Workshop Nessi Gomes – Vocal Odyssey

Milí priatelia,

pozývame vás na dvojdňový workshop Vocal Oddysey  s Nessi Gomes, ktorý sa uskutoční v dňoch 22. – 23.9. 2018 v Lighthouse clube.

Objavte vašu intimitu, divokosť  a slobodu.

Vokálna odysea je hlboká, ale hravá cesta objavenia tajomstva a liečivej sily nášho najintímnejšieho hudobného nástroja – nášho hlasu.

 

Hlas, pohyb a ticho.

Cieľom workshopu je  preniknúť cez hlasy v našich hlavách a otvoriť dvere novému vzťahu medzi nami samými a transformačnou kvalitou nášho vokálneho prejavu. Priblížiť nás ku krásnemu, nedotknutému, zvláštnemu a  nedokonalému toku človeka.

Hlas je náš most k niečomu väčšiemu ako sme my samy, je to naše spojenie s modlitbou, ktorú si v sebe nesieme.
V skupine sa spolu znovu pripojíme k jednoduchému a prirodzenému prejavu nášho autentického hlasu a to nad rámec úsudkov, hodnotení, bolestivých presvedčení a obmedzujúcich podmienok.

„Vokálna odysea nie je o tom, ako urobiť z niekoho lepšieho speváka. Skôr ide o objavovanie seba samého a lásky k sebe prostredníctvom stretnutia s duchom nášho hlasu. Nie je to o tom, čo môžete pre váš hlas urobiť, je to práve naopak. Je to o tom, čo môže urobiť váš hlas pre vás. „

Ide o popustenie uzdy našej pôvodnej a prirodzenej schopnosti oslavovať všetky farby života prostredníctvom nášho jedinečného a autentického výrazu,  zatiaľ čo zotrvávame v intuitívnych a mystických sférach nášho spojenia s aktuálnym okamihom prostredníctvom zvuku. Preskúmame všetky  zákutia nášho hlasu pomocou rôznych nástrojov,  prepojíme a uvedomíme si všetko,  čo bráni nášmu hlasu jednoducho existovať. Zistíme, že spievanie nie je o speve, ale v skutočnosti je o počúvaní. Spievanie hravo a ľahko vyjadrí všetko, čo je v danom okamihu v našom vnútri.

Čo sa bude diať ?

Cesta Vokálnej Odyssey vytvára bezpečný a láskyplný priestor, kde nikto nikoho nesúdi. Umožní vám hlboko sa ponoriť do seba a  nadviazať úzky vzťah s vaším hlasom. Počas retreatu telo a hlas pripravíme jemnými zahrievacími cvikmi, ktoré pomôžu hlas podporiť, otvoriť a posilniť. Potom už bude len krôčik k tomu, aby sme dokázali odhaliť váš  skutočný hlasový potenciál a využili jeho jedinečného ducha.

Budete mať čas aj na zaznamenanie vašich pocitov,  čo vám umožní prehĺbiť daný proces a urobiť ďalší krok v pochopení blokov a uvoľnení pri pripájaní sa k vášmu hlasu.

Vplyvom našej primárnej výchovy, vzdelania alebo spoločnosti sme všetci nastavení na fakty, v ktoré veríme, ktoré nám boli vštepené. Tie obmedzujú našu kreativitu a výraz. Jednoduchá pravda spočíva v tom, že spievanie a spojenie s naším kreatívnym ja je naše právo a nastal čas, aby sme ho získali späť.

Často spájame spev s výkonom a to môže vyvolávať strach a obavy. Môžete si byť istí, že toto NIE JE podstatou Vokálnej Odyssey. Cieľom skupiny nie je stať sa „dokonalým“ spevákom – ide o popustenie uzdy našej pôvodnej a prirodzenej schopnosti oslavovať všetky farby života prostredníctvom nášho jedinečného a autentického výrazu,  zatiaľ čo zotrvávame v intuitívnych a mystických sférach nášho spojenia s aktuálnym okamihom prostredníctvom zvuku.

Spievajúci ľudský hlas je naším najsilnejším a najintímnejším zdrojom. Retreat Vokálna Odysea je hlbokou cestou, ktorá podnieti a uvoľní nevyužitú zvukovú silu nášho hlasu zo všetkých skrytých kútov, kde bola držaná v tichosti.

Pre koho je retreat určený?

Pre tento retreat nie sú nutné žiadne predchádzajúce skúsenosti. Vítaní sú všetci, nielen tí, ktorí sa považujú za hudobníkov, spevákov alebo tvorivých ľudí. Tento retreat je ideálny pre všetkých, ktorí chcú objaviť svoj hlas a pracovať s ním na hlbšej úrovni.

Všetci potrebujeme  užší vzťah s naším skutočným a prirodzeným výrazom. Niekedy to nie je ľahké, keďže na nás dennodenne vplýva chaos každodenného života. Súčasťou retreatu bude meditácia a pohyb, aby sa proces uľahčil. Vydáme sa na putovanie, v ktorom budeme spoločne cestovať rôznymi oblasťami zvuku. Ideálna akcia pre tých, ktorí chcú uvoľniť blokády a získať v živote väčšiu dôveru a ľahkosť.

Zistíme, že spievanie nie je o speve, ale v skutočnosti je o počúvaní. Spievanie hravo a ľahko vyjadrí všetko, čo je v danom okamihu v našom vnútri.

Čo možno očakávať?

 • Využijete váš hlas na podporu kreativity, prepojenia, sebavyjadrenia, komunikácie a uvoľnenia
 • Preskúmate váš vnútorný svet prostredníctvom vášho hlasu
 • Naučíte sa cvičenia, ktoré pomôžu zmierniť ľudské ego a oslobodiť hlas
 • Pozveme vás na transformáciu toho, ako vzájomne pôsobíme, ako sa ovplyvňujeme a ako reagujeme so svetom, a to interne aj externe, prostredníctvom nášho hlasu.
 • Prostredníctvom hlasu začnete „rozhovor“ s celou vašou bytosťou
 • Vytvorenie mostu medzi vami a vaším hlasom, ktorý podporí intimitu
 • Nový prístup k vášmu hlasu ako prostriedku na prebudenie a posun vedomia
 • Naučíte sa ako využívať vibračnú medicínu na premenu zvuku na svetlo
 • Podnietite a posilníte vnútorné načúvanie, napojíte sa na múdrosť vášho hlasu
 • Prebudíte dôveru, súcit a pokoj mysle
 • Pocítite spojenie s ostatnými prostredníctvom hlasu a získate nových priateľov na celý život

 

Cena workshopu je 210 EUR. Registrácia je nutná formou SMS na 0903 593 777 alebo  0918  645 230, alebo emailom na zatkova@lighthouseclub.sk, prípadne na terapie@lighthouseclub.sk.

Tešíme sa na vás,

Lighthouse club

Nessi Gomes sa narodila na malom anglickom ostrovčeku Guernsey. Hudba a spievanie sa stali súčasťou jej života aj pod vplyvom náročných životných podmienok. Už ako malá disponovala schopnosťou premieňať nepríjemné pocity a nevyjadrené emócie do práce so zvukom, jeho skúmania a v zvukových výrazoch nachádzala terapeutickú hodnotu. Prerod jej kreatívnej osobnosti nastal pred siedmymi rokmi, keď  opustila jej rodnú krajinu a usídlila sa na Kostarike,

Zanechajte nám svoje myšlienky