2 dňový workshop VEDOMÉHO DÝCHANIA s odborníčkou Lisou- Lotte Larsen z Dánska.

LISE – LOTTE LARSEN je známy expert vedomého dýchania, a má jedinečnú schopnosť čítať telo a vedieť, čo telo potrebuje. Vyvinula novú formu pohybu v Dánsku, kde využíva dýchanie a jemné pohyby, aby sa telo opäť naučilo a vrátilo do stavu zdravia, optimálnej štartovacej pozície pre mozog, myseľ, telo.
V roku 2015 bola v stave, kedy jediné, čo videla, bol strach. Strach bol tak veľký a bolestivý, že nevidela východ zo situácie. Chápala, že potrebuje z toho vyjsť tak, aby žila nie strachom, ale vôľou a vnútornou silou. Hľadala a našla. Vedomé dýchanie. Našla nástroj a stala sa z toho pre ňu nová práca. Každý deň počas 3 mesiacov opakovala rovnaké dýchacie cvičenia v dĺžke 45 minúť, kráčajúc krok za krokom. Každodenným životom začala preventívne zvládať strach vďaka vedomému dýchaniu, a nabrala odvahu nastaviť novú cestu svojho života.Tento proces otvoril aktivity, ktoré korešpondujú s jej  hodnotou, jej pohľadom na život, svetom okolo nej. Teraz je pripravená na stret z reálnym životom, robí, to čo ju najviac baví, lebo učí ľudí dýchať s vedomím. Zmenila  realitu a dnes sa to stalo základom jej praxe. V súčasnosti vyučuje vedomé dýchanie na univerzite a jej rukami prešlo viac ako 5000 ľudí, ktorým dokázala prakticky ukázať spôsob, ako pracovať na transformácii mysle.
O čom bude workshop?
Venujeme pozornosť spánku, vode , jedlu, ale zabúdame na dýchanie!
Ľudia na vysoko náročných pozíciach, chápu dôležitosť času, venovaného cvičeniu, jedlu, vode, spánku, aby udržiavali vysokú úroveň fyzického zdravia. Ale iba málo z nich venuje pozornosť tomu, ako dýchajú.
Čo robíte?
Spôsob ako dýchate je základnou funkciou pre vás ako ľudskú bytosť. Všetky ostatné funkcie sú závislé na tom, ako dýchate. ale vy nedávate pozornosť tomu, ako dýchate. Dych je váš silný nástroj rozvíjajúci vašu opičiu myseľ, odstraňujúci vnútorné rozrušenie v dôsledku emócií, vyrovnávajúci vaše telo k dosiahnutiu lepších vnútorných podmienok a vnútorného pokoja. Dych hľadá vašu rovnováhu vo vnútri. Je to rovnováha v tele a nervovom systéme. Všetko toto realizujete neverbálnym spôsobom. Žiadne slová, iba dych a jemné pohyby.
Počas dvojdňového workshopu, v trvaní 14 hodín, sa naučíte:
  1. Základnú teóriu o dychu, nervovom systéme, pocitoch a o tom, ako optimalizovať mozgovú činnosť, telo, srdcovo-cievny systém.
  2. 3 dýchacie techniky
  3. 3 zahrievacie dýchacie techniky
  4. 6 základných cvičení, založených na “ systéme – malé dieťa”
Po workshope obdržíte písomný materiál a prístup k cvičebným videám.
“Systém – malé dieťa”
Teoretický základ. Keď sa dieťa narodí, leží na chrbáte a môžeme pozorovať nasledovné: keď sa dieťa voľne nadychuje, jeho panva sa posúva dozadu, keď voľne vydychuje, jeho panva sa posúva opačne. Na základe 6 základných cvičení, sa naučíte, ako sa vrátiť znovu na začiatok, zjemníte bedrá do stavu, ako malé dieťa, keď dýcha.
