Zobraziť kurzy

Bc. Katarína Držíková

Pár riadkov o mne:

Svojou prácou som veľmi zaujatá. Už ako malé dievča som videla svet inými očami. Stromy mali okrem zelenej aj inú farbu. Vietor mal svoju pieseň. Bola som spojená so všetkým, čo ma obklopovalo. Môj otec ma naučil milovať prírodu a všetko živé, čo je v nej. Až do jeho, nenávratného odchodu sme sa neustále túlali po horách. Moje detstvo bolo bohaté, plné pokoja a lásky v srdci.

Potom sa stala vec, ktorá v momente určila môjmu životu úplne iný smer, vyzeralo to, akoby som prestala mať svoju slobodu a jednoduchosť života, ktorú som mala predtým. Moja reakcia na isté okolnosti mi dala na výber: buď ostanem otvorená, ako predtým, alebo sa uzavriem. V tej dobe sa zo mňa stalo uzavreté a smutné dievča. Bála som sa zúčastniť čohokoľvek, bála som sa odmietnutia. A tak som sa rozhodla byť v bezpečí. Utiekla som do svojej hlavy a mimo svoje telo. Mala som pocit, že som zostala sama. Zostalo mi len zopár priateľov. Hľadala som lásku, ale na nesprávnom mieste. Priala som si, aby sa môj život skompletizoval. V mojej psychike bolo prázdne miesto, ktoré chcelo byť zaplnené. To prázdne miesto som časom zaplnila láskou k dieťaťu, z ktorého je teraz úžasný mladý muž.

Časom som si uvedomila, že môj príbeh sa neodlišuje od ostatných. Všetci sme prežili nejakú bolesť a museli si zvoliť jednu z ďalších ciest svojho života. Všetky rozhodnutia sú pre nás dôležité. Jedinečné je, že ja som si našla cestu späť k sebe J

Medzi tým som vyštudovala sociálnu prácu a nachádzala zmysel svojho života, svoj cieľ. Cestou k tomuto cieľu som sa zoznámila s Áyurvedou – vedou o živote a nachádzala hlboko v sebe mier. Bola to chvíľa, kedy ma Boh vzal za ruku a doviedol späť domov. Áyurveda je mojim neustálym spoločníkom. Spolu so sociálnou prácou ma naučila prečo, a hlavne ako pomôcť ľuďom, ako si udržať zdravie, mier a pokoj v duši. Lebo mier, láska a zdravie začína v nás a potom prechádza do ostatných.

Teším sa na stretnutia s vami,