Kaligrafická jóga pre zdravý a šťastný život so Sisou

Cítiš, že potrebuješ zmenu v živote?

Cítiš sa vystresovaná, unavená a možno Ťa trápi aj zdravie?

Máš problémy s chrbticou? Pracuješ za PC ? Pri tejto práci trpí celé naše telo.

Potrebuješ sa zotaviť a posilniť?

Pozývam Ťa na príjemné cvičenie, zdraviu prospešné, ktoré zharmonizuje celé Tvoje telo.

Kaligrafická joga je systém vytvorený majstrom Zhen Hua Yangom, zakladateľom kaligrafického zdravia. Je to spojenie Tai Chi, Qi Gongu, Indickej jogy a meditácie.

Pri cvičení robíme dýchanie do bruška, takzvané hlboké dýchanie. Veľa z nás berie dýchanie ako automatický proces, ale správne vykonané hlboké dýchanie prospieva nášmu fyzickému i duševnému zdraviu.

Kaligrafická joga v spojení s hlbokým dýchaním sa takto prejaví na vašom zdraví
Zníži stres
Či už bojujete so stresom, napätím alebo úzkosťou, pomalé hlboké dýchanie vám pomôže uvoľniť tieto emócie. Účinne tak znížite hladiny kortizolu – hormónu stresu.
Detoxikuje telo
Správnym dýchaním sa aktivuje lymfatický systém, ktorý vám pomôže v očiste tela od toxínov. Rovnako stimulujete aj aktivitu pľúc, ktoré taktiež zohrávajú dôležitú úlohu pri zbavovaní sa organizmu toxínov.
Pomôže pri chudnutí a zlepší trávenie
Čo má dýchanie spoločné s trávením? Správnym dýchaním sa zlepší prívod krvi do tráviaceho traktu, čím sa podporí jeho fungovanie. Hlboké dýchanie znamená väčší prísun kyslíka, ktorý stimuluje metabolizmus k správnemu a efektívnejšiemu spaľovaniu.
Zlepší spánok
Správna technika hlbokého dýchania pôsobí ako upokojujúci a súčasne meditačný prostriedok pre myseľ. Ak teda máte problém zaspať, pretože vám v hlave víria myšlienky, skúste si ich takto upokojiť.
Pridá energiu
Hlbokým dýchaním sa značne zlepší váš krvný obeh a do tela bude prúdiť viac kyslíka. Je to teda najjednoduchší prirodzený spôsob, ako si zvýšiť hladinu energie.
Zbavíte sa bolesti chrbtice
Mne osobne pomohla kaligrafická joga s krčnou chrbticou, tŕpnutím prstov, ale aj krížami. Začali sa mi roztápať zablokované miesta krôčik po krôčiku a vyživili sa problematické miesta v tele.

Príď medzi nás zacvičiť si, načerpať novú silu a začni sa usmievať ☺

Teším sa na vás
Silvia

Niečo o mne: V podstate som ako každý iný človek. Najradšej som, keď som veselá, šťastná, spokojná a mám okolo seba len pozitívnych ľudí. V živote človeka príde čas, kedy začína hľadať, čo je pre neho najlepšie, najzdravšie, hľadá si svoje miesto v živote. Všetci chceme byť úspešní, spokojní a zdraví. Tak aj ja som vo svojom živote mala obdobie, kedy som sa venovala

Zanechajte nám svoje myšlienky