Narodili ste sa, aby ste rozvíjali emócie, po ktorých sa naučíte spojiť slová tak, aby ste dosiahli, či naopak zabránili situáciám, veciam, ľuďom, aby vás ovládli. Posledné, no nie jediné, rozvíjate fyzický základ.
Neviete povedať “NIE”, vaše myšlienky bežia 24/7, máte bolesť chrbtice a nič nepomáha?
S týmito 6 základnými cvičeniami sa naučíte, vrátiť sa späť, k vášmu rozvoju na úrovni fyzickej, mentálnej a v neposlednom rade emočnej. Vytvára to neuveriteľný efekt na tele, ktoré si pamätá všetky mentálne, emočné, či fyzické problémy, ktoré by ste najradšej zabudli. Jedna z najväčších predností dýchacích techník, je vytvoriť stav obnovovania, regenerácie. Pracovať s orientáciou na obnovu, či regeneráciu znamená, že získavame späť schopnosť konať z našej vlastnej iniciatívy, zo silnou koncentráciou na pochopenie toho, čo je naším životným poslaním. Jednoducho povedané, schopnosť zobrať osobnú zodpovednosť.
Čo bude vaším výstupom pri získaní dýchacích techník a jemných pohybov?
  • lepšie sociálne prepojenia a zangažovanosť pri tímovej práci
  • lepšia orientácia v konštantnom prúde  informácií a jeho riešenia
  • mentálna schopnosť zameriavať sa na podstatné veci, situácie, ľudí
  • lepšia orientácia v neočakávaných situáciach
  • lepšie chápanie vašich pocitov, miesto potreby ich kontrolovať
  • flexibilnejšie telo, lebo uvoľníte z neho napätie a začnete v ňom viacej cítiť.
PO WORKSHOPE sa stanete vlastným TERAPEUTOM v situáciách, ktoré ste doteraz nezvládali, ktoré vás ovládali, ktorých ste boli otrokom. Naučíte sa pracovať s emóciami HNEVU, STRACHU, ĽÚTOSTI. 
Otázky k organizácii:
Pre koho je workshop vhodný?
Pre každého, kto môže ležať na podložke, kde sa dýchacie cvičenia budú praktikovať.
Po cvičeniach budete cítiť uvoľnenú chrbticu, uvoľnený krk, uvoľnené pocity v žalúdku, veľa uvoľnených miest v tele.
Aká je kapacita?
20 ľudí maximumum.
Aká je cena  workshopu?
400 EUR. V cene sú študijné materiály, pitný režim, podložky, preklad z angličtiny do slovenčiny.
Aký bude program?
od 9-12 hod cvičenie vedomého dýchania
od 12-13 hod obedňajšia prestávka (v okolí klubu je niekoľko reštaurácií)
od 13-16 hodpraktikovanie vedomého dýchania s pohybom a otázky.
Po ukončení workshopu dostanete video, písomný materiál a hlavne odcvičené praktiky, ktoré môžete dať okamžite do života a môžu zlepšiť váš život. Naučíte sa byť terapeutom pri pocitoch: STRACH, HNEV, ĽÚTOSŤ. Začnete cítiť hlbšie.
Kde sa workshop bude konať?
V priestoroch SPIRITROOM v LIGHTHOUSECLUBE TRNAVA
Aký je dátum workshopu?
24-25.1.2019
Aký je spôsob registrácie na workshop?
E-mail: zatkova@lighthouseclub.sk
SMS na mobil: 0903593777
K registrácii je potrebné: Meno a priezvisko, telefónne číslo, email.
K potvrdeniu registrácie je potrebná úhrada nevratného depozitu vo výške 200 eur na účet: SK6211000000002940009151 v Tatrabanke.
Doplatok bude možný v hotovosti na mieste, alebo na účet pripísaná platba najneskôr do dňa začatia workshopu.
Tešíme sa na Vás
Martina

Zanechajte nám svoje myšlienky