Lymfatický systém – očista krvnej lymfy

Lymfatický systém je samostatný systém, v kanáloch ktorého prúdi lymfa. Lymfatické uzliny zachycujú nečistoty a lymfou ich vylučujú z tela.

Je tvorený lymfatickými bunkami, centrálnymi orgánmi (kostná dreň, thymus) a periférnymi orgánmi (lymfatické uzliny, slezina, sliznice tráviaceho traktu a dýchacej sústavy). Za normálnych okolností preteká lymfatickým systémom denne okolo 2–3 litrov tekutiny- lymfy. Obsahuje výživové látky ale aj odumreté bunky, baktérie, toxíny a látky, vzniknuté ako odpad metabolických procesov.

Lymfatické vlásočnice začínajú slepo v medzibunkovom tkanive, spájajú sa do väčších cievok a lymfatických ciev, lymfatické cievy sú prerušované lymfatickými uzlinami, najmohutnejšie sú lymfatické kmene, ktoré odvádzajú lymfu z častí tela a napájajú sa do krvných žíl. Kolobeh lymfy vyživuje bunky a odstraňuje z nich odpadové produkty. Keď prúdi lymfa, prúdi energia v tele.

Lymfatický systém je ovládaný slezinou. Chod lymfy je jednosmerný, nemá žiadnu pumpu. Zabezpečený je len činnosťou kostrového svalstva, dýchacími pohybmi a záchvevmi tepien, peristaltikou (pohybom) čriev a samotné lymfatické cievy majú hladkú svalovinu, ktorá sa jemne sťahuje.

Lymfatický systém je rozvetvený v celom našom tele. Veľmi zložitý lymfatický systém sa nachádza v hrubom čreve, kde milióny výbežkov na sliznici zbierajú živiny z rozloženej potravy a vracajú ich do organizmu. Na lymfatický systém je napojená aj prsná žľaza.

Časté angíny, problémy v oblasti krku, stiahnuté hrdlo, neistota v komunikácii, problémy štítnej zľazy a vôbec celýmm hormonálnym systémom, ukazujú na nečistú lymfu a to vedie k oslabeniu imunity.

Ak užívate hormóny na štítnu žľazu, či iné, tie blokujú prúdenie lymfy, plnia vás, robia z vás robotov.

Ak sa potrebujeme zbaviť zloby, nesvárov, neodpustení, krívd, bolestí, prečistiť myseľ, neviazať sa na zbytočnosti, mať v živote radosť a chuť ísť dalej, potrebujeme kvalitné prúdenie lymfy. Prestať byť obeťami, vziať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk a stať sa tvorcami svojho života a byť šťastní.

Najvhodnejším obdobím k očiste lymfy je práve august a začiatok septembra. Koľko teraz pre seba urobíme, toľko nám organizmu počas roku vráti.

Čo poškodzuje lymfatický systém?
stres a napätie
nadmerné množstvo ovocia, cukru a mliečnych výrobkov
nadmerná konzumácia živočíšnej a pečenej stravy
zlý stav obličiek
dlhodobý strach a stres
nedoliečená (nevyležaná) chrípka
Čo podporuje lymfatický systém?
joga s obrátenými polohami
pohyb, poskoky na trampolíne
starostlivosť o črevá
reflexné masáže
manuálne lymfatické masáže
čaje na čistenie krvi (napríklad zo žihľavy, prasličky, lipy, šalvie, púpavy alebo dubovej kôry)
zeleninové a ovocné šťavy (červená repa a mrkva napríklad)

DETOXIKÁCIA LYMFY:

Psychická stránka
Tak ako na každý orgán tela, aj na lymfatický systém vplýva stav vašej psychiky. Čo sa  týka lymfatického systému, pre neho je najpodstatnejšie, ak sa zbavíte hnevu a nezhôd s inými ľuďmi, ak sa zbavíte bolesti a krívd. Zdetoxikovaný lymfatický systém vám pomôže, aby ste sa zbytočne nezaoberali vecami, ktoré nedokážete zmeniť, pomôže vám nájsť vnútornú energiu, silu a chuť ísť v živote ďalej a zvládať všetko s menším stresom. Odporúčame cvičenia kaligrafického zdravia na stres, a cvičenia kaligrafickej jógy pre zdravý a šťastný život. Z aromaterapie odporúčame oleje: Grapfruit, Lime, Lemon,Purify.

Všetky cvičenia a prípravky ponúka Lighthouseclub. Kontakt: terapie@lighthouseclub.sk, alebo mobil: 0918645230. 

Lymfatická suchá masáž, ayurvédska olejová masáž Abhyanga
Masáže sú veľmi dôležité ako prevencia proti napadnutiu imunity. Suchá masáž pomáha naštartovať prúdenie lymfy a ayurvédska olejová masáž okrem rozprúdenia lymfy práve použitím oleja vyťahuje z tela toxíny.

Čaje
Z čajov sa pri detoxikácii lymfatického systému odporúča piť Lapacho, ktorý neutralizuje kyslé prostredie organizmu, alebo špeciálne čaje určené na lymfatický systém.

Ayurvédske bylinky 

Neem – odstraňuje toxíny z tela. Znižuje prekyslenie organizmu.

Trikatu – účinná detoxikačná zmes, podpora správnej činnosti trávenia.

Moringa – pomáha riešiť nedostatok železa v krvi, posilňuje imunitu, znižuje opuchy, zbavuje telo parazitov, baktérií, plesní. Využíva sa pri liečení rakoviny, astmy, anémie, artritíde, cukrovke, vysokom krvnom tlaku, obličkových kameňoch, zadržiavaním tekutín v tele.

Chitraka – liečenie tráviaceho traktu (zhoršené, alebo slabé trávenie)

Všetky prípravky môžete zakúpiť v Lighthouseclube. Kontakt: terapie@lighthouseclub.sk, alebo mobil: 0918645230. 

Detoxikačná kúra
Príprava: 900 ml grapefruitovej šťavy zmiešajte s 200 ml pomarančovej šťavy, 200 ml citrónovej šťavy a 1,5 litrom vody. Tento nápoj pite celý deň.

Ako by to konkrétne malo prebiehať:

Hneď po zobudení si ráno dajte 2,5 dcl teplej vody (nie studenej ani horúcej!) a do nej primiešajte jednu polievkovú lyžicu Glauberovej soli (ktorú kúpite v lekárni). Tento nápoj vypite. Hlavnou úlohou tohto nápoja je nasať škodliviny a toxíny do čreva a vylúčiť ich. Je ako magnet. Následne po vypití sa po chvíľke črevo vyprázdni. Možno sa bude vyprázdňovať viackrát za sebou, preto je vhodné predísť dehydratácii tým, že budete prijímať tekutiny ako napríklad šťavy z citrusových plodov, ktoré zrieďujte s vodou (aby sa lepšie vstrebali). Konkrétne zmiešajte približne 6 stredne veľkých grapefruitov, 3 menšie citróny, pomaranče. Odšťavte ich a zmiešajte spolu s 1,5 litrom vody. Tento nápoj pite počas celého dňa. Vyskúšajte ho piť každých 20 až 30 minút, kým ho všetok nespotrebujete.

Celý deň nejedzte nič. Ak ste večer už veľmi hladní, môžete zjesť pomaranč, grapefruit, alebo znovu ich šťavu. Prípadne to môžete pozmeniť a dať si zelerovú šťavu. Pred spaním by ste si mali urobiť nápoj zložený z dvoch litrov vlažnej vody a do nej pridať šťavu z dvoch citrónov. Týmto spôsobom z vás vyjdu aj posledné zvyšky odpadu, ktoré by v spánku mohli byť vstrebané späť do organizmu.

Tento spôsob detoxikácie by ste mali opakovať aspoň tri dni po sebe. Upozorňujeme, že sa budete cítiť slabí a bez energie, preto by bolo vhodnejšie, ak by ste túto kúru absolvovali v čase voľna alebo dovolenky. Z tela sa týmto spôsobom za niekoľko dní uvoľní veľké množstvo litrov škodlivín, ktoré budú nahradené čistou šťavou.

Štvrtý deň už môžete začať konzumovať zeleninové šťavy, jesť zeleninu a ovocie aj v surovom stave a na piaty deň už môžete začať konzumovať ľahšiu stravu.

Tento recept som našla na stránke detoxtela a vyskúšala a funguje.

S úctou a láskou

Martina