť brucha uvoľnenú, bez napätia, ktoré sa dosiahne práve touto masážou, je veselší, pozitívnejšie myslí, pohodovejší, má radosť zo života  a hlavne je zdravší. Touto masážou chcem pomáhať ľuďom zbaviť sa nahromadených negatívnych emócií a učiť ich techniky, ako si sami môžu pomôcť.

A v spojení so zdravou stravou, pozitívnym myslením, telesným cvičením a využívajúc dary našej prírody v podobe byliniek, myslím, že je to tá cesta, ktorú som hľadala.