Cvičenia „Detox mysle“ – každú stredu od 16,30-17,30 hod

O čom budú cvičenia? Vystihujú ich slová – očista mysle, upokojenie mysle, vnútorný pokoj, psychohygiena, odstránenie psychosomatiky ochorení. V súčasnosti často skloňované témy. Počet chronických ochorení stúpa, vnútorný nepokoj, nespavosť, migrény, frustrácia… sú takmer epidémiou spoločnosti. Ako z toho von? Ako von, keď radosť, ľahkosť života kalí toxicita mysle? Stačí ísť k psychológovi a vyrozprávať sa? Stačí si kúpiť niečo nové a tešiť sa z toho? Stačí nájsť novú zábavu, či nového priateľa?
Všetko, čo sa zmení vonku, nie skutočná a trvalá zmena. Je to odpútanie pozornosti od vnútorného dizkomfortu, ktorý pociťujeme v tele a  ilúzia, že niečo je lepšie. Po určitej dobe to príde opäť. Skutočná zmena však nastane, keď pôjdeme do nášho vnútra, kde cítime, napätie, tlak, nepokoj…zostaneme tam, uvedmíme si svoje vlastné vnútro bez prikrášľovania, prijmeme všetko, a zmeníme túto vnútornú energiu. Táto zmena je trvalá, lebo sa udiala vo vnútri.
Ako? Práve na hodinách zameraných na detoxikáciu mysle budeme hlbokým dychom prepojeným na pomalé pohyby, trvajúce dlhší čas, okysličovať telo do hĺbky, uvoľňovať napätie, aktivovať parasympatický nervový systém, harmonizovať energiu a spúšťať cirkuláciu krvi na miestach, kde bloky spôsobili jej stagnovanie. Špeciálna hudba bude doplňovať samotné dýchanie a pohyb, a táto muzikoterapia nás bude dobíjať novou energiou energiou cez vibráciu zvuku.
Čo je potrebné? Otvoriť sa niečomu novému. Otvoriť sa tomu, že aj keď energiu myšlienok nevidíme, existuje v nás. Otvoriť sa tomu, že aj keď energiu emócií nevidíme, existuje v nás. Že tak dlho diskutovaná psychosomatika je vlastne o pochopení nášho JA vo väčšej hĺbke, ísť za svaly, ktoré ovládame nervovým systémom. Ísť k vedomiu a jeho sile a učiť sa, ako transformovať naše vnímanie okolia vonkajšími zmyslami, aby energia myšlienok a emócií nebola pre nás toxická, deštruktívna, ale naopak konštruktívna a vyživujúca. Chce to, aby sme išli ďalej, ako k fyzickému cvičeniu, išli hlbšie, mali zo sebou trpezlivosť. Odmena vždy príde do takej miery, do akej si veríme, sme k sebe trpezliví, a aký rešpekt a pokoru máme k tomu, kým naozaj sme.
S úctou a láskou
Martina

Zanechajte nám svoje myšlienky