Ajurvédske masáže

Milí priatelia,

som rada, ze služby klubu rozširujeme o ajurvédske liečivé  masáže. Katka je krásna duša, preciťuje energie, vďaka čomu dokáže nájsť energetický blok v tele skôr, ako ho človek pocíti. Prácu miluje a jej srdiečko ju pri nej vedie. Verím, že si masáže obľúbite a zaradíte k životnému štýlu.

Termíny na masáže bude možné objednať mailom na terapie@lighthouseclub.sk, prípadne SMS na  0918 645 230 (termíny budú od 9.00 do 17.00).

Ceny jednotlivých masáží sú uvedené nižšie.
AKCIA!! Pri kúpe balíčka 5 masáží (možno nakombinovať rôzne masáže z ponuky) dostanete všetky masáže za členskú cenu.

Abhyanga (olejová masáž)

Abhyanga je najpoužívanejšia áyurvedska masáž v Indii. Sanskritské slovo „abhyang“ znamená masírovať. Pri abhyange    sa masíruje celé telo, nohy aj ruky. Masáž je zameraná na najdôležitejšie marmové body, čo sú vitálne body na našom tele.Touto masážou sa zvyšuje produkcia bielych krviniek,  ktoré upevňujú obranyschopnosť v našom tele.   Abhyanga udržuje dhátu – princíp rovnováhy v tele, zvyšuje funkčnosť svalov, mäkkosť pokožky, zlepšuje spánok, redukuje nervozitu, slabosť a stres.

Masáž tváre, predná časť tela, (brucho, hrudník, celé končatiny až po končeky prstov), zadná časť tela (chrbát, končatiny), masáž šije + manupresúra počas celej masáže

60min/ 50 EUR hosť / 40 EUR člen klubu

 

Masáž tváre

Ošetruje tvár a omladzuje pokožku. Terapeut na tvár nanáša olej a jemne masíruje pokožku a stimuluje marmové body na tvári. Masážou tváre sa stimulujú mimické vrásky , zvyšuje sa pevnosť pokožky, spomaľuje starnutie a dodáva pokožke zdravý vzhľad.

Masáž tváre a krku + manupresúra

20 min. / 30 EUR hosť / 24 EUR člen klubu

 

Masáž hlavy

Masážou hlavy sa vyživuje pokožka hlavy a bylinný masážny olej vyživuje vlasové korienky a priaznivo pôsobí na tkanivá. Pôsobí aj na nervovú sústavu, čím sa uvoľňuje stres, psychické napätie, fyzická únava a migrény.

Masáž hlavy, masáž šije + manupresúra

20 min. / 30 EUR hosť / 24 EUR člen klubu

 

Áyurvedska masáž chrbta

Jemná  masáž chrbtice a chrbtových svalov áyurvedskymi bylinnými masážnymi olejmi je vynikajúcim liekom na zlepšenie energie v oblasti chrbtice a uvoľnenie nervovej sústavy. Masáž chrbta je vhodná pri prevencii, ale aj pri chronických bolestiach.

Masáž chrbta + manupresúra

20 min. / 30 EUR hosť / 24 EUR člen klubu

 

Masáž nôh

Masáž chodidiel, masáž lýtka + manupresúra

20 min. / 30 EUR hosť / 24 EUR člen klubu

 

Masáž rúk

Masáž celej ruky a zápästia  + manupresúra

10 min. /  10 EUR hosť / 8 EUR člen klubu

Staroindická manupresúra nie je len tak nejaké ordinárne hnetenie ani neurvalé ďobanie do tela. Jej charakteristickým rysom sú práve len tie niekoľko sekundové stláčania istých citlivých miest, z ktorých niektoré sú totožné s marmami, smrteľnými pletencami. Celkové osvieženie a úľavu od bolesti a únavy prináša krátky intenzívny tlak, ktorý sa po krátkych prestávkach opakuje, najčastejšie osemkrát.

Manupresúra sa robí zásadne poduškami prstov, ktoré sprostredkujú silu a tlak lekárových rúk, ramien a chrbta. Tento tlak nemá byť nikdy väčší ako 22 libier (libra sa prekladá ako kudava, čo je v slovníkoch vysvetlené ako 12 priehrští a zodpovedá 373,25 gr